Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
m4rtino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2017, 13:52
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: P3Steel XL

Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: m4rtino »

Cześć, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna drukarki za około 1k. Wybór prawdopodobnie padnie na ender 3 v2. Śledzę aukcje na bangoood na tę drukarkę i dzisiaj pojawiła się opcja z wysyłką z Czech: https://banggood.com/Creality-3D-Ender- ... 61657.html

Ktoś z Was ma doświadczenia z tą drukarką? Z recenzji na youtubie wygląda całkiem sensownie za tę cenę. Chyba się zdecyduję, 1000zł u wysyłka z Czech brzmi nieźle. Chciałbym się tylko jeszcze upewnić u bardziej doświadczonych czy czegoś nie przeoczyłem.
Problem ze "szparką" dalej występuje w tym modelu? Zamawiać odrazu z drukarką heatbreak i wprowadzić modyfikacje przy składaniu?
Pozdrawiam, Marcin :piwo:

W budowie: P3Steel XL :thumbup:
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: Artu »

Myślę, że raczej hotend-u nie zmienili, i problem "szparki" jest nadal obecny. Co do UpGrade, to ja na nim poległem, i powróciłem do stock, jednak likwidując "szparkę", i działa.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: FlameRunner »

Skąd wiesz?
Zresztą wystarczyłoby dać dobrą złączkę i starannie montować.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1800
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: Andrzej_W »

Jest zmieniony hotend i inna złączka.
Poczekajcie aż trafi do ludu bo na tych sponsorowanych opiniach yutuberów nie można polegać.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 494
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: Igor »

Jak na mój gust to wysyłka z Chin (CN) a nie z Czech (CZ).
Załączniki
cn.png
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: McKee »

Tylko dla Ciebie jest tylko z Chin.
To się nazywa geo-targeting: Serwer rozpoznał Twoją lokalizację (zapewne w jakimś przybliżeniu) i nie pokazał ci takiej samej strony jak widzimy my w Polsce (ja wciąż widzę CZ obok CN, a wtyczkę do wyboru mam tylko EU (reszta jest szara/niedostępna)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: Artu »

Igor pisze:Jak na mój gust to wysyłka z Chin (CN) a nie z Czech (CZ).
A jak na mój gust, z CZ :smile2:
2020-08-16 06_10_43-Creality 3d® ender-3 v2 upgraded diy 3d printer kit 220x220x250mm printing size .png
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 494
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: Igor »

Łącze mamy włoskie, jakieś 99% serwerów pokazuje mi wyniki geolokalizowane dla ... Francji. Drugie łącze mamy argentyńskie i większość serwerów pokazuje treści po hiszpańsku z lokalizacją Argentyna lub Chile.

Wszedłem na pl.banggood.com, wyszukałem przedmiot po numerze i teraz oferuje mi z opisem nadal w majfrend-inglisz, dodało wybór Czechy/Chiny (wysyłka do Hungary via Europejska post koleją) i pozostawiło cztery wtyczki do wyboru, nazwane po polsku polskiemu (tłumaczone automatem z majfrend-inglisz). Zniżka dla nowego usera spadła z 20 do 18$. Ebay, a nawet aliexpress (chociaż też stara się wszystko tłumaczyć automatem), ogarniają to znacznie trafniej i kraj wysyłki trzeba wybrać, same nie podpowiadają. Co ciekawe, ebay.com wyszukuje oferty z Chin a ebay.pl głównie z Europy (Niemcy i GB) te same przedmioty za 2-3 razy tyle. Tak samo z Polski jak i z obu naszych łącz. Przy najbliższej okazji sprawdzę z brazylijskiej stacji, oni mają swoje łącze krajowe, przez satelitarny węzeł GSM.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: olo2000pm »

Może warto rozważyć ghost5
https://pl.aliexpress.com/item/32868752 ... OXK1w&mp=1

Zwarta konstrukcja, wystarczy założyć drzwi z pleksy. Jest dostępna w Czechach.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
m4rtino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2017, 13:52
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: P3Steel XL

Re: Ender 3 v2 z wysyłką z Czech

Post autor: m4rtino »

Zamówiłem endera 3 v2. Wyszło 980zł z ubezpieczeniem przesyłki + zniżką z kuponu.
W przyszłym tygodniu powinno przyjść, postaram się założyć temat w dziale Ender i wrzucić fotki ze składania i wydruków. Czas wrócić do zabawy :D
Stara drukarka tylko straszy w rogu pokoju, składana pare lat temu na stalowej ramie i elementach zamawianych z ali. Cenowo wyszła podobnie jak ten gotowy kit z enderem z tą różnicą, że tutaj w teorii powinno wszystko pasować i działać. Główny problem ze starą polegał na braku drugiej drukarki żeby podrukować brakujące elementy :lol:
Załączniki
ender.png
Pozdrawiam, Marcin :piwo:

W budowie: P3Steel XL :thumbup:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”