Ender 3 v2 czy Ender 5 Pro?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
1kamil
Postów w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Ender 3 v2 czy Ender 5 Pro?

Post autor: 1kamil »

Szukam pierwszej drukarki. Wiem tyle co laik, który przeczytał i obejrzał miliony filmów na Youtubie, widział na konferencjach oraz podpytał kolegi, który ma Endera 3X.

> Dlaczego w ogóle chcesz kupić drukarkę? Do zabawy drukarką samą w sobie? Do majsterkowania? Do firmy, gdzie drukarka ma być takim samym narzędziem jak wiertarka bądź tokarka?
> Jakiego typu przedmioty masz zamiar drukować? Czy potrzebujesz łączyć dwa materiały w jednym wydruku (głównie chodzi o rozpuszczalny materiał podporowy)?

Moje wymagania są skromne: dokładnie nie wiem czego chcę. Głównie zabawa, nauka, oraz jakieś małe projekty na użytek swojej firmy/domu.

Pole robocze Ender 3 / 5 wydaje się w zupełności wystarczające: 220x220x250-300. Mniejszej raczej nie chcę.

Szukam już od jakiegoś czasu. Chcę kupić coś w miarę popularnego. Jeśli zmienią się wymagania nie będzie problemu z jej odsprzedażą i zamianą.

Wybieram obecnie między:

- Ender 3 v2
- Ender 5 Pro

Internet mówi, że 5 Pro to jak 3 ale na sterydach. Trochę poprawione tu i tam. Pytanie czy warto czekać na v2? Czy może lepiej 5 Pro. 5 Pro wydaje się jednak bardziej solidne. Sprawdziłem i skompilowałem sobie Marlina 2.0 to trochę atmega się przytyka ale da radę żyć :) Natomiast, v2 ma podobno już 32 bitową płytkę: https://www.youtube.com/watch?v=lR5RAaroMpw. Reszta bebechów podobno jest bardzo podobna do wcześniejszej 3.

Moje plany po przeczytaniu multum recenzji:

- To co planuję zrobić to podłączyć ESP12S (wala mi się ich dużo) lub OctoPrinta (wala się też dużo SBC).
- Generalnie wydaje się, że jedyny mod który może potrzebować 5 Pro to szkło, w dalszej perspektywie SKR z TFT.

Chcę ją kupić w miarę możliwości na FVAT. Więc budżet to około 1300 od Chińczyka lub do 2k w PL na VAT z dodatkami.
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
Awatar użytkownika
sprzetowiec90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2020, 17:13

Re: Ender 3 v2 czy Ender 5 Pro?

Post autor: sprzetowiec90 »

Wersja 3Xs pro niby ma 32bit (płyta 1.1.5), tak gdzieś czytałem przynajmniej ale nie wiem czy to prawda czy ktoś walnął babola. V2 jest dostępny w Chinach na Banggood...
1kamil
Postów w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Ender 3 v2 czy Ender 5 Pro?

Post autor: 1kamil »

Jeśli chodzi o v2, to ma być stock EU według support pod koniec miesiąca na https://www.creality3dofficial.com/.

1.1.5 to raczej jest silent board (drivery TMC) na atmedze: https://www.creality3dofficial.com/prod ... ard-v1-1-5
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
mbiker
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2020, 14:41

Re: Ender 3 v2 czy Ender 5 Pro?

Post autor: mbiker »

Witam, mam podobny dylemat - chociaz bardziej rozpatruje Ender 3 Pro lub Ender 5 Pro. Roznica miedzy nimi to obecnie ok ~$100 i sie tak zastanawiam czy warto doplacac.

Czy zdecydowales sie na 5 Pro? Jesli tak to jestes zadowolony?
1kamil
Postów w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Ender 3 v2 czy Ender 5 Pro?

Post autor: 1kamil »

Zdecydowałem się na:

- Ender 5
- MW dokupiłem na Amazonie: od razu zmieniłem wentylator na cichszy
- od razu zmieniłem na SKR Mini v2.0 aby uzyskać błogi spokój dzięki TMC :)
- plus parę innych dupereli

Jestem zadowolony z wyboru.
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”