Matter and Form 3D Opinia ?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
maksiu1818
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:12

Matter and Form 3D Opinia ?

Post autor: maksiu1818 »

Witam

Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenie z tym skanerem ? Matter and Form 3D" http://uk.rs-online.com/web/p/products/ ... As_Z8P8HAQ

Potrzebuję skanować małe przedmioty. Po przeglądaniu podobnych, ten ma wysoką rozdzielczość jak na swoją cenę myślę, 0.43mm przy czym np. Makerbot Digitizer 3D ma 0.5mm.

Proszę o jakieś opinie na ten temat.

ps: nie mam czasu by budować coś swojego :search:

Pozdrawiam, Paweł.
Awatar użytkownika
marcino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:37
x 3

Re: Matter and Form 3D Opinia ?

Post autor: marcino »

odnośniki wprowadza się w prosty sposób. ..piszesz wyraz forum zaznaczam prawą myszą i klikasz URL belka nad oknem tekstowym .....pojawi się taka formuła jw. po pierwszym [url=wklejąca link] i cieszymy się przejrzystym postem :D
==================================================
pozdrawiam Marcin ;)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Matter and Form 3D Opinia ?

Post autor: SQ9KRD »

marcino pisze:odnośniki wprowadza się w prosty sposób. ..piszesz wyraz forum zaznaczam prawą myszą i klikasz URL belka nad oknem tekstowym .....pojawi się taka formuła jw. po pierwszym [url=wklejąca link] i cieszymy się przejrzystym postem :D
Wow co za treściwa odpowiedź na pytanie kolegi Maksiu.

Co do samych skanerów ja zawiodłem się na całej lini próbując używać mojego wbudowanego skanera. Poprostu przed zakupem naoglądałem się jak to pieknie i łatwo wychodzi po czym okazuje się że prawda jest zgoła inna. Model wymaga bardzo dużo obróbki. Mój ma komore zamknietą zaciemnioną model oświetla wiązką lasera co wydaje sie + w stosunku do skanerów otwartych gdzie różnice w oświetleniu mogą mieć znaczący wpływ na efekt końcowy.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
maksiu1818
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, 18:12

Re: Matter and Form 3D Opinia ?

Post autor: maksiu1818 »

Nie chciałem zabierać głosu na temat nie związany z moim pytaniem, bo forum tematyczne nie jest po to stworzone. Posta uważam za przejrzystego ;)

Zakupiłem ten skaner, bo mi trochę czas deptał po piętach, więc zobaczymy jak będzie sobie radził, najwyżej napiszę jakaś małą recenzję jak znajdę na to czas.

o jakim skanerze mówisz? jakim dysponujesz ?

Rozumiem, że najlepsze skany wychodzą w zaciemnionym miejscu tak by żadne dodatkowe światło nie zakłócało odczytu laserów?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Matter and Form 3D Opinia ?

Post autor: SQ9KRD »

Taka jest teoria a jak będzie zobaczymy. Sam chętnie przeczytam twoja małą recenzję tego skanera oraz softu. Być może to właśnie soft odegra największą role. Moj jest wbudowany w drukarke. Ma 2 kamery oraz linijkę laserową skanującą powierzchnie. Przypuszczam iż skanowanie odbywa się na zasadzie zbierania informacji przez obie kamery na podstawie własnie tej laserowej linijki. Muszę uczciwie powierdzieć też iż nie męczyłem go zbyt mocno i zniechęciłem się po pierwszych niepowodzeniach.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1197
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 424

Re: Matter and Form 3D Opinia ?

Post autor: emartinelli »

Moje doświadczenia są takie, że wszystkie budżetowe skanery są do kitu. Straty detali są takie, że nawet do zabawy to się nie nadaje.
Tego modelu nie znam ale wątpię aby znacząco odbiegał od innych.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Matter and Form 3D Opinia ?

Post autor: marek91 »

Czasem lepiej zaprojektować od nowa zamiast bawić się w skan i obróbkę.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Matter and Form 3D Opinia ?

Post autor: SQ9KRD »

Gdybym teraz miał podjąć decyzje moją drukarkę kupił bym na pewno ale w wersji bez skanera. Za zaoszczędzone pieniądze poszedłbym na kurs albo wydał na dodatkowy filament lub simply3d.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”