Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
hawajski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2019, 18:57
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Ender 3
x 9

Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: hawajski »

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem drukarki I poznania technologii druku z żywicy, dodam ze nigdy wcześniej nie miałem styczności z ta technologia druku wiec będzie to moja pierwsza tego typu drukarka. Zastanawiam się nad Anycubic Photon, phrozen sonic mini, lub elego Mars pro. Może ktoś pomoże i wskaże innego faworyta w tej cenie. Z góry dziękuje za podpowiedzi i wskazówki co do wyboru sprzętu
Pozdrawiam
jakubperson
Postów w temacie: 1
Posty: 268
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: jakubperson »

Mam Phrozen Sonic Mini - polecam. Drukuje szybko, bardzo ładnie, przewidywalnie. Matryca monochromatyczna powinna dłużej wytrzymać niż "zwykłe" matryce innych producentów.
hawajski
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: FlameRunner »

Z trzech wymienionych, Phrozen Sonic Mini na tę chwilę wyróżnia się monochromatycznym wyświetlaczem, ale już niedługo będzie Anycubic Photon Mono oraz nowe drukarki od Elegoo (tutaj nie pamiętam szczegółów), które będą miały taką samą zaletę. Poza tym te wszystkie niedrogie żywicówki są bardzo podobne - podobne oprogramowanie, podobny obszar roboczy, podobny rozmiar piksela, podobna konstrukcja, nawet kuwetki potrafią pasować zamiennie do różnych drukarek.

Koniecznie przeczytaj wątek o tym, jak wygląda praca z taką drukarką i jakie stanowisko robocze musisz sobie przygotować: https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=70&t=4250 Dodatkowo zachęcam do zakupienia od razu z drukarką urządzenia myjąco-naświetlającego, jak na przykład Anycubic Wash & Cure Machine.
hawajski
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: dziobu »

jakubperson pisze:Matryca monochromatyczna powinna dłużej wytrzymać niż "zwykłe" matryce innych producentów.
Dlaczego?
Światło UV niszczy oba tak samo.

Technicznie B&W powinno dać lepsze wydruki i krótsze czasy naświetlania, ale nie mam takiej żeby to porównać.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: FlameRunner »

Jeśli uda się ograniczyć czas naświetlania do powiedzmy 1/3, to czy ekran (i diody też) nie wytrzyma 3 razy tyle wydruków?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: dziobu »

A skąd wytrzasnąłeś 1/3?
OIDP z którejś dokumentacji TFT - różnica w przepuszczalności światła pomiędzy trzema subpikselami a jednym dużym to ~10%.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: FlameRunner »

A to nie jest tak, że te nasze 405 nm przepuszcza tylko niebieski subpiksel?

Ogólnie cały marketing wokół drukarek z wyświetlaczem mono robi się wokół szybszego druku (krótszego naświetlania warstwy) i dużo lepszej żywotności wyświetlacza. Anycubic dla Mono rzuca sloganami: "3X FASTER printing. 4X more durable of the LCD screen.", z kolei Phrozen podaje czasy rzędu 1-2 s na warstwę.
hawajski
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: dziobu »

Może i tak jest. Aż tak głęboko w panelach nie siedzę, zwłaszcza że typów tych paneli trochę jednak jest.

W szybszy czas druku mogę uwierzyć, w dłuższą żywotność to nie bardzo. Chyba że robią jakieś specjalne wykonania.
Swoją drogą - Monocure drukuję na 4s/warstwę także nieszczególnie jest miejsce na jakiś zysk z mojego punktu widzenia :) Niemniej jeśli już kupować to zdecydowanie z b&w (choć nie wiem jak z dostępnością i ceną tych paneli).
hawajski
hawajski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2019, 18:57
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Ender 3
x 9

Re: Jaką drukarkę DLP do 2000 zł

Post autor: hawajski »

Zakupiłem na razie Anycubic Wash & Cure :lol: chociaż nie mam jeszcze drukarki DLP xD, będę polował na sonic mini w dobrej kasie ewnetualnie poczekam na te nowości z monochromatycznymi panelami LED
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”