Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
sylwester_7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2020, 22:43
x 1

Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: sylwester_7 »

Hej,

Ponieważ potrzebuję 2 drukarek obok siebie na biurku (obie PLA, jedna z dyszą 0,6, najczęściej drukująca warstwy od 0,15 do 0,4 oraz druga z dyszą 0,2 drukująca warstwy 0,1 - i naprawdę nie chce mi się zmieniać dyszy co chwilę) - rozważam zakup jednej, przyzwoitej drukarki z dwoma ekstruderami.

Taniego, chińskiego IDEXa z perspektywami na dobrą drukarkę można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, typu 1600 zł plus parę konkretnych stówek na upgrade'y łączników, rurek, całych hot-endów, a być może nawet ekstruderów / silników. Pytanie, czy w to brnąć - obie drukarki jakich potrzebuję, jestem w stanie nabyć za ~ 2 x 1700 zł.

Wiem, że gdybym nagle zechciał użyć IDEXa zgodnie z przeznaczeniem ;) będę miał możliwość podwójnego wydruku, druku dwukolorowego, lustra, etc. Co jeszcze zyskuję? Byłoby fajnie drukować podpory z rozpuszczalnego w wodzie filamentu, choć to na pewno droga zabawa, ale czy da się bez problemu zaprzęgać drugą głowicę tylko do druku support interface? Prusa się tym chwaliła - pytanie, czy to jest opcja gotowa od strzału w każdym slicerze, czy tylko w Prusa slicer i do tego z ich hardware'em?

Wiem, wiem, mając dwie drukarki obok siebie, mogę puścić na nich dwa różne wydruki równocześnie ;)

Z góry dzięki za porady.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: dziobu »

Tak, będziesz mógł użyć dwóch kolorów. Support też zadziała bo obecnie już chyba każdy slicer go obsługuje z drugiej głowicy.
Z wad - jak padnie to nie masz nic ;)

Poza tym nie wiem czy slicery poradzą sobie z dwiema różnymi głowicami jednocześnie; także jakbyś chciał dwa kolory to i tak byś musiał wrzucić takie same dysze.

Najtańszy to chyba wciąż jest Climber - viewtopic.php?f=39&t=5489&p=93816
Awatar użytkownika
sylwester_7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2020, 22:43
x 1

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: sylwester_7 »

dziobu pisze:Tak, będziesz mógł użyć dwóch kolorów. Support też zadziała bo obecnie już chyba każdy slicer go obsługuje z drugiej głowicy.
Z wad - jak padnie to nie masz nic ;)

Poza tym nie wiem czy slicery poradzą sobie z dwiema różnymi głowicami jednocześnie; także jakbyś chciał dwa kolory to i tak byś musiał wrzucić takie same dysze.

Najtańszy to chyba wciąż jest Climber - viewtopic.php?f=39&t=5489&p=93816
Dokładnie tą mam na myśli. Co do podpór - to chodzi mi o to, by drukować wyłącznie interface, nie cały support.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: dziobu »

To jeśli chcesz drukować międzymordzie z innego materiału to sprawdź czy slicer którego używasz ma taką opcje. Ja wiem jedynie że S3D na to pozwala.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: FlameRunner »

Cura na pewno pozwala.
Prusaslicer jeśli pozwala, to raczej nie jest to ograniczone do drukarek Prusa.
KISSlicer raczej pozwala, ale być może tylko w wersji Pro.
rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: rezystor1990 »

dziobu pisze: Poza tym nie wiem czy slicery poradzą sobie z dwiema różnymi głowicami jednocześnie; także jakbyś chciał dwa kolory to i tak byś musiał wrzucić takie same dysze.
Z tego co przed chwilą sprawdziłem nie ma w Cura problemu z konfiguracją głowic z dyszami o różnej średnicy. Sam projektuje przeróbkę swojej drukarki na IDEX.

Będę ja wykorzystał głównie do druku supportów rozpuszczalnych czy druk dwukolorowego ale też dla mnie interesującą opcją jest posiadanie drukarki w dwóch różnych konfiguracjach jednocześnie. Czyli dwa różne rozmiary dyszy, zapięte dwa różne kolory lub dwa różne materiały. Nie mam miejsca na dwie drukarki a przekładanie dysz jest strasznie upierdliwe.
Załączniki
IDEX.png
Awatar użytkownika
sylwester_7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2020, 22:43
x 1

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: sylwester_7 »

rezystor1990 pisze:
dziobu pisze: Poza tym nie wiem czy slicery poradzą sobie z dwiema różnymi głowicami jednocześnie; także jakbyś chciał dwa kolory to i tak byś musiał wrzucić takie same dysze.
Z tego co przed chwilą sprawdziłem nie ma w Cura problemu z konfiguracją głowic z dyszami o różnej średnicy. Sam projektuje przeróbkę swojej drukarki na IDEX.

Będę ja wykorzystał głównie do druku supportów rozpuszczalnych czy druk dwukolorowego ale też dla mnie interesującą opcją jest posiadanie drukarki w dwóch różnych konfiguracjach jednocześnie. Czyli dwa różne rozmiary dyszy, zapięte dwa różne kolory lub dwa różne materiały. Nie mam miejsca na dwie drukarki a przekładanie dysz jest strasznie upierdliwe.
Hmpf.. Dobrze rozumiem, że dwukolorowy wydruk można puścić z różnych dysz i na różnych warstwach? Magia jakaś... Ale jeśli tak jest, to super.

Co do samego naleśnika support interface z drugiego ekstrudera - sprawdziłem, Cura ogarnia to bez problemu. Fajna rzecz, na oko wygląda na to, że koszty rozpuszczalnego filamentu przestają mieć znaczenie.

Cholera. Jak na razie, jeden z niewielu mocnych argumentów przeciwko taniemu, chińskiemu IDEXowi jest taki, że jak się spierdzieli, to "obie" drukarki stoją :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: dziobu »

Ja też poluje na IDEXa ale jakoś osoby które go (już ;p) mają przesadnie tymi kolorami nie szaleją. Właściwie to w ogóle bieda jest na forum z wielokolorowymi wydrukami. Nie wiem dlaczego.
Ale pewnie za jakiś czas się dowiem ;)
rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: rezystor1990 »

Jeżeli chodzi o IDEX z forum kojarzę tylko jedną drukarkę i to drukuje tylko w trybie kopii. Interesujące są możliwości drukowania dwoma różnymi materiałami
https://www.youtube.com/watch?v=BQIPNyrGa8E&t=488s
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Co mogę zrobić dzięki IDEXowi? :)

Post autor: dziobu »

Na forum są przynajmniej trzy IDEXy i wszystkie mogą drukować dwoma kolorami. Użycie tych funkcji to kwestia potrzeb i operatorów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”