Świeżak i pierwsza drukarka

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 783
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 450

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: majek »

Jeżeli już tu dotarłeś, to pewnie kiedyś będziesz też chciał choćby podrasować soft w swojej drukarce. :-)

Sprawdź czy przynajmniej płyta sterująca w drukarce co chcesz kupić jest obsługiwana w Marlinie, jak nie, to prędzej czy później zmiana softu będzie się wiązać z zakupem nowej elektroniki.
W sumie obecnie to nie jest jakiś duży wydatek, ale jak będziesz musiał jeszcze pozmieniać i posztukować okablowanie, to wtedy będzie już trochę grubsza robota.

Lepiej nie kupować 'wynalazków', chyba że od razu przewidujesz większy budżet na 'udoskonalenia' po zakupie. To jak z samochodem - lepiej kupić taki, co każdy kowal za rogiem Ci naprawi niż taki, że z wymianą żarówki będziesz musiał dymać do ASO we Włoszech na lawecie, bo w PL nikt tego nie zrobi, a ze spaloną żarówką 'inteligentne' auto nie jeździ :DD
Adrian
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: Adrian »

2pacjg pisze:Cześć wszystkim,

Jestem kolejnym Januszem wydruku i chciałbym odgrzać temat.
Jestem na etapie wyboru drukarki i podobnie jak założyciel tematu mam dylemat z zakupem sprzętu. Z prawie wszystkimi odpowiedziami jestem zgodny z pierwszego posta poza tym, że mam znajomego który posiada drukarkę 3d, a mianowicie Sovol sv02, którą bardzo chwali.
Szukałem informacji/opini na temat tego sprzętu ale nie wiele znalazlem i tutaj pojawia się pytanie do was: co myślicie o tej drukarce na początek?


Szukam sprzętu podobnie jak kolega do 2000zł. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję. :piwo:
Tak jak piszesz, szukałeś informacji i opinii i niewiele znalazłeś. Jeśli będziesz mieć jakiś problem to zostanie Ci głównie kolega do pomocy.

Myślę, że kupując chińską drukarkę 3D w tej kasie warto mimo wszystko brać pod uwagę popularność sprzętu, gdyż przekłada się to na liczbę osób, które potem mogą Ci pomóc, które tworzą projekty ulepszeń itp.

W tej cenie ja bym na Twoim miejscu poszedł w Sapphire Pro lub FlyingBear Ghost 5
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 1
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: zbyszp »

Ja zacząłem przygodę ponad rok temu (grudzień 2019) zakupem Tevo Tarantula Pro za 780zł - jeśli dobrze pamiętam. Oczywiście na starcie problemy i stąd wizyta na forum ;) Sporo od tego czasu się poduczyłem, wiem więcej na temat druku 3D i gdybym startował z dzisiejszej pozycji lub miał komuś doradzić mimo wszystko poleciłbym TTPro. Mimo, że moja wersja (green) miała aluminiowe elementy a ta ma plastik jest już wiele wiele więcej filmików na YT z testami, tipsami co poprawić i pozytywnymi ocenami tego pająka.

Przez ten rok zmieniłem/dołożyłem: paski, rolki, profil prowadnicy 20x40, ptfe, extruder na dual drive, dyszę na stal, wiatraki na ciche, Repetiera na Malina, płytę na 32bit MKS, stepsticki na 2209, 3DTouch, podkładkę na naklejkę magnetyczną + blacha z PEI, wzmocnienie osi Z. Ogólnie drukarka z pewnością kosztowała mnie już ponad 1500zł, ale nauka jest bezcenna ;)
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: Jarewa »

Praktycznie nigdy nie kupi się pierwszej dobrej drukarki no chyba że wyda się fortune. Pierwszą się kupuje by ją ulepszyć i zapoznać się z wadami jak i plusami. A nawet by sobie wydrukować druga lepsza.

Ja tam kupiłem sobie za 450zl i poznaje poprawiam inwestuje troche i wiem że bym popełnił błąd bo na oku miałem inna za 2tys. A jak się znudzi to tylko 500zl w plecy...
Adrian
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: Adrian »

Jarewa pisze: Ja tam kupiłem sobie za 450zl i poznaje poprawiam inwestuje troche i wiem że bym popełnił błąd bo na oku miałem inna za 2tys. A jak się znudzi to tylko 500zl w plecy...
Jak inwestujesz to więcej niż 500zł :D
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 4
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: tomek_3100 »

Adrian pisze:
Jarewa pisze: Ja tam kupiłem sobie za 450zl i poznaje poprawiam inwestuje troche i wiem że bym popełnił błąd bo na oku miałem inna za 2tys. A jak się znudzi to tylko 500zl w plecy...
Jak inwestujesz to więcej niż 500zł :D
Jak zainwestował 50 zł to akurat :rotfl:
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Świeżak i pierwsza drukarka

Post autor: Jarewa »

Narazie to kupiłem jednego steptika za 35zl reszta udoskolanenia to drukuje. Materiałów eksploatacyjnych nie liczę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”