Flashforge GUIDER IIs - alternatywy

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Jump73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2021, 07:24
x 21

Flashforge GUIDER IIs - alternatywy

Post autor: Jump73 »

Witam .
Jestem "cichym" użytkownikiem forum - dotychczas, od kilku miesięcy tylko czytałem dostępne tu treści
Nosze się z zamiarem zakupienia "poważniejszej" drukarki 3D
Budżet który mam na to przeznaczony jest w okolicach 8000PLN
Skłaniam się ku zakupowi Guidera IIs - spełnia on moje oczekiwania jeśli chodzi o specyfikację

Zależy mi na zamkniętej komorze - druk ASA, myślę też o PC i Nylonie jak również elastyczne filamenty

Jeśli chodzi o rozmiar stołu to celowałem w 300x300 ale 280X250 jest akceptowalny.
Co jeszcze w tym przedziale cenowym jest godne uwagi?
Może są inne konstrukcje które przy odrobinie pracy przy nich zagwarantowałyby podobne parametry

Przez chwilę myślałem o budowie Vorona ale gdy zacząłem zbierać wszystkie informacje to raczej nie chcę przechodzić przez problemy ze zbieraniem i zakupem wszystkich części , i co się z tym wiąże z długim oczekiwaniem na nie.
Chociaż największym atutem jeśli chodzi o VORONA to jest fakt że sam bym go budował - a takie rzeczy lubię i nie mam z tym problemu - może ktoś może mi poradzić gdzie kupić CAŁY kit do budowy - ALI raczej odpada bo tam znowu nie ma pewności jak długo potrwa wysyłka.

Na koniec nie będzie to drukarka wykorzystywana komercyjnie .

Dzięki,
Krzysztof
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Flashforge GUIDER IIs - alternatywy

Post autor: Julian »

Bardzo fajny wybór.
Mieliśmy u siebie w sklepie jakiś czas taką maszynę jako demo. Sporo tych maszyn schodziiło ;-)

Nie pamiętam w tej chwili, ale wydaje mi się, że do nylonu warto kupić drugi hotend /wysoko temperaturowy/ - bez niego będzie ciężko drukować z nylonu (bodajże standardowy hotend wytrzymuje 260 stc).

Do uzytku domowego, zakup "na bogato" ale jak najbardziej spełni Twoje oczekiwania.
Jump73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 30 sty 2021, 07:24
x 21

Re: Flashforge GUIDER IIs - alternatywy

Post autor: Jump73 »

Julian pisze: Nie pamiętam w tej chwili, ale wydaje mi się, że do nylonu warto kupić drugi hotend /wysoko temperaturowy/ - bez niego będzie ciężko drukować z nylonu (bodajże standardowy hotend wytrzymuje 260 stc).
Wersja o której myślę ma nowszy hotend - dobry do 300stopni
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Flashforge GUIDER IIs - alternatywy

Post autor: Julian »

Jump73 pisze:

Wersja o której myślę ma nowszy hotend - dobry do 300stopni
Oczywiście masz rację :-)
Guider II s V2 ma poprawiony hotend i wytrzymuje 300 StC :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”