co z tym inventure?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: co z tym inventure?

Post autor: FlameRunner »

Fabrykator.pl pisze: No patrz, jeszcze nie ma drukarki a już o świetnej jakości wykończenia powierzchni czytam :lol: Co za mega reklama - ile ci za to płaca?
Ty naprawdę wierzysz w to, że jesteś ostatni obiektywny i niezależny, a wszyscy inni są kupieni przez kogoś?

Ja już widziałem wydruki z Inventure. Poza tym, że są zwyczajnie ładne (jak te z M200 albo i bardziej), to dochodzi zupełnie nowe zjawisko, które zasygnalizował Szymon – "ta strona wydruku to góra czy dół?".
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: virgin71 »

Blazi pisze:
Co za mega reklama - ile ci za to płaca?
Reklama na forum gdzie chyba niema ani jednego potencjalnego zainteresowanego? :)
To nie jest prawda. Mi zwrócili pieniądze, a bardzo długo byłem zainteresowany i nawet miałem chorą nadzieję, że to na prawdę nastąpi w styczniu, i lutym, i marcu, i nawet w maju!
Blazi pisze:
A dlaczego drukarka o tak małym polu roboczym ma kosztować (lub już kosztuje) tyle kasy?
Bo pole robocze to nie jest żaden wyznacznik jakości.
I to jest prawda. Co z tego, że mam drukarkę z polem 21x21x20, skoro wydrukowałem do tej pory zaledwie dwa wydruki wychodzące poza 14x14 - tych wyższych trochę więcej. Nie mniej, nie ma to znaczenia. Inventure miała służyć do drukowania "niemożliwego".
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 18
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: marek91 »

Panowie Krzysztof i Filip, nie napinajcie się bo wam t-shirty w szwach puszczą :D

Blazi - prawda, przeciętny użytkownik drukarki typu M200 pewnie nie wie nawet co słowo reprap oznacza.

"Inventure miała służyć do drukowania "niemożliwego"."
Virgin rozwiń myśl.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: virgin71 »

marek91 pisze:Panowie Krzysztof i Filip, nie napinajcie się bo wam t-shirty w szwach puszczą :D

Blazi - prawda, przeciętny użytkownik drukarki typu M200 pewnie nie wie nawet co słowo reprap oznacza.

"Inventure miała służyć do drukowania "niemożliwego"."
Virgin rozwiń myśl.
Wiesz, wszystkiego, co wymaga drukowania podpór, tam, gdzie nie da się ich wyciągnąć, a takich rzeczy nie brakuje.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 18
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: marek91 »

virgin71 pisze: Wiesz, wszystkiego, co wymaga drukowania podpór, tam, gdzie nie da się ich wyciągnąć, a takich rzeczy nie brakuje.
No tak, czyli w rezultacie dochodzimy do momentu w którym stwierdzamy że drukarkę dobieramy do potrzeb...
Jak ktoś chce drukować przykładowo skomplikowane figurki to wybierze drukarkę małą i dokładną a ktoś kto chce drukować obiekty duże będzie szukał dużych gabarytów a sama jakość nie będzie wtedy wyznacznikiem.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: virgin71 »

marek91 pisze: No tak, czyli w rezultacie dochodzimy do momentu w którym stwierdzamy że drukarkę dobieramy do potrzeb...
Czyli odpowiedziałem na pytanie Rubensa:)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 23
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: co z tym inventure?

Post autor: FlameRunner »

VIII Dni Druku 3D, Warszawa, 29.-30.09.2016

Było malutkie stoisko Zortraxa. Duże mieli na odbywających się w tym samym czasie targach w Birmingham.

W Warszawie był Inventure - znowu tylko jeden, nadal owiany tajemnicą, nadal z nieznaną datą premiery i znowu było z niego tylko kilka małych wydruków.
Dokładnie to samo można było zobaczyć w Kielcach w marcu.

Z nowości to chyba tyle:
- Przekazywana z kamienną twarzą informacja: "Inventure będzie jak opanujemy produkcję Z-Support".
- @Blazi wypatrzył przez szybkę, że drukarka ma dwie dysze - do tej pory zapowiadano głowicę mieszającą z jedną dyszą.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze: - @Blazi wypatrzył przez szybkę, że drukarka ma dwie dysze - do tej pory zapowiadano głowicę mieszającą z jedną dyszą.
Potwierdzam, pozwoliłem sobie zajrzeć i na 100% drukowała dwiema dyszami.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 18
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: co z tym inventure?

