Sapphire Pro (?puls?)

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 29
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: cyfron »

Kiełkuje mi w głowie zakup nowej drukarki w Core XY. Czy Sapphire Pro lub Sapphire Pro Plus to dobry wybór?
1. Na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze - jak to ma się do praktyki?
2. Czy warto brać oryginalną zabudowę boczków w/w drukarek czy może lepiej samemu coś wyrzeźbić?
3. Czy warto dopłacać 50PLN do szkła, czy wziąć tańszą wersję z naklejką i osobno kupić PEI?
4. Czy w PLUSie większy stół = więcej problemów?

Linki dla leniwych:
https://www.aliexpress.com/item/4000054929787.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001650610061.html
grego
Postów w temacie: 8
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: grego »

Plus podobno padaka. Pro niedawno na banggood można było wyrwać po 900 z wysyłką z Czech. Zdania podzielone, problem z osią Z, firmware, prowadzenie pasków do wymiany, źle zrobiona karetka. Plus to prowadnice liniowe na solidnym kawale blachy. Jakby sporo pogrzebać to może być coś z było. Jak będzie znowu poniżej 1000 to może i ja się skusze na pierwszą coreXY.
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 2
Posty: 110
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 15

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: JohnJames »

Nie wiem, jak tam teraz Plus, ale TT poprawia wykonanie. Pierwsze Pro miały problemy z geometrią, późniejsze już nie mają więc obstawiam, że w Plusie może być podobnie.
Plus ma dwie osie Z więc stół na pewno jest stabilniejszy. W Pro dają się we znaki wibracje stołu i nie bardzo jest jak to poprawić bez jego wymiany na solidny kawał stali. W Plusie dawali dwie osie najpierw na pasku, a potem chyba na dwóch silnikach - wiec trzeba by się zainteresować, jakie są najnowsze ulepszenia.
Sapphire Pro - coś tam dłubię
grego
Postów w temacie: 8
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: grego »

Z jakimi prędkościami drukujecie na Pro bez utraty jakości? Na recenzjach często piszą, że taki Ender drukuje ładniej... I jak z dokładnością wydruków, tzn. wymiarami i geometrią, czy okręgi są okręgami czy elipsami? Sporo się naczytałem o problemach coreXY, ale jednak korci mnie spróbować.
mobile4you
Postów w temacie: 11
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: mobile4you »

cyfron pisze:Kiełkuje mi w głowie zakup nowej drukarki w Core XY. Czy Sapphire Pro lub Sapphire Pro Plus to dobry wybór?
1. Na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze - jak to ma się do praktyki?
2. Czy warto brać oryginalną zabudowę boczków w/w drukarek czy może lepiej samemu coś wyrzeźbić?
3. Czy warto dopłacać 50PLN do szkła, czy wziąć tańszą wersję z naklejką i osobno kupić PEI?
4. Czy w PLUSie większy stół = więcej problemów?
Ad 1. Ja mam Sapphire Pro od kiku miesięcy i z małymi problemami jest ok.
Ad 2. Kupiłem na Ali w promocji poniżej 1K PLN bez paneli. Zamówiłem na Allegro czarną plexi ciętą laserem za 114PLN, pianka termoizolacyna za 100PLN (na chyba 5 drukarek) i drukuję ASA bez problemów. Temperatura w środku ~45C.
Ad 3. Na Allegro kupiłem szkło, a dodatkowo płytki z tekstolitu do testów.
Ad 4. Może tak być.
mobile4you
Postów w temacie: 11
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: mobile4you »

grego pisze:Plus podobno padaka. Pro niedawno na banggood można było wyrwać po 900 z wysyłką z Czech. Zdania podzielone, problem z osią Z, firmware, prowadzenie pasków do wymiany, źle zrobiona karetka. Plus to prowadnice liniowe na solidnym kawale blachy. Jakby sporo pogrzebać to może być coś z było. Jak będzie znowu poniżej 1000 to może i ja się skusze na pierwszą coreXY.
Mogę potwierdzić złe wałki na Z i konieczność modyfikacji rurki w hotendzie. Według mnie firmware, paski i karetka są ok. Przy napinaniu trzeba się trochę pomęczyć (są do tego mody na karetkę).
mobile4you
Postów w temacie: 11
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: mobile4you »

grego pisze:Z jakimi prędkościami drukujecie na Pro bez utraty jakości? Na recenzjach często piszą, że taki Ender drukuje ładniej... I jak z dokładnością wydruków, tzn. wymiarami i geometrią, czy okręgi są okręgami czy elipsami? Sporo się naczytałem o problemach coreXY, ale jednak korci mnie spróbować.
Z tego co pamiętam to wszystkie parametry przekopiowałem z Prusy Mini i na razie nic nie zmieniałem. Paski ustawiałem tak, żeby były równe co do ząbka. Najpierw uciąłem po równo, a potem po równo dociągałem. Wszystkie elementy są metalowe więc nic się nie deformuje. Nie drukowałem modów co do mocowania silnika, rolek i karetki bo uznałem, że najpierw ustawię wg instrukcji producenta.
mobile4you
Postów w temacie: 11
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: mobile4you »

JohnJames pisze:[...] W Pro dają się we znaki wibracje stołu i nie bardzo jest jak to poprawić bez jego wymiany na solidny kawał stali. [...]
Ja miałem luźne wałki na osi Z, po wymianie jest sztywno.
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 2
Posty: 110
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 15

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: JohnJames »

mobile4you pisze:
JohnJames pisze:[...] W Pro dają się we znaki wibracje stołu i nie bardzo jest jak to poprawić bez jego wymiany na solidny kawał stali. [...]
Ja miałem luźne wałki na osi Z, po wymianie jest sztywno.
U mnie drży stół przy szybkich krótkich ruchach w Y. Wałki wydają się sztywne. Poddaje się sama blacha.
Są nawet mody z obracaniem łożysk i podpieraniem stołu. Może kiedyś się za to wezmę :mrgreen: To nie jest problem na cito, ale dzięki niemu mam ghosting.
Sapphire Pro - coś tam dłubię
mobile4you
Postów w temacie: 11
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Sapphire Pro (?puls?)

Post autor: mobile4you »

JohnJames pisze: U mnie drży stół przy szybkich krótkich ruchach w Y. Wałki wydają się sztywne. Poddaje się sama blacha.
Są nawet mody z obracaniem łożysk i podpieraniem stołu. Może kiedyś się za to wezmę :mrgreen: To nie jest problem na cito, ale dzięki niemu mam ghosting.
Źle mnie zrozumiałeś : luźne wałki w sensie wymiaru, "latały" w łożyskach. Po sprawdzeniu i porównaniu z nowym kompletem, stare wałki z drukarki poszły na złom a nowe łożyska zostały mi na wymianę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”