Ender 5 Plus - Direct Drive i nowy hotend, pomysły?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
marviz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 57
Rejestracja: 12 gru 2020, 19:09
x 9

Re: Ender 5 Plus - Direct Drive i nowy hotend, pomysły?

Post autor: marviz »

Dziś zmieniłem zdanie, biorę BIQU H2, będę też w komplecie zamawiać SKR 1.4 Turbo z 2209 1.2 i TFT35v3, wszystko pod stockowego prawie Ender 5 Plus'a.

Jednak po wprowadzeniu przez BIQU tytanowego heatbreak'a do H2 zamawiam komplet, heatbreak z bowdenem też się przyda z resztą.
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Ender 5 Plus - Direct Drive i nowy hotend, pomysły?

Post autor: kaluza »

marviz pisze:
kaluza pisze:Również polecam matrixa mam w enterze 5 pro i fruwa aż miło a z PLA ładnie sobie radzi ;) zreszta ze wszystkim idzie tylko nylonu nie sprawdzałem. Po zmianie termistora można grzać do 400+*C + dołożyć trzeba mocniejszy wentylator. jedyna wada to chyba waga prawie 0,5kg (u mnie lata na łożyskach liniowych 12mm wiec i tak przy wadze całości rzadko jeździ więcej jak 60 w prędkości ogólnej.
Chyba zdecyduje się na Matrixa właśnie, myślałem jeszcze nad BIQU H2 ale mimo mniejszej wagi wnioskuje że support dla Trianglelabs jest zawsze ponad wszystko. Dostępność i mnogośc części przede wszystkim. 200mm/s raczej nie będę tym machał.

Mam pytanie, jak Ci się to sprawuje po czasie? Jakieś wnioski możesz przytoczyć? Jakie prędkości osiągasz? Masz go na stockowej płycie czy nie? Napisz jak najwięcej, będę wdzięczny :)

po czasie to był jak dla mnie strzał w dyszkę. W końcu zapomniałem o problemach z restrykcją i nitkowaniem :rotfl: dla petg standard 0.6mm-30mm/s
pla 0.4mm- 25mm/s

Płytkę zmieniłem zaraz po kupnie na SKR E3 Mini v2.0 :)
Prędkości wypełniania itd ustawiam na 60mm/s i jest ok w sumie dla każdego materiału (tyle ,że u mnie lata koło 1kg na osi Y :D )
Jedyny mały problem miałem z przewodami bo są pozmieniane ale chwila zabawy i wszystko działo (bez problemu ruszy całość na oryginalnej płycie)
ogólnie za te pieniądze polecam (stosunek jakość / cena 9/10) jedyny minus to walka z chłodzeniem ale już mam prawie idealnie dopracowanie(szkoda ,że grzałka i termistor inaczej nie wchodzi do hot endu. Mocowanie endu na bimetalu też bardzo fajne na jednego broka. Temperatura radiatora może z 40*C mam założonego sunona 12v skręconego na 10v i odstawionego od radiatora na 3mm(zmniejsza zawirowania inaczej jest głośno bo powietrze nie ma gdzie uciec, zupełna cięższa.
W zestawie fajna ilość śrubek itd.
Przelatałem na nim już jakieś 12-15 kg ciężko zliczyć i nigdy nic się nie zadziało. Silnik też się nie grzeje.
(wentylator uwalony w Hergonie :silent: :evil: :o )
IMG_0854(1).JPG
IMG_0851(1).JPG
IMG_0837(1).JPG
IMG_0833.JPG
marviz, fesou
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”