Drukarka do fundacji

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
slifek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 15
Rejestracja: 08 sty 2021, 11:53
x 15

Re: Drukarka do fundacji

Post autor: slifek »

Stanley_B pisze:@Slifek - podziwiam twoją pracę. Trzeba mieć zacięcie do takiej pomocy. :clap:

Nawet jeżeli mamy z tobą poskładać tę drukarkę śrubka po śrubce, to pomożemy ci to odpalić.
Powodzenia życzę :thumbup:
Dziękuję za dobre słowa. To serio nic takiego, odrobina zacięcia i masa satysfakcji :) Te 17 ( :shock: ) lat temu wciągnęła mnie w działalność przyszła żona i tak już zostało. A zaczęło się od zrywania z uczelni, na jakieś ciekawsze zajęcia, zamiast słuchania wykładów o historii informatyki (pewnie nie bez powodu umieszczali je na końcu planu dnia).

Z pewnością będę pomocy potrzebował. Jeszcze nie wiem jakiej, bo drukarka dotarła do mnie dzisiaj, ale do domu wróciłem jakieś pół godziny temu, więc pewnie rozpakowywanie i wstępny montaż zostawię sobie na jutro.
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Drukarka do fundacji

Post autor: Stanley_B »

slifek pisze:Dziękuję za dobre słowa. To serio nic takiego, odrobina zacięcia i masa satysfakcji
Heh, tia... To nic takiego.
Prowadziłem kiedyś z kolegą przez lata modelarnię, masa dzieci z tego korzystała. I tak, to wymagało dużo zacięcia i dostosowania poniekąd życia do tych zajęć. I fakt, że była z tego masa satysfakcji, gdy inni odkrywają dla nich nowy świat. Ty z żoną to lubicie i to jest zajefajne. A sam wiesz, jak wielu dookoła tylko biadoli.

Co do profilu zastosowań - na początek sugeruję rozejrzeć się na stronach typu Thingiverse, Yeggi czy Cults. Jest wiele projektów z tematu protetyka, co jest zbliżone do twoich potrzeb, a da ci pogląd na ile i jak można zastosować samą drukarkę, no bo nie zawsze i nie wszędzie.
I na pewno jedno tu jest nie do pobicia - możliwość łatwej modyfikacji.

Oprogramowanie? Jest tego sporo i to nawet takich programów, których łatwo mogą się nauczyć podopieczni. Jak np. FreeCad.
Tu masz zebraną paczkę darmowych programów z omówieniem:

https://all3dp.com/1/best-free-cad-soft ... 3D%20Slash

To tak narazie na rozgrzewkę.
slifek
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka do fundacji

Post autor: Pjoter »

Zostawiam dla autora lub dla innych użytkowników forum

http://enablingthefuture.org/
slifek
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
slifek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 15
Rejestracja: 08 sty 2021, 11:53
x 15

Re: Drukarka do fundacji

Post autor: slifek »

Pjoter pisze:Zostawiam dla autora lub dla innych użytkowników forum

http://enablingthefuture.org/
Dziękuję za link, nie znałem tej strony, będę przeglądał z dużym zainteresowaniem.
Stanley_B pisze: Heh, tia... To nic takiego.
Prowadziłem kiedyś z kolegą przez lata modelarnię, masa dzieci z tego korzystała. I tak, to wymagało dużo zacięcia i dostosowania poniekąd życia do tych zajęć. I fakt, że była z tego masa satysfakcji, gdy inni odkrywają dla nich nowy świat. Ty z żoną to lubicie i to jest zajefajne. A sam wiesz, jak wielu dookoła tylko biadoli. ....
Masz rację w tym co napisałeś. Dziękuję za linki, przejrzę dokładnie. Na thingversie buszowałem już od dłuższego czasu, nawet wcześniej część wydruków wrzucałem sobie do cury, żeby sprawdzić czasy wydruków - tak z ciekawości.

