ender 5 plus? anycubic mega x?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
miko
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:14

ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: miko »

wiem, wiem... kolejny laik chce coś dużego... ale do rzeczy. jestem architektem i potrzebuję maszyny na której będziemy drukować makiety projektowanych budynków, dopracowywać szczegóły, detale etc. urządzenie nie będzie jakoś specjalnie się przepracowywało ale chciałbym aby drukowało dokładnie i estetycznie, było niezawodne. złożenie urządzenia, drobne naprawy, ulepszenia nie są problemem. zależy mi również na formacie wydruków, dlatego zapytałem w tytule o te dwie maszyny. czy macie z nimi jakieś doświadczenia? możecie doradzić którą z nich wybrać? a może coś innego? budżet mniej więcej taki jak ceny ww urządzeń.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: dziobu »

miko pisze:chciałbym aby drukowało dokładnie i estetycznie, było niezawodne. złożenie urządzenia, drobne naprawy, ulepszenia nie są problemem.
  1. Czy masz jakieś doświadczenie z drukarkami? Z drukiem? Chińskie takie badziewia raczej nie są z definicji niezawodne i dokładne. Mogą być ale nie muszą. Nakład pracy potrzebny do uzyskania takiego stanu też w pewien sposób jest losowy.
  2. Będziesz drukował raczej nisko i szeroko czy wysoko też?
  3. Używaj dużych liter.
miko
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:14

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: miko »

dziobu pisze:
miko pisze:chciałbym aby drukowało dokładnie i estetycznie, było niezawodne. złożenie urządzenia, drobne naprawy, ulepszenia nie są problemem.
  1. Czy masz jakieś doświadczenie z drukarkami? Z drukiem? Chińskie takie badziewia raczej nie są z definicji niezawodne i dokładne. Mogą być ale nie muszą. Nakład pracy potrzebny do uzyskania takiego stanu też w pewien sposób jest losowy.
  2. Będziesz drukował raczej nisko i szeroko czy wysoko też?
  3. Używaj dużych liter.
Hej, brak doświadczenia praktycznego z wydrukami oraz drukarkami. Wydruki będą raczej niskie i szerokie (dlatego opcja większego stołu). Zakładam na początek kilka wydruków w miesiącu (do 10), wiec niewiele. ...ale nie zamierzam siedzieć przy drukarce co chwilę i coś naprawiać lub wymieniać.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1791
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: Andrzej_W »

miko pisze: ale nie zamierzam siedzieć przy drukarce co chwilę i coś naprawiać lub wymieniać.
To ender do takich drukarek nie należy w zależności od swojego szczęścia albo będzie drukować bez większych problemów albo będziesz składał reklamacje lub doktoryzował się z napraw i usprawnień.
miko
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:14

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: miko »

Andrzej_W pisze:
miko pisze: ale nie zamierzam siedzieć przy drukarce co chwilę i coś naprawiać lub wymieniać.
To ender do takich drukarek nie należy w zależności od swojego szczęścia albo będzie drukować bez większych problemów albo będziesz składał reklamacje lub doktoryzował się z napraw i usprawnień.
Reklamację mogę złożyć, usprawnienie zrobić, regulację... ok, jestem inżynierem. Drukarkę kupuję jednak po to aby na niej drukować (czytaj pracować) a nie przerabiać w coś innego.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: dziobu »

Do pracy a nie zabawy to jednak lepszy będzie sprzęt klasy Ultimakera. Problem w tym że pewnie budżet nie ten, no ale jak to ma działać...
miko
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2020, 22:14

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: miko »

Możliwe że w przyszłości będzie to Ultimaker... kto wie. Na teraz potrzebujemy w firmie czegoś na start... czy technologia nam pomoże i jak się sprawdzi w firmie, nie wiem. Jeżeli nie ww wymienione drukarki to może coś innego?
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: TDI-CAD »

Zapomnij o tanich chińskich drukarkach. Są dobre do hobby. Jak nie jesteś mechanikiem z zacięciem elektronicznym ani elektronikiem z zacięciem mechanika. To ma zarabiać. Najtańszy wyrok to Zortrax M200 chyba teraz plus.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: SQ9KRD »

Anycubic X będzie obarczone mniejszym ryzykiem zakupu niż Ultimaker.
Czy drukuje dobrze powiedziałbym że jeżeli będziesz przestrzegał podstawowych parametrów druku, używał dobrej jakości filamentów to osiągniesz na tej drukarce poziom 7++/10.
Endera nie znam, nie posiadam. Mój "X" przedrukował około ~30 szpul filamentu. Większośc to duże kilku dniowe wydruki.
Jeżeli najważniejszym parametrami są : jakość , precyzja ( szczegółowość ) - pomyśl o żywicy. Mniejsza skala ale przepaść w porównaniu do FDM.

Ps. Co takiego cudownego ma Zortax że wszyscy podają go za przykład do firmy ?? Nie potrafię zrozumieć tego fenomenu...
Może 3 lata temu ale dziś ??
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: ender 5 plus? anycubic mega x?

Post autor: dziobu »

SQ9KRD pisze:Ps. Co takiego cudownego ma Zortax że wszyscy podają go za przykład do firmy ?? Nie potrafię zrozumieć tego fenomenu...
Może 3 lata temu ale dziś ??
Do pracy kupujesz coś co działa zarówno po wyjęciu z pudełka jak i rok później.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”