Druga drukarka

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Bubble
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:47
x 7

Druga drukarka

Post autor: Bubble »

Cześć, mam od paru lat Prusę i2 więc różne upgrade-y nie są mi obce czy kombinowanie z mechanika/elektronika. Jako, że moja drukarka jest już leciwa i zaczyna sprawiać coraz więcej problemów chciał bym odstawić ją na bok i w przyszłości odświeżyć (łożyska pręty etc.). Najbardziej co przeszkadzało mi w mojej i2 to zbyt mała wysokość obszaru roboczego bo całe 80mm i mała ilość gotowych upgradeow, praktycznie każdy upgrade projektowałem sam.


1. Budżet - ok 1000zł /+-500zl

2. Jasno określ swoje potrzeby
- Rzeczy jakie drukuję to są różne mechanizmy, modele RC, czasem wydrukuję jakąś rzeźbę.
- Filamenty jakimi drukuję to ABS PLA PET-G chciał bym spróbować kiedyś elastycznych materiałów.
- Obszar roboczy jaki by mnie interesował to ok 200x200x300. Bardziej zależy mi na wysokości wydruku bo 200x200XY raczej wystarczy
- Nie boję się rozłożyć i złożyć drukarki, mam podstawową wiedzę o elektronice a co do mechaniki to jestem zapalonym majsterkowiczem ;p

3. Napisz, czy masz jakiekolwiek doświadczenie z drukiem 3D.
- Drukiem 3D bawię się od ok 4lat z przerwami
- Jak napisałem na wstępie posiadam usztywnioną Prusę i2. Rzeczy jakich oczekuję od nowej drukarki to większa wysokość pola roboczego oraz troszkę lepszej jakości wydruki. Dobrze by było jak by była troszkę wieksza baza gotowych upgradeow niz dla i2

Myślałem nad projektem HyperCube lecz wezmę pod uwagę inne propozycje być może lepsze.
Dodam, że chciałbym kiedyś wstawić drukarkę w komorę którą aktualnie buduję ze stolików z IKEI.
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 2
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Druga drukarka

Post autor: Silvered87 »

HC jest dobrą opcją. Możesz wykorzystać podzespoły ze swojej Prusy i2. To zdecydowanie obniży koszty. a później masz większe pole manewru jeżeli chodzi o usprawnienia. No i HC można fajnie obudować. Drzwiczki i tego typu sprawy i wtedy nie trzeba obudowywać stolikami.
Bubble
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
Bubble
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:47
x 7

Re: Druga drukarka

Post autor: Bubble »

Z tym, ze nie wiem czy składać to na jakimś SKR czy raczej Arduino + RAMPS
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 2
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Druga drukarka

Post autor: epon »

Bubble pisze:Z tym, ze nie wiem czy składać to na jakimś SKR czy raczej Arduino + RAMPS
Dawaj od razu SKR, szkoda kasy na Rampsa którego i tak póżniej wymienisz
Bubble, seler1500
H-bot w ciągłej budowie
Bubble
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:47
x 7

Re: Druga drukarka

Post autor: Bubble »

epon pisze:
Bubble pisze:Z tym, ze nie wiem czy składać to na jakimś SKR czy raczej Arduino + RAMPS
Dawaj od razu SKR, szkoda kasy na Rampsa którego i tak póżniej wymienisz
W takim razie SKR v1.4 Turbo 1.4 bedzie ok ? zależy mi na wymiennych stepstickach.

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna- ... 31c323b60c

Kolejna rzecz, to czy warto kupić docięte profile przykładowo z tej aukcji ew poprosić o docięcie dłuższych pionowych profili.
https://allegro.pl/oferta/rama-drukarki ... 66b9dfae24

lub może od razu kupić gotowy zestaw i dogadać się z gościem, których rzeczy nie potrzebuje?
https://allegro.pl/oferta/hypercube-220 ... 66b9dfae24

Chodzi mi o stosunek ceny do czasu potrzebnego na skompletowanie wszystkiego samemu.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 2
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Druga drukarka

Post autor: epon »

Do tej płyty stepstiki TMC2209, jeżeli się nie boisz składania to poproś o profile na swoją wysokość, czasami użytkownicy forum sprzedają części do drukarki taniej.
H-bot w ciągłej budowie
Mati
Postów w temacie: 4
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Druga drukarka

Post autor: Mati »

Jeśli już to ja bym na Twoim miejscu brał tylko ramę i łączniki do niej, a resztę elementów dobrał i zakupił oddzielnie, zwłaszcza jeśli chodzi o elektronikę.
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: Druga drukarka

Post autor: artusiek »

Mnie się SKR 1.4 sprawdził ... dodatkowo 2 egzemplarz ( po moich wyczynach uszkodzony , ale naprawiony ) testuję z RRF .... super !
Ja masz jedną ... weź ramę ( jak radzą ) i poskładaj ...
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
Bubble
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:47
x 7

Re: Druga drukarka

Post autor: Bubble »

Znalazłem jeszcze taka z profili 3030 i wymiary pod stół 300x300 poki co na poczatku i tak na pewno bede mial stol z mojej prusy 200x200. Tylko ze z tego co czytałem to dla stołu 300x300 juz lepiej miec 2 silniki w osi Z.

https://allegro.pl/oferta/hypercube-pol ... 9154691976#

Nie wiem po co profile pod stół też 3030 :unknown:
Bubble
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2017, 12:47
x 7

Re: Druga drukarka

Post autor: Bubble »

UPDATE:
Przeszukując dalej allegro znalazłem taką ramę z czarnych profili, dla stołu 2020 reszta 3030 do tego dluższe niż w poprzedniej aukcji i tańsze.
https://allegro.pl/oferta/rama-drukarki ... d6604cf017

Chyba druga opcja wychodzi lepiej, co myślicie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”