Drukarka prusa i3

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
sebago30
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2017, 15:17

Drukarka prusa i3

Post autor: sebago30 »

Hej. Czy drukarka prusa i3 na start dla początkującego będzie dobra. Jak inną dobrą drukarkę polecacie do max 1,5 tys zł.
na allegro znalazłem taka drukarkę http://allegro.pl/drukarka-3d-prusa-i3- ... 31275.html
Interesuje mnie możliwość zamawiania tylko na polskich stronach np. allegro
Awatar użytkownika
Sokoli
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 224
Rejestracja: 03 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Radom
x 27

Re: Drukarka prusa i3

Post autor: Sokoli »

Zamawiałem swoją właśnie z tej firmy.
Musisz wiedzieć że za takie pieniądze dostaniesz podzespoły słabej jakości.
A to będzie miało wpływ na jakość wydruku.

Zależy też do czego potrzebujesz drukarki.
Jeśli z ciekawości, żeby się czegoś nauczyć zobaczyć jak to działa to mogę polecić.
Bo za nie duży hajs masz wszystko czego potrzebujesz a dodatkowo sam musisz wszystko poskładać.
Nauczysz się sporo jak to działa.

Ja do mojej musiałem dokupić parę rzeczy żeby lepiej chodziła ok 400zł dopłaciłem.
A dalej drukarka ma wady i jeśli bym chciał ją zrobić tak na tip-top to musiał bym wymienić większość części ;)
Dlatego buduję teraz drugą drukarkę bo wymiana części na lepsze w tej prusie się nie opłaci.

Moim zdaniem rama z MDF jest kiepska, poszukał bym czegoś metalowego.
Nie chcę cię zniechęcać ;) pamiętaj tylko że nie jest to gotowy produkt.

EDIT: teraz bym sam kupił wszystkie części i złożył po swojemu.
Ale gdybym nie kupił tego zestawu to pewnie w ogóle bym nie miał drukarki.
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 4
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Drukarka prusa i3

Post autor: chemik72 »

To już lepiej Corexy, tak jak pisał kolega trzeba w tą prysą sporo wsadzić. W tą zapewne też nie obejdzie się bez poprawek ale Corexy to Corexy. Przewagę już na starcie że ma obudowę a do abs raczej niezbędna.
Obrazek
http://allegro.pl/drukarka-3d-printo-h2 ... 16734.html
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
DanyQsh
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 213
Rejestracja: 22 wrz 2016, 20:11
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: The Thing+Replicape
x 12

Re: Drukarka prusa i3

Post autor: DanyQsh »

Do abs obudowa przydałaby się zamknięta. Jeśli jest otwarta to nie zapewni odpowiednich warunków temperatury.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Garreth
Postów w temacie: 2
Posty: 174
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 29

Re: Drukarka prusa i3

Post autor: Garreth »

Printo nie ma zamknietej obudowy, masz wielkie odsloniete okna z 3 stron + dziure od gory. Trzeba dorobic panele z jakiejs pleksy.
sebago30
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2017, 15:17

Re: Drukarka prusa i3

Post autor: sebago30 »

Zobaczyc jak to działa i trochę się pobawić chce. Ewentualnie jakieś małe wstępne modele. Na razie na początek to nie chce składać z podzespołów
Wiercik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:29
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: Coś pokroju Prusy i3
x 2

Re: Drukarka prusa i3

Post autor: Wiercik »

Wypowiem się, żeby zaoszczędzić ci problemów przez jakie ja przeszedłem, rok temu kupiłem od nich ten zestaw, dokładnie w takim samym celu co ty, bałem się samemu składać bo kompletnie się nie znałem, a chciałem się sam nauczyć jak to wszystko wygląda, odradzam ci składać to w takim zestawie jaki jest na aukcji, to co napewno jest potrzebne, żeby złożyć na spokojnie ta drukarkę i się nie denerwować to rama stalowa a nie z mdf'u, po naciągnięciu paska osi X bez problemu z ramy robi się łuk, a sprężyny pod stołem bez problemu wyginają stół z mdf'u tak, że wypoziomowanie staje się prawie niemożliwe, dlatego odradzam ramę z mdf'u do tej konstrukcji, poszukaj aukcji z stalowa ramą albo dokup osobno, zależy co wyjdzie lepiej cenowo, druga rzecz z jaką na początku miałem duże problemy to głowica, nie wiem jak teraz ale ja dostałem drukarkę z głowica J-head, nie jest to klon V6, jest od niej większa i dłuższa przez co miałem problemy znaleźć dobre chłodzenie do wydruków czy inne mocowania bo były za małe do tej głowicy , więc na sam początek polecał bym także kupić chociaż klona V6, ja brałem z Ali ale czytałem że tdi-cad sprzedaje dopracowane klony więc bardziej bym się skłaniał w tym kierunku, bo z klonem z Ali, też miałem dużo problemów, to są takie dwie główne wady według mnie z, którymi ja miałem większe problemy ale nie mówię, że każdy tak będzie miał, mi z starej drukarki został tylko ramps i silniki, resztę sam ciągle ulepszałem i zmieniałem, jak byś potrzebował pomocy albo miał jakieś inne pytania to pisz, przechodziłem dokładnie przez to co ty chcesz zrobić, więc może będę mógł pomóc.
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 4
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Drukarka prusa i3

Post autor: chemik72 »

Garreth pisze:Printo nie ma zamknietej obudowy, masz wielkie odsloniete okna z 3 stron + dziure od gory. Trzeba dorobic panele z jakiejs pleksy.
Nie pisałem że zamknięta, a raczej chodziło o "ramę" gdzie łatwo zamontować plekse w prusie nie ma takiej możliwości :good: W cenie do 1.5k nie ma szans na Corexy w pełnej obudowie zamkniętej :no:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Drukarka prusa i3

Post autor: anraf1001 »

chemik72 pisze:
Garreth pisze:...w prusie nie ma takiej możliwości...
O wypraszam to sobie :rotfl:
https://youtu.be/wt7bQXyLSL4
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Garreth
Postów w temacie: 2
Posty: 174
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 29

Re: RE: Re: Drukarka prusa i3

Post autor: Garreth »

chemik72 pisze:
Garreth pisze:Printo nie ma zamknietej obudowy, masz wielkie odsloniete okna z 3 stron + dziure od gory. Trzeba dorobic panele z jakiejs pleksy.
Nie pisałem że zamknięta, a raczej chodziło o "ramę" gdzie łatwo zamontować plekse w prusie nie ma takiej możliwości :good: W cenie do 1.5k nie ma szans na Corexy w pełnej obudowie zamkniętej :no:
E tam nie ma szans. Dales link do corexy za 1500 i w dodatku gosc jeszcze na niej zarabia.

Wystarczy troche wyobrazni i zdolnosci manualnych, a spokojnie mozna sobie drukarke zbudowac z profili alu i obudowac plexa w tej kwocie (ciut wieksza, jesli nie bedziemy polegac na wszystkim z chin, no ale w h2 wnetrze jest chinskie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”