Sapphire Pro (?puls?)

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

@mobile4you - dziękuję, widzę że nawet rezystora PULL-UP nie dali do pinu EN :), tylko kondensator stabilizujący. Czy to WiFi ma szansę działać z Marlinem?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

Dobra, mam problem - dzisiaj próbowałem podłączyć drukarkę do komputera po USB i w momencie wtyknięcia w port komputera termistor ekstrudera pokazuje 347stC, w momencie rozłączenia wynik wskazanie powraca do normy. Początkowo myślałem, że kabel ma zwarcie więc użyłem innego, później, że może port w komputerze, więc podpiąłem do Octoprint'a w miejsce działającej drukarki i nadal to samo. Ja coś źle podłączyłem, czy coś nie tak z płytą?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

Co ciekawe, wypięcie termistora z płyty powoduje wskazanie -4 (oczywiste) ale nie powoduje błędu po podłączeniu USB. Czy to możliwe, że termistor ma gdzieś zwarcie z obudową i to powoduje błąd?

EDIT: Mam odpowiedź - jedn pin termistora ma zwarcie z obudową/ramą. Sama rama natomiast nie jest połączona z masą elektroniki, dlatego do czasu podłączenia USB jakoś to chodziło. Jak mogę to opisać w reklamacji do Banggood???
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

Termistor umarł - czekam na dostawę z aledrogo. Jeden z wiatraczków chłodzących wydruk już zaczyna niedomagać (co za szajs wsadzili) co objawia się wyciem. Nie bardzo mam doświadczenie z tymi małymi turbinkami, bo korzystam tylko z 5015, które dmuchają jak szalone. Hałas z wiatraków nie ma najmniejszego znaczenia, byle były by wydajne. Jakieś lepsze 4010 mają szansę w miarę dobrze dmuchać, czy może lekko przerobić chłodzenie i od razu dać wydajniejsze 4020?
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: tapy »

Widzisz, a trzeba było brać Mingdę jak była w promocji, ta przynajmniej drukuje i miałbyś kupę kasy w kieszeni ;)
Chiński produkt jest zawsze chińskim produktem, niezależnie od jego ceny :unknown:
kamilxxg
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: kamilxxg »

cyfron pisze:Termistor umarł - czekam na dostawę z aledrogo. Jeden z wiatraczków chłodzących wydruk już zaczyna niedomagać (co za szajs wsadzili) co objawia się wyciem. Nie bardzo mam doświadczenie z tymi małymi turbinkami, bo korzystam tylko z 5015, które dmuchają jak szalone. Hałas z wiatraków nie ma najmniejszego znaczenia, byle były by wydajne. Jakieś lepsze 4010 mają szansę w miarę dobrze dmuchać, czy może lekko przerobić chłodzenie i od razu dać wydajniejsze 4020?
Ja bym szedł w jakieś sunony, Mam 4020 i działa, kupowałem chińskie wentylatory i one wszystkie mają kiepską jakość, ostatnio przyszła mi turbina 4020 i nie działała, także loteria. IMHO to jest bardzo dziwne, że praktycznie wszystkie chińskie drukarki, z którymi miałem styczność mają bardzo słabe wentylatory.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

Z chińskich dobre są GDSTime na łożyskach podwójnych kulkowych - mam i jestem bardzo zadowolony ale do najtańszych nie należą :) Zaletą w porównaniu do Sunonów jest to, że robią też na 24V.
Widziałem na Thingi projekty z 5015 zamontowanym na froncie karetki - sprawdzę wymiary i jeżeli nie będzie kolidować z niczym przy Y = 0 to zdecyduję się na takie rozwiązanie, jak nie będzie pasowało to turbinkę 4020 założę, bo te turbinki, które są to śmiech na sali.

Zanim padł mi termistor zauważyłem jeszcze jedną "niedogodność" - taki długi bowden to ZŁOOO ;) - muszę go jakoś zamontować centralnie nad karetką, żeby maksymalnie skrócić rurkę.
mobile4you
Postów w temacie: 11
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: mobile4you »

Jaki masz teraz wgrany firmware?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

Marlin revert-20729-bugfix-2.0.x z konfigiem z 2.0.7-bugfix - oczywiście dostrojony do moich preferencji.
grego
Postów w temacie: 8
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: grego »

A jakie wrażenia z wydruków? Ścianki, detale, wymiarowość, szybkość?

Mam u siebie anycubica 4max pro, ale korci mnie spróbowac z coreXY pytanie czego mogę się spodziewać w jakości i wydajności po takim układzie?
A nie ma modów na directa skoro taki długi bowden? Poza tym z miejsca dałbym niebieski PTFE. W enderze3 mam od triangelabs i retrakcje mam ustawioną na 2 mm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”