Problem z wyborem

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Roden
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2021, 20:37

Problem z wyborem

Post autor: Roden »

Witam,
Zanoszę się z zakupem nowej drukarki. Dotychczas użytkowałem endera 3 pro po modyfikacjach przez około 2 lata. Przyszedł czas na zmianę na inny model z racji, że ender sprawiał mi wiele problemów i bardzo często wydruki zaczynałem od kalibracji dosłownie wszystkiego a i tak wydruki były średnio zadowalające.

Budżet to ok 3000

Zależy mi, aby drukarka nie musiała być modyfikowana aby wydruki były zadowalające. Nie chcę kupować sprzętu i jednocześnie wymieniać połowę bebechów aby druki były ok. Z racji że będę z niej korzystać w biurze stawialbym na coś w komorze zamkniętej i coś co jest równie istotne, aby generowała maksymalnie mało hałasu. Nie biorę pod uwagę opcji np Prusa mks 3 i zamknąć ją w obudowie.

Drukować będę zarówno detale techniczne jak i rzeczy pokroju fikurek czy jakiś gadżetów nerdowskich

Rozważałem takie modele jak

Anycubic 4max pro V2 i to był raczej model który byłem skłonny kupić lecz po przeczytaniu różnych forum na jej temat zdania są podzielone. Zakładałem że to jest drukarka plug and play a okazuje się że jest to loteria. Jedni użytkownicy zachwalają pod niebiosa, lecz ponad połowa narzeka, że trzeba wiele pozmieniać aby działała poprawnie

creality sermon d1 też wydaje się ciekawym modelem, lecz jest to nowy produkt na rynku i trudno szukać rzetelnej opinii na jej temat

Podobnie ma się z creality cr-200b, lecz tu już można znaleźć problem z nagrzewającym się ekstruderem.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, mile widziane również uzasadnienie dlaczego dana drukarka wydaje się najsłuszniejszym wyborem.
jakubperson
Postów w temacie: 1
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Problem z wyborem

Post autor: jakubperson »

Może to? https://allegro.pl/oferta/drukarka-3d-q ... 0640096792

Na YouTube chyba znajdziesz odpowiednie recenzje.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1332
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Problem z wyborem

Post autor: JGFTW »

Sądzę, że masz dwa wybory: zbuduj coś własnego albo poprawiaj chińczyka.

Co do wymienionych:
Anycubic 4max pro V2
creality cr-200b
sermon d1
Qidi
Roden pisze: [...] jest to loteria [...]
[...] trudno szukać rzetelnej opinii na jej temat [...]
O ile ktoś na forum nie założył tematu omawiającego którąkolwiek z nich, gdzie są podstawy, żeby twierdzić inaczej to jak dla mnie to można tak powiedzieć o każdym chińczyku.
Roden pisze:Jedni użytkownicy zachwalają pod niebiosa, lecz ponad połowa narzeka, że trzeba wiele pozmieniać aby działała poprawnie [...]
Tak to jest z gotowcami z półki budżetowej, czyt. najniższej.

Nie wiem dlaczego odrzucasz Prusę, ostatnio był temat i sądzę, że dobrze oddaję istotę rzeczy:
viewtopic.php?f=4&t=7756&start=20

Nie jest to sprzęt idealny, ale działa po tym jak złożysz, a jak dobrze złożysz i ustawisz to działa dobrze. Tylko tyle i aż tyle.
Oczywiście przekracza budżet 3k, ale być może jest to za mały budżet, żeby stawiać takie oczekiwania, skoro najtańsza drukarka, która potencjalnie je spełni się nie załapuje.

TDI-CAD opisywał 4Max Pro: viewtopic.php?f=34&t=4495&hilit=fotorel ... =20#p80017
Może napisz do niego; niech Ci ogarnie na igłę tego v2, będziesz miał pewność że sprzęt jest sprawny, gotowy do użycia.

Swoją drogą nie napisałeś nic o zapachu - to może żywicówka? ;) Mniej grzebania, ale więcej babrania :D
1kamil
Postów w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Problem z wyborem

Post autor: 1kamil »

Szczerze, może to nie wynika z mojego posta: viewtopic.php?f=4&t=7756&start=20. Jakbym teraz kupował (aby mieć life-upgrade lub jako pierwszą) to bym brał Prusę. Zobacz na mój ostatni post. Takie duperele, ale to jest coś co z czasem mocno irytuje w Enderach: powtarzalność. Obecnie mam dylemat, bo zainwestowałem dużo czasu w Endera... i doszedłem z nią daleko :)
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: Problem z wyborem

Post autor: mpk »

Nie biