extruder i hot end

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: extruder i hot end

Post autor: mcxmcx »

Patrząc na kody i .cfg na karcie SD to jest tam smotthie czyli całkiem normalny i popularny system.
korky
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: extruder i hot end

Post autor: dragonn »

Czyli zmianę termistora powinno dać się ogarnąć.
Jeśli tylko tam jest termistor a nie jakaś termopara/PT100/PT1000.
Najlepiej pomierzyć rezystancję:
- termistor będzie miał coś około 100kOhm
- PT100 powinien wskazać blisko 100Ohm
- PT1000 wskaże blisko 1000Ohm
- termopara wskaże praktycznie 0Ohm, albo bardzo blisko.
Oczywiście pomiar robić na odpiętym czujnik od elektroniki, bo elektronika nawet wyłączona najprawdopodobniej sfałszuje pomiar.
korky
korky
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2021, 20:26
x 1

Re: extruder i hot end

Post autor: korky »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czuję się bardzo ugoszczony na tym forum. Nie spodziewałem się tak życzliwych obszernych odpowiedzi. Myślałem, że będzie tak jak na innym forum ;) (zasilacz z czarnej listy, temat zamykam)

JGFTW- szczególnie ty się pięknie rozpisałeś. Wiele praktycznych informacji ! DZIĘKI ! Jak mieszkasz w Poznaniu to czuje się zobowiązany, żeby postawić ci piwo :D

Skoro piszecie, że drukarka nie wygląda na tragiczną to podejmę jeszcze kolejne próby na programie od producenta na ABS tylko.
Jak będą wychodzić mi wady to zamieszczę z zapytaniem to poprawić.
Jak nic nie wyjdzie to przejdę do modyfikacji.

W między czasie chciałbym zapytać- jeśli by się okazało że po tych wszystkich przebojach będę zadowolony z tej drukarki pod względem ABS to czy polecacie/odradzacie mi drukarkę Chińską TRONXY ?

Chciałbym drukować całkiem spore elementy 40x40x40 przestrzeń robocza na przykład. Nie muszę tego drukować z zabójczą precyzją, a nawet mogę dyszą 1mm.
Myślicie, że taka drukarka za tak niską cenę to wywalenie pieniędzy w błoto ?
Tronxy X5SA-400 - za 1400 zł
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: extruder i hot end

Post autor: Kopytko »

Bez drukarki z grzaną komora takie wielkie elementy z ABS będzie bardzo ale to bardzo wydrukować, na takiej Tronxy zapomnij.
Odpowiem na kilka pytań , które nie zostały chyba, poruszone:
1. Części od kolegi TDI są jego polskiej produkcji czy importowane ?
odp . Nie wszytkie, ale sprawdza te chińskie pod względem jakości, dodatkowo robi tez własne części.
2. Czytałem, że sprzedawca trianglelab na aliexpress sprzedaje dobrej jakości. Słyszałeś coś o tym ?
Tak sklep godny polecenia. I nawet jakimś cudem zawsze szybsza przesyłka względem innych, jak, mnie nie pytaj.
3. Z jakich programów korzystacie najczęściej ? Czy Cura to dobry wybór ?
Prusa slicer, Cura, Simplify3D(płatny) , jest też wiele innych, na początek te wymienione wystarcza.

Co do tego ABS, dlaczego się na nim upierasz , co potrzebujesz drukować? Jakieś specjalne warunki wysoka temp. pracy?
Przy dyszy 1mm i potrzebnej dobrej wydajności obowiązkowo hotend powiększony , standardowy nie da rady z takim przepływem, nie nadąży topić materiału.
korky
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
korky
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2021, 20:26
x 1

Re: extruder i hot end

Post autor: korky »

Przepraszam, nie jasno sie wyraziłem. Obecną drukarkę jaką mam pozostawię sobie do ABSu, natomiast zastanawiałem się nad TRONXY do druku wielkoformatowego. Materiał przy tym co chce robić nie gra roli za bardzo, bo drukarka ma tworzyć tylko kształty bez specjalnych właściwości mechanicznych. Pytam czy do takich celów nada się taka drukareczka za 1500zł TRONXY- czyli- obojętnie jaki materiał - powiedzmy PLA, duża dysza ( ok hotend bym zmienił) i niekoniecznie doskonała dokładność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”