Udało mi się po ciężkim tygodniu złożyć wreszcie dzisiaj sprzęt w całość. Na pewno zrobiłem coś nie tak. Podrzucam kostkę kalibracyjną.
Ustawienia:
Filament Pet-g od DD
temp. stołu - 70 st.
temp. głowicy - 230 st
Slicer Cura - ustawienia
Warstwa - 0.2
Wypełnienie 20%

A oto wydruk... :rotfl: Zatkana dysza? Złożyłem w takim zestawie jak przyszło (częściowo rozłożone), mam jeszcze zapasowe elementy w pudełku. Stół ustawiłem wg własnych umiejętności na kartkę papieru. Mogę jeszcze popróbować ze szczelinomierzem. Warsztwa od strony stołu wyszła chyba ok.
Załączniki
FJIMG_20210116_184319.jpg
FJIMG_20210116_184309.jpg
FJIMG_20210116_190526.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka do fundacji

Post autor: dragonn »

A skąd wziałeś ustawienia drukarki w slicerze? Jaki slicer?
Nie masz czasem ustawionego filamentu 2.75 zamiast 1.75?
slifek
slifek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 15
Rejestracja: 08 sty 2021, 11:53
x 15

Re: Drukarka do fundacji

Post autor: slifek »

dragonn pisze:A skąd wziałeś ustawienia drukarki w slicerze? Jaki slicer?
Nie masz czasem ustawionego filamentu 2.75 zamiast 1.75?
Slicer Cura. Ustawienia wprowadzone ręcznie, nie posiadałem żadnych innych, nie znalazłem w aplikacji profilu do Sapphire pro (zreszta i tak jest po modyfikacjach). Materiał wybrałem PETG, ale po Twoim poście spojrzałem i faktycznie, filament w bazie ma 2.85mm. Ok, to przystępuję do kolejnych prób... Jednak muszę zacząć od właściwego skonfigurowania slicera.

Dziękuję :)
dragonn
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Drukarka do fundacji

Post autor: Stanley_B »

Jeżeli kostka się trzyma stołu, to nie rozdrabniaj się za bardzo nad poziomowaniem stołu. Do pierwszych testów wystarczy, bo będziesz drukował małe pierdy.
A gdy już opanujesz szybę, to będziesz mega zadowolony. Znacznie bardziej, niż z tych magicznych podkładek, co to zginasz i już.
Wyrzuciłem wszystkie w cholerę. I teraz psik na szybę, a po ostygnięciu samo odskakuje.
slifek
slifek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 15
Rejestracja: 08 sty 2021, 11:53
x 15

Re: Drukarka do fundacji

Post autor: slifek »

Stanley_B pisze:Jeżeli kostka się trzyma stołu, to nie rozdrabniaj się za bardzo nad poziomowaniem stołu. Do pierwszych testów wystarczy, bo będziesz drukował małe pierdy.
A gdy już opanujesz szybę, to będziesz mega zadowolony. Znacznie bardziej, niż z tych magicznych podkładek, co to zginasz i już.
Wyrzuciłem wszystkie w cholerę. I teraz psik na szybę, a po ostygnięciu samo odskakuje.
Powiem tak. Powalczyłem, pokombinowałem, pouczyłem się o offsetach i innych rzeczach, pogrzebałem w kodzie startowym i końcowym Cury i... jest ok. Nie tak pięknie, żeby się tym chwalić, ale jedna zatyczka do ramy i dwie tuleje już poszły i wyglądają ok, a wóz wrócił do właściciela. Szyba sprawuje się super i choć nie mam doświadczenia z podkładkami, przyznaję rację w ciemno. Już przy zakupie filamentu, idąc tokiem wątków na forum zaopatrzyłem się w psikadło do klejenia i wystarczy odrobina, a wydruk siedzi na miejscu i w miarę ładnie odchodzi.

Natomiast, powinniście na wstępie pisać, żeby nie kupować drukarek 3d, bo człowiek nic, tylko siedzi i kombinuje... :shock: :devil: Jestem Wam bardzo wdzięczny, tak, że ciężko nawet to wyrazić.
FlameRunner, Berg, mcxmcx, dragonn, Andrzej_W, cieplok, Artu, marek91
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”