Ender-3 v2 czy klon Prusa i3 MK3S Full Kit bear

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
azael
Postów w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:00
Lokalizacja: Silesia
Drukarka: Voron 2.4r2
x 21

Ender-3 v2 czy klon Prusa i3 MK3S Full Kit bear

Post autor: azael »

Witam wszystkich jako nowy uczestnik Forum. :)

Dotychczas korzystałem z uprzejmości kolegów, którzy w miarę swoich możliwości, drukowali mi to i owo, ale zmiana otoczenia pozbawiła mnie tych możliwości. Zlecanie drukowania moich wypocin, niejednokrotnie z potrzebą poprawek, jest dość kosztowne. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem własnego sprzętu. Poczytałem trochę w necie i nawet pojawił się kandydat do zakupu: Ender-3 v2, który wg opinii przyzwoicie drukuje oraz nie kosztuje fortuny. Już był koszyku, ale obejrzałem porównanie go z Prusa MK3S, no i pojawiły się wątpliwości... Gdyby nie cena wykraczająca znacząco poza mój budżet, to pewnie kupiłbym Prusa bez wahania.

1. Budżet: wstępnie zakładałem zmieścić się 2k zł, biorę również pod uwagę rynek wtórny.

2. Cel/Potrzeby: jak wspominałem, rysuję różne pierdoły użytkowe do domu, ulepszenia narzędzi, szablony, obudowy do drobnej elektroniki etc. Większa część to jednak pomoce do warsztatu i majsterkowania. Obszar roboczy drukarki w sześcianie 200mm powinien w zupełności mi wystarczyć. Większy nacisk położyłbym na jakość wydruku niż na jego szybkość.

Z majsterkowaniem i elektroniką nie mam problemów, dlatego w sytuacji gdy wybrałem wstępnie Endera i podjarałem się Prusa, która wykracza poza mój budżet, zastanawiam się nad klonem Prusy, np.: https://pl.aliexpress.com/item/1005001689451630.html . Od razu brałem pod uwagę wersję z niedźwiedzim apgrejdem i z czasem ulepszał (chyba :) ). Ale czy taka akcja ma sens?

Czy może skupić się na Enderze i jeżeli "zabawka" nie pójdzie w kąt, to zbierać na Prusę? Czy jednak wziąć klona Prusy i systematycznie ulepszać?
A może jednak błądzę...? :D

Dziękuję za każdą wskazówkę. :)
skoVoronek 2.4

Wróć do „Co kupić?”