Świeżak i pierwsza drukarka

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: jagus »

Tu masz promocje jest i tam ender v2 z wysyłką z Europy, a dokładniej jak pamiętam z Hiszpanii wysyłka niby 3-5 dni.
https://www.lowcychin.pl/?s=Ender
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
butcherfl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:45

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: butcherfl »

Wielkie dzięki, teraz przez weekend jeszcze sprawdzę/upewnie się.
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: dale »

butcherfl pisze:
Dzięki wam wszystkim za odzew, proszę mnie wyprowadzić jeśli moje rozumowanie jest błędne - na początek może jednak zmniejszyć budżet (bo i tak wszystko to chińczyki), w te miejsce kupić dobry materiał + mieć zapas gotówki na inwestycje. Dopiero jak się oswoję (nauczę się rozkładać i składać chińczyki z zamkniętymi oczami) i poznam swoje potrzeby wtedy kupić coś lepszego = droższego, podpasowanego pod moje preferencje.
Przerabiałem to. Miałem Anetę a6 - fajny sprzęt do modyfikacji.
Ale musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcesz? Drukować czy dłubać i konstruować?
No i czy masz miejsce na "wieczny warsztat".

Ja nie miałem takiego budżetu "od ręki" jak Ty, ale przeanalizowałem swoją sytuację czasowo-miejscową (znaczy nie mam czasu i miejsca na budowę) i kupiłem na raty 0% prusę mk3. Złożyłem i drukuję.
A w międzyczasie, na spokojnie planuję budowę drukarki "przemysłowej" - to znaczy, nieco większy stół, solidna zabudowa, rama i bez ograniczeń powierzchniowych.

Wiesz, fajnie się dłubie, frajda jest, ale sporo wydruków zmarnowałem bo coś "nie pykło" - owszem awarię dało się usunąć od ręki, ale wydruk do poprawy...
morf
butcherfl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:45

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: butcherfl »

Cześć.
Chłopaki z biura nie mają nic przeciwko, wiec i miejsce się znajdzie (z gotowcem pewnie bym osiadł w domu), a jeśli chodzi o zmarnowane wydruki, to przemyślałem i stwierdziłem, że lepiej na początek poznać zasadę działania.
Patrząc po tak pomocnym forum (nikt tutaj nie wyskakuje od razu z zasilaczem z czarnej listy), to cieżko mi się będzie zniechęcić przez te problemy.
butcherfl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:45

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: butcherfl »

Wczoraj zamówiony Ender 3 v2 z bangood ES.
Jak coś będzie nie tak otwieram nowy temat, jak jakimś cudem zdarzy się że będzie wszystko w porządku również.
butcherfl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:45

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: butcherfl »

Paczka przyszła!
Szkoda że dziś nie mam czasu na większe skręcanie (Due date na środę sobie ustawiam).
Trzeba pamiętać o ważnej rzeczy - to co skręcali Chinczykowie, należy traktować jako nie skręcone wcale.
Plus szukałem po pudełku śruby od silnika Z (na szczęście był): https://www.reddit.com/r/ender3/comment ... n_the_top/
butcherfl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:45

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: butcherfl »

Skręcone, nawet działa.
Zdążyłem tylko "wypoziomować stół" i puściłem kostkę na standardzie - wiem jeszcze trzeba szparkę i paski odpowiednio ponaciągać.
Jak nadal będą się pojawiać problemy to już w innym wątku, myślę że ten można zamknąć, dzięki.
Załączniki
WhatsApp Image 2021-02-09 at 15.52.37.jpeg
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 3
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: cyfron »

To ender 3 v1 czy v2?
butcherfl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2021, 21:45

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: butcherfl »

V2
2pacjg
Postów w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 02 mar 2021, 20:45

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: 2pacjg »

Cześć wszystkim,

Jestem kolejnym Januszem wydruku i chciałbym odgrzać temat.
Jestem na etapie wyboru drukarki i podobnie jak założyciel tematu mam dylemat z zakupem sprzętu. Z prawie wszystkimi odpowiedziami jestem zgodny z pierwszego posta poza tym, że mam znajomego który posiada drukarkę 3d, a mianowicie Sovol sv02, którą bardzo chwali.
Szukałem informacji/opini na temat tego sprzętu ale nie wiele znalazlem i tutaj pojawia się pytanie do was: co myślicie o tej drukarce na początek?

https://pl.aliexpress.com/i/4001350730638.html

Szukam sprzętu podobnie jak kolega do 2000zł. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję. :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”