Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Neon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 00:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 1

Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: Neon »

Witam
Jestem nowicjuszem na portalu. Nigdy nie korzystałem i nie widziałem na żywo żadnej z drukarek 3D. Nie mniej jednak nadeszła pora o podjęciu decyzji w sprawie zakupu przedmiotowego sprzętu. Drukarki potrzebuje do szeregu projektów elektronicznych DIY lub modyfikacji posiadanego już sprzętu. Czasami jakaś część wewnętrzna urządzenia wykonana z tworzywa sztucznego się połamie i można wtedy druknąć.
- zakres cenowy to ok 1500zł (wiem że trzeba będzie coś extra modować) - to lubię :yahoo:
- z opisu filamentów raczej wydruki będę robił z petg i ABS. Choć swojej małżonce powiedziałem że też można jakieś wazoniki aniołki i inne duperelki (warunek dzięki któremu doszliśmy do porozumienia w sprawie zakupu ) - :crazy2:
- wiem że kicha ale sprzęt będzie stał w moim pokoju gdzie śpię. Później się zastanowię nad umieszczeniem w piwnicy ale będę musiał zamontować wcześniej jakiś alarm GSM ;)

Trochę przewertowałem to forum oraz Internet i pod rozwagę wstępnie przychodzą mi dwie drukarki: (ewentualnie inne w podobnej cenie)
Flying bear ghost 5 albo Two trees sapphire pro 2 (z obudową)
Zarówno jedna jak i druga wymaga szeregu modyfikacji, jednak prosiłbym Was o pomoc w wyborze pod kątem jakości wydruku oraz ewentualnych przyszłościowych możliwych upgrade-ów tak aby drukarka posłużyła parę ładnych lat. No i podstawa ,aby drukarka częściej drukowała niż była naprawiana :cool2:
Zakupu będę dokonywał w nadchodzącym święcie 11.11 na Ali lub Banggood i do tego też czasu będę chciał mieć w koszyku wszelkie komponenty potrzebne do niezbędnej modyfikacji sprzętu.
Na chwilę obecną skłaniam się bardziej w stronę latającego misia z uwagi na małą powierzchnię jaką będzie zajmować na biurku + niższa cena+mniejsza potrzeba wykonania niezbędnych modyfikacji w porównaniu z sapphire pro
Z góry dziękuję za pomoc
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 15.11.2020
Rnext
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2020, 05:11
x 23

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: Rnext »

Neon pisze:do tego też czasu będę chciał mieć w koszyku wszelkie komponenty potrzebne do niezbędnej modyfikacji sprzętu.
No to napisz jakie chcesz te modyfikacje robić, my tu wszyscy tylko kule z ABSu mamy a nie szklane ;)
Awatar użytkownika
Neon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 00:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 1

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: Neon »

Rnext pisze:
Neon pisze:do tego też czasu będę chciał mieć w koszyku wszelkie komponenty potrzebne do niezbędnej modyfikacji sprzętu.
No to napisz jakie chcesz te modyfikacje robić, my tu wszyscy tylko kule z ABSu mamy a nie szklane ;)

Chodzi mi o podstawowe modyfikację niezbędne do normalnego użytkowania. Jak dobrze kojarzę Artur pisał coś o problemie ze szparką czy dziurką w misiu. Nie wiem o co chodzi z tym problemem i co mam kupić.
Na YT widziałem też że koleś zmieniał mate izolacyjną na większą aby zajmowała cały panel grzewczy stołu.
Nie wiem co jeszcze warto poprawić na wstępie. Stepstiki na 2209 ?
W pierwszej kolejności chciałbym ustalić z Waszą pomocą którą drukarkę z w/w wybrać. Potem w odpowiednim dziale będę się dopytywał co bezpośrednio po zakupie zmienić , wymienić, zmodyfikować
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 15.11.2020
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: zontar »

Z tego co piszesz to ABS nie potrzebujesz, Petg jest dość wytrzymały i co najważniejsze nie śmierdzi i jest łatwy w druku w porównaniu z ABS. Z tych dwóch ja bym brał misia bo bardziej kompaktowy.
A tak poza tym, proponowałbym zainteresować się Climber 7, cena znów w górze bo 1800, ale co jakiś czas jest po 1300.
viewtopic.php?f=34&t=6565&hilit=Climber+7#p109125
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 15

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: JohnJames »

Neon pisze:Chodzi mi o podstawowe modyfikację niezbędne do normalnego użytkowania.
Co do Two Trees, to jeszcze zobacz viewtopic.php?f=34&t=6636 ;)
Sapphire Pro - coś tam dłubię
Awatar użytkownika
Neon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 00:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 1

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: Neon »

JohnJames pisze:
Neon pisze:Chodzi mi o podstawowe modyfikację niezbędne do normalnego użytkowania.
Co do Two Trees, to jeszcze zobacz viewtopic.php?f=34&t=6636 ;)

Czytam i jakoś coraz bardziej skłaniam się ku misiowi. Chciałbym jednak poznać jeszcze opinię ludzi w kwestii samej budowy i użytych komponentów w drukarkach
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 15.11.2020
Awatar użytkownika
Neon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 00:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 1

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: Neon »

zontar pisze:Z tego co piszesz to ABS nie potrzebujesz, Petg jest dość wytrzymały i co najważniejsze nie śmierdzi i jest łatwy w druku w porównaniu z ABS. Z tych dwóch ja bym brał misia bo bardziej kompaktowy.
A tak poza tym, proponowałbym zainteresować się Climber 7, cena znów w górze bo 1800, ale co jakiś czas jest po 1300.
viewtopic.php?f=34&t=6565&hilit=Climber+7#p109125
Ciekawy ten Climber 7 jest akurat za 350$ tylko się zastanawiam czy jako początkujący użytkownik ogarnę ją. Z tego co wstępnie czytam po prawidłowym złożeniu można od razu drukować. Przyszłościowo zabudować 4 ścianki i czapę dodać. Później coś o wymianie płyty czytałem. Mało coś w sieci informacji odnośnie jej modyfikacji
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 15.11.2020
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: zontar »

Rano było 1800 zł, teraz 3 sztuki są po niecałe 1400 z przesyłką za free z Polski, a z Chin plus 150 zł i miesiąc czekania.
Okazja jest ale promki walą ostatnio dość często, najtaniej było chyba za 1300 z przesyłką free z Chin.

Drukarkę ogarniasz jak każdą inną, którą zakupisz. Co najwyżej YouTube włączysz.
Awatar użytkownika
Neon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 00:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 1

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: Neon »

zontar pisze:Rano było 1800 zł, teraz 3 sztuki są po niecałe 1400 z przesyłką za free z Polski, a z Chin plus 150 zł i miesiąc czekania.
Okazja jest ale promki walą ostatnio dość często, najtaniej było chyba za 1300 z przesyłką free z Chin.

Drukarkę ogarniasz jak każdą inną, którą zakupisz. Co najwyżej YouTube włączysz.

Na YT właśnie mało info o niej jest. :oops:
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 15.11.2020
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 2
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Flying bear ghost 5 vs two trees sapphire pro 2

Post autor: tomek_3100 »

O tym konkretnym modelu może i mało ale chodzi o ogólne poradniki. Nie musisz szukać pod dany model bo wszystkie można powiedzieć są podobne w ogólnym zarysie i zasadach działania
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”