Druga drukarka

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Bubble
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:47
x 7

Re: Druga drukarka

Post autor: Bubble »

DoktorM pisze:
Bubble pisze:Po podliczeniu wszystkiego zrobiło się ok 2tys zł. Więc będę musiał powiększyc swój budżet.
Może jest cos innego lepszego w cenie do 2tys od projektu Hypercube ?
2 tys to tak na start. Może się okazać, że jak Twoja maszyna już powstanie to będziesz chciał wymienić parę elementów wtedy dołożysz jeszcze trochę kasy. Chyba nikt z tego forum co budował HC nie wydał tyle ile wyliczył na początku. Ogólnie budowa drukarki jest dla osób z wolną gotówką. Ja bym się na Twoim miejscu w to nie pchał jeżeli masz sztywny budżet. Taniej Ci wyjdzie kupić gotową drugą drukarkę od chińczyka :D
Tzn jeżeli chodzi o gotówkę, to raczej nie będzie większym kłopotem, po prostu projekt wydłuży się troszkę, chcę też wykorzystać części z mojej i2 na tyle ile się da :D
Tylko czy kwota zainwestowana w HC dajmy na to 2000zł będzie miała przełożenie na jakość wydruku w porównaniu do chinola za 2k ? ;p

I czy ktoś jeszcze ma tą konkretną ramę ? ;p
https://allegro.pl/oferta/rama-drukarki ... d6604cf017#
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Druga drukarka

Post autor: tapy »

Bubble pisze:Tylko czy kwota zainwestowana w HC dajmy na to 2000zł będzie miała przełożenie na jakość wydruku w porównaniu do chinola za 2k ? ;p
Ciekawe pytanie, którego nikt nie zadaje. Każdy porównuje Prusę do Endera kompletnie nie patrząc na koszt zakupu. Z chęcią poznam odpowiedź na to pytanie.
mobile4you
Postów w temacie: 3
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Druga drukarka

Post autor: mobile4you »

tapy pisze:
Bubble pisze:Tylko czy kwota zainwestowana w HC dajmy na to 2000zł będzie miała przełożenie na jakość wydruku w porównaniu do chinola za 2k ? ;p
Ciekawe pytanie, którego nikt nie zadaje. Każdy porównuje Prusę do Endera kompletnie nie patrząc na koszt zakupu. Z chęcią poznam odpowiedź na to pytanie.
Skoro wiesz, że każdy, to masz wystarczające dane statystyczne do odpowiedzi ;-)
Awatar użytkownika
DoktorM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2019, 13:56
x 10

Re: Druga drukarka

Post autor: DoktorM »

Bubble pisze:Tzn jeżeli chodzi o gotówkę, to raczej nie będzie większym kłopotem, po prostu projekt wydłuży się troszkę, chcę też wykorzystać części z mojej i2 na tyle ile się da :D
Tylko czy kwota zainwestowana w HC dajmy na to 2000zł będzie miała przełożenie na jakość wydruku w porównaniu do chinola za 2k ? ;p

I czy ktoś jeszcze ma tą konkretną ramę ? ;p
https://allegro.pl/oferta/rama-drukarki ... d6604cf017#
Może inaczej. Ja uważam, że powinno się dojść ze swoją konstrukcją do stanu takiego, że będzie lepiej/ładniej/wygodniej niż jakbyś kupił gotowy sprzęt. Może się okazać, że złożysz drukarkę z słabszych jakościowo części i konstrukcja zamknie się w 2k ale nie będziesz zadowolony bo będą problemy. Wtedy się pojawi pytanie czy warto było wydać 2k na budowę czegoś co drukuje gorzej niż chińczyk? :P
Podsumowując. Jeśli chcesz być zadowolony to bądź gotów na wydatki i nie trzymaj się sztywno budżetu ;)
Bubble
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:47
x 7

Re: Druga drukarka

Post autor: Bubble »

Nie ogarniam spreedsheeta dolaczonego do projektu https://www.thingiverse.com/thing:2254103/files.
Jest ktoś w stanie podać mi wymiary zaznaczone na czerwono dla moich długości profili ?
4 x 3030 T-Slot X 420mm
6 x 3030 T-Slot Y 410mm
4 x 3030 T-Slot Z 600mm

Pole robocze planuje na 300x300x300
Był bym wdzięczny jeżeli ktoś podał by mi te wymiary.
Załączniki
evolution.jpg
evolution.jpg (30.71 KiB) Przejrzano 1845 razy
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Druga drukarka

Post autor: dragonn »

Nie potrzebujesz tych wymiarów, zarówno do zamówienia jak i przy składaniu. To wychodzi samo tyle ile ma być, ważne tylko żeby było równo z każdej strony.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Druga drukarka

Post autor: FlameRunner »

Zrób Tak, Żeby Było Dobrze ™
panWiadr0, DoktorM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”