Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
dlewczuk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:13
x 7

Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: dlewczuk »

Cześć,
Szukam cichej drukarki 3D do 1500 zł z wysyłką z Europy.
Będzie to moja druga drukarka.
W tym momencie mam Ender 3 Pro, który pracuje z przyzwoitą intensywnością i po prostu chce powiększyć "park maszynowy" ;)
Ender jest dosyć głośny, ale stoi w garażu i ten hałas raczej nie przeszkadza.
Druga drukarka będzie pracowała w garażu i w domu (w pomieszczeniu, w którym podczas drukowania rzadko ktoś będzie przebywał). Będzie trochę mobilna.
Drukuje głównie z PLA.
Ale rozważam też drukarkę SLA. Żywica też będzie dobra do tego co robię.
Przedmioty, które głównie drukuje mieszczą się w prostopadłościanie 100x60x70.

I tak, głównym czynnikiem jest bardzo niski poziom głośności drukarki bez modyfikacji.
Jeżeli za 1500 można kupić dwie małe i ciche drukarki to jeszcze lepiej.

Jeżeli miałaby być to żywicówka to też ważne jest, żeby nie było nieprzyjemnych zapachów. Wiem, że dużo zależy od żywicy, ale jeszcze z drukarkami tego typu nie miałem do czynienia i nie wiem czy nawet jak użyję żywicy dobrej jakości to czy ona nie będzie generowała nieprzyjemnych zapachów.

Widziałem małe drukarki, np. creality cr-100, która dodatkowo przychodzi złożona i niby spełnia wymagania co do pola roboczego, ale nie wiem jak z hałasem. Jeżeli tak jak w Ender to odpada.

Do Prusa Mini niby mogę dołożyć, ale nie za bardzo chce czekać te 3 miesiące na dostawę. Ale w sumie też nie wiem jaki hałas generuje ta drukarka.

Także jeżeli ktoś może polecić coś cichego w tej cenie, bez modyfikacji to będę wdzięczny ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: FlameRunner »

Jeśli bardzo nie chcesz nic przerabiać, musisz szukać urządzenia z tzw. cichymi stepstickami, na przykład Ender-3 v2 ma mieć TMC2208.
Pamiętaj tylko, że pewnych rzeczy nie przeskoczysz, w takiej drukarce tak czy siak coś będzie jeździć w tę i we w tę, będą pracować wentylatory; nie wiem, na jakim poziomie ciszy Ci zależy.

Żywicówka robi piękne wydruki i może być bardzo cicha, ale dwa razy zastanowiłbym się nad zakupem jej do domu nie mając do dyspozycji pomieszczenia, które może zostać w 100% przeznaczone na potrzeby drukowania. Poza tym taka drukarka, a raczej całe stanowisko robocze, nie jest mobilne.

PS Co drukujesz i dlaczego drugą drukarkę chcesz wnieść czasem do części mieszkalnej? Skoro już masz jedną drukarkę i jesteś z niej zadowolony, to może kup drugą taką samą i postaw w garażu obok pierwszej? Warto w miarę możliwości kupować takie same drukarki, tak żeby mieć jeden zestaw profili druku i przygotowany gcode móc puścić na dowolnej z nich.
Awatar użytkownika
filuuu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 23 maja 2020, 11:57
Lokalizacja: Trójmiasto
Drukarka: Easythreed NANO
x 10
Kontakt:

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: filuuu »

Na GearBest jest teraz za niecałe 1200 zł drukarka Artillery Genius która też chodzi na cichych stepstickami:

https://www.gearbest.com/3d-printers--3 ... 39884.html

Poziom hałasu:
https://www.youtube.com/watch?v=bHgs7kcCVbI

Ale drukarnę znam tylko z recenzji na YouTube.
bryan
Postów w temacie: 1
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: bryan »

Generalnie zeby było cicho musisz zwrócić uwagę na 2 czynniki: stepsticki (polecane tutaj TMC) oraz ilość wiatraków - sam Ender ma ich aż 4. Mam E3 i co bym nie robił nie daje rady zejść poniżej 50dB. Za to dl porównania mam renkforce rf500 i po wymianie stepstickow na tmc2208 i dołożeniu 1 wiatraka na chłodzenie elektroniki ona jest ledwo słyszalna.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
dlewczuk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:13
x 7

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: dlewczuk »

FlameRunner pisze: PS Co drukujesz i dlaczego drugą drukarkę chcesz wnieść czasem do części mieszkalnej? Skoro już masz jedną drukarkę i jesteś z niej zadowolony, to może kup drugą taką samą i postaw w garażu obok pierwszej? Warto w miarę możliwości kupować takie same drukarki, tak żeby mieć jeden zestaw profili druku i przygotowany gcode móc puścić na dowolnej z nich.
Drukuję często breloki i inne małe elementy w tym stylu. Jakieś zawieszki albo coś takiego. Sam wydruk trwa często 15-30 min. Czasami mogę wrzucić na stół kilka sztuk i trwa to dłużej, ale często jest to produkcja jednostkowa na zamówienie i trwa 15 - 20 minut. Dodatkowo różne kolory. Chcę móc to robić od ręki.
Druga rzecz, którą często robię to pudełka o wymiarach około 100x100x50 mm. Tutaj wydruk idzie najmniej 3 godziny i najczęściej potrzebuję kilku sztuk. Często używam Wood PLA do tego, a więc i dysza 0,5. I ta drukarka, która to drukuje może stać w garażu.

Po prostu jedną drukarkę chcę mieć na krótkie wydruki w różnych kolorach, a drugą już na takie dłuższe i bardziej seryjne (czyli więcej niż 1 sztuka :))

Co do zakupu takich samych drukarek to się zgadzam. Ale własnie z racji tego, że wydruki idą krótko to czasami chcę wnieść drukarkę do domu, bo w garażu też często pracuje grawerka laserowa. No i po prostu nie chce mi się tam wchodzić co 20 minut.

Własnie Artillery Genius wpadł mi w oko i rozważam tę drukarkę.

Ender 3 v2 rozważę.

Jeszcze cały czas kusi mnie Prusa Mini. No ale tutaj głównie blokuje mnie czas oczekiwania. Jak jest z jej hałasem?
Awatar użytkownika
musk75
Postów w temacie: 2
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2020, 16:54
Drukarka: Bambusy oraz Prusy:)
x 6

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: musk75 »

skoro chcesz mini, to musisz dorzucić trochę cebulionów bo 1.5k to mało.Nie wiem jak mini ale mk3s jest znośna
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: FlameRunner »

Przecież napisał od razu w pierwszym poście, że do Mini mógłby dołożyć...
Awatar użytkownika
musk75
Postów w temacie: 2
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2020, 16:54
Drukarka: Bambusy oraz Prusy:)
x 6

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: musk75 »

No napisał a jam nie doczytał.
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: mobile4you »

dlewczuk pisze:[...]
Jeszcze cały czas kusi mnie Prusa Mini. No ale tutaj głównie blokuje mnie czas oczekiwania. Jak jest z jej hałasem?
Cicha. Jak Ci zależy na czasie, to kup klona i dodrukuj plastiki.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3233
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Cicha drukarka 3D do 1500 zł

Post autor: morf »

Klony też są póki co jako pre-order. Poza tym jak już to bywa ciężko przyzwoitego chińskiego klona. Nie czytałem nigdzie pochlebnej recenzji klonów Prusy mini.

Jest jeszcze taka egzotyka o której pisałem
viewtopic.php?f=4&t=6276&start=10#p105197
Dojdzie mam nadzieję w przyszłym tygodniu będę mógł powiedzieć coś więcej
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”