Jaka drukarka za około 2 tyś

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Rvdy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2020, 18:34

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: Rvdy »

Rzuciłem okiem na opinie tej drukarki i nie zachwyciła mnie. Większość ocen jest raczej negatywna, drukarka często przychodzi niekompletna, a wydruki też nie są ładne. Mając tyle innych opcji, raczej ją odrzucę.

Przy okazji szukania opinii natknąłem się jeszcze na drukarkę Alfawise U20 One. Wydaje się być również dość dobrą drukarką, ale w porównaniu do Artillery Sidewinder X1 wypada moim zdaniem gorzej (nie jakoś znacząco).

Pozostaje jeszcze pytanie czy AS-X1, czy CR-10 v3. Jeśli są takie same to po co przepłacać, ale może właśnie nie są? Z jednej strony TUTAJ wypadła świetnie, z drugiej na TEJ STRONIE mamy dość słaby wydruk PET-G i nierównomierne nagrzewanie podłoża, co stawia drukowanie ABS pod znakiem zapytania.

Odnośnie mojego poprzedniego postu - może update firmware-u podbije maksymalne wartości temperatury? Czy to nie takie proste i żeby uzyskać te dodatkowe 20°C muszę wymieniać hardware?
tomasi
Postów w temacie: 4
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2020, 23:51
x 1

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: tomasi »

Bardzo fajny sprzęt robi jeszcze Sovol, jego wersja SV01 to naprawdę dobry sprzęt, ale trochę mały dla Ciebie. Gdzieś przeczytałem, że ma się pojawić pod koniec września czy też na początku października- ale to zweryfikować ciężko- plus całkowita i niesprawdzona nowość...
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: FlameRunner »

tomasi pisze:Bardzo fajny sprzęt robi (...)
Ty już masz jakąś drukarkę?
tomasi
Postów w temacie: 4
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2020, 23:51
x 1

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: tomasi »

Tak, kupiłem używaną też JGAurora A5S. Przyjedzie na początku przyszłego tygodnia. Zobaczę czy złapię bakcyla. Jak tak, to pomyślę co dalej.
Sovola też rozważałem, ale trochę mały stół dla mnie był. Naprawdę się naooglądałem i naczytałem wiele. :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: FlameRunner »

Czyli nie masz.

Wyrokowanie "ta drukarka dobra", "ta drukarka fajna" jest - delikatnie mówiąc - trochę bez sensu, gdy nie posiadasz:
  • ani osobistych doświadczeń z danymi drukarkami,
  • ani jakiegokolwiek praktycznego doświadczenia w zakresie druku 3D FFF, które pozwoliłoby Ci na choć częściowe przefiltrowanie opinii, które znalazłeś na ich temat.
tomasi
Postów w temacie: 4
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2020, 23:51
x 1

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: tomasi »

Niezła zachęta do bycia aktywnym uczestnikiem Panie Adminie... :(

A co ma piernik do wiatraka? Ostatnie tygodnie sporo czytałem, oglądałem, rozmawiałem z osobami mającymi drukarki- wiem co one polecają.
Tylko ja jestem nowy i mam kilkanaście postów, więc moja opinia się nie liczy, nie powinienem też pisać? Filtrowanie można zrobić na wiele sposobów, przede wszystkim patrząc na liczbę opinii i zapoznając się też z negatywnymi opiniami.
Skoro zaś tak szybko reagujesz na post, który napisałem, może z racji większego doświadczenia po prostu zaproponujesz jakiś sprzęt a nie próbujesz zdyskredytować nowego użytkownika w świecie druku 3D. Wiem, że o wiele lepiej znasz temat.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: Andrzej_W »

FlameRunner dobrze pisze.
Ja drukiem 3D interesuję się od kilku lat sporo czytałem a jeszcze więcej oglądałem YouTube i jak w końcu kupiłem swoją to co naoglądałem się na YouTube mogłem wywalić do kosza bo dopiero jak ją miałem w ręku to zacząłem szukać informacji które mi były potrzebne do poprawnego drukowania.
Niestety większość filmów to opinie sponsorowane lub robione przez osoby które już maja sporo doświadczenia w druku 3D i są wstanie z taniego chińskiego badziewia drukować
dziobu, seler1500, Artu, FlameRunner
Rvdy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2020, 18:34

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: Rvdy »

Dlatego też zapytałem o opinię tutaj. Zdaję sobie sprawę że testy recenzentów w stylu "Właśnie złożyłem drukarkę, sprawdźmy jak drukuje" można wyrzucić do kosza. Z drugiej strony lepszą informację co do drukarki mogę uzyskać tylko do kogoś, która pracuje z daną drukarką na co dzień (najlepiej, gdy ma jeszcze czas przy niej pogrzebać). Bez takiej osoby muszę bazować na tych właśnie recenzjach, dlatego też uznałem, że zapytam o pomoc tutaj, żeby nie kupić drukarki, która np. na testach wychodzi świetnie, ale pominięto jeden szczegół, który powoduje że niewiele z nią zrobię.

Nie uważam siebie za osobę doświadczoną, mam tę drukarkę 2 miesiące i nie robiłem w niej wiele ulepszeń (z resztą po co jak nawet nie jest moja).

W każdym razie, mam 3 propozycje drukarek:
- Creality CR-10 v3
- Creality Ender 5 Plus
- Artillery Sidewinder X1

Miał ktoś styczność z którąś z nich i może polecić lub nie polecić? Albo widzi w nich babola, który ją dyskwalifikuje?
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: tapy »

Ech, nie pamiętacie jak wyglądały nasze pierwsze drukarki?! Pręty M8, często akrylowe ramy, krezusi z blachy... Drukowało, marnie ale drukowało i nauczyło nas o druku 3D wiele. Obecnie nawet kiepski chińczyk drukuje lepiej niż tamte konstrukcje. W dzisiejszych czasach uważne zmontowanie i poprawienie niedoróbek chińskiego braku kontroli jakości pozwoli prawie bezboleśnie wejść w ten świat. W tej kwocie nie kupi urządzenia profesjonalnego, więc z całą pewnością korekty go czekają. Chęć i świadomość tych ograniczeń powinna wystarczyć, a net nawet ze sponsorowanymi opiniami daje obraz co jest dostępne na rynku. Jak kogoś mają takie "trudności" zniechęcić, to ta kwota z całą pewnością będzie wyrzucona w błoto.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Jaka drukarka za około 2 tyś

Post autor: Artu »

tapy pisze:Ech, nie pamiętacie jak wyglądały nasze pierwsze drukarki ?
Moja to była Mendel90 na prętach 12mm :smile2: I drukowała całkiem przyzwoicie :git: Teraz już by mi się nie chciało budować od przysłowiowego zera :tease:

Powstała z tego:
M90a.jpg
A wyszło to:
M90.jpg
Andrzej_W
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”