Sapphire Pro (?puls?)

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

Moje wrażenia:
- konstrukcja sztywna, w mojej wersji ustawienie silników zostało już poprawione - we wcześniejszych należało je przesunąć o 8mm na zewnątrz
- dzięki bardzo lekkiemu wózkowi szybka!!! - 100m/s przy PLA to żaden wyczyn dla niej, myślę że można szybciej ale trzeba ogarnąć temperatury dostosowane do takich prędkości.
- oś X drukuje się ładnie, oś Y wpada w lekkie wibracje co widać na wydruku - problemem jest mocowanie głowicy do wózka na jednej blaszce - jest na to prosty mod: https://www.thingiverse.com/thing:4076966
- długi bowden powoduje, że z kalibracji Linear Advance wyszło mi 0.75, co praktycznie czyni je bezużyteczne, bo wydruk koszmarnie zwalnia. Mody na directa są ale żeby nie tracić prędkości spróbuję zamontować ekstruder pionowo, centralnie nad wózkiem, wtedy bowden skróci się co najmniej o połowę. Jeżeli nie zda to egzaminu, to zdecyduję się na directa.
- chłodzenie to porażka i właśnie zaczynam to poprawiać. Na początek wymiana wentylatorka chłodzącego radiator z 3010 na 4020 (akurat wala mi się po szufladzie). Zamówiłem już turbiny 4020 i założę je w miejsce obecnych 4010. Patrząc na specyfikację jednych i drugich powinny dmuchać dużo lepiej.
- mocowanie pasków jest delikatnie mówiąc niewygodne, więc jestem właśnie w trakcie drukowania napinacza:
https://www.thingiverse.com/thing:3965545
- całkiem fajna płyta z wymiennymi strepstickami jest włożona, jedyne czego jej brakuje to fabryczny UART ale jeżeli ktoś bardzo potrzebuje, to w internetach są instrukcje jak można to ogarnąć "kabelkami".
- A4988 na ekstruderze zdecydowanie do wymiany, bo robi straszny hałas, na Z wg. upodobań. Osobiście zamówiłem LV8729 na E i Z, na XY są w miarę ciche TMC.

Etap doprowadzania do stanu zadowalającej jakości już się rozpoczął:
IMG_20210209_200942272.jpg
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

kontynuacja wątku:
viewtopic.php?f=34&t=7462
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”