Post autor: marek91 »

Ja zadałem pytanie: "Czy mógłby Pan otworzyć drukarkę żebym mógł zrobić zdjęcie?"
Nie spodziewał się że ktoś zada aż tak bezczelne pytanie :P
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: co z tym inventure?

Post autor: animos »

Inventure 2 osobne dysze poruszały się góra / dół o około 5mm na przemian.
U góry izolacja 2 harmonijki (nie wiem, jak uszczelnione boki harmonijek).
Harmonijka osi x - pewnie hbot - szerokość ok 6 cm, 15cm +6 cm=21 cm + coś na zbiornik z tyłu do czyszczenia dysz.
Z boków 2 szpule po ok 5 cm = 10 cm + stolik 15 cm = 25 cm + 5 cm szerokość między harmonijką x (2 dysze blisko siebie, pewnie dla tego) =30 cm
Zostaje po 2,5 cm (ok. 2 cm) na wentylatory z 2 stron - odsysanie w środku po przekątnej boków, nawiew na dysze wzdłuż stołu - wysokość kanałów po obu stronach około 5mm.

Stolik na 3 śrubach ze sprężynkami, jedna z przodu. pomiar 5 punktów (4rogi i centrum) - system oblicza, które z 3 o ile obrócić - nastawiamy ręcznie - potem kontrola

Jak uszczelnione jest mocowanie stołu na osi z - nie wiem, kołnierze gumowe raczej chyba nie - i tak osłania to trochę zbiornik do czyszczenia dysz.

Na stoliku oczywiście wyjmowana platforma - 2 zaciski z przodu.

W stosunku do Mojo Stratasys, gdzie możemy porównać to do siebie trochę (informacja od Z: nie naruszono patentów) to tam gdzie są 2 zbiorniki do czyszczenia tam mamy 2 nawiewy (lepiej niż jeden w M.). Zbiornik w I. tam, gdzie nawiew w M. (lepiej, że jeden po co dwa, chyba, że odzysk materiału do powtórnego przerobu - podział). W I. dwie harmonijki (lepiej niż 1), w M. jedna, na x tylko szczelina. Harmonijki jak by nie patrzeć to jednak stawiają trochę opór przypływu powietrza, i to nie regularny, wraz z przesuwanie się ich - z drugiej strony są bardziej szczelne niż inne typy wydzielenia komory cieplnej.

I. ma być dopiero oficjalnie prezentowany - pewnie czekają na kogoś bardzo znanego, sławnego - była mowa, że chcą po raz pierwszy zrobić to sami - warto poczekać, w ten sposób (tajemniczość, niewiadome co, jak) nakręca się jeszcze zainteresowanie potencjalnych inwestorów - dlatego ten wydruk trwający przez cały czas. A swoją drogą to ciekawe, kto będzie to prezentował?

Jak zrealizowali ruch dysz w I? Nie wiadomo, może tak jak w M - tego też nie wiem (nie ma opisu dyszy Mojo), jest tam silnik ekstrudera z enkoderem - pewnie jego mechanika realizuje to wraz z ekstruzją. Najprościej to byłby czujnik wysunięcia dyszy chodzącej w osi z o 5mm.

Pozwoliłem sobie przekleić, bo to gorący temat (mam nadzieję, że admini mi wybaczą). Nie wiem dlaczego to jest tak interesujące?
Czy to tajemnica, czy tak długie czekanie podgrzewa atmosferę?
W czym jest haczyk tak dużego zainteresowania tą drukarką, itp.?

Już dotarłem do opisu głowicy w M. (jednorazowa na 1 szpulę) silnik 12v z enkoderem, przekładnia ślimakowa, radełko, docisk filamentu nie przez łożysko ale głównie przez jego sztywność w zaokrąglającym się kanale, grzanie krótkie na 6mm, termopara K, przesuwana w Z dysza wraz z kanałem, chłodzenie tego razem z nawiewem na dysze - długi dość kanał.

Jak ktoś ma zużyte materiały od M. to może wrzuci zdjęcia z wnętrza (rozłożone).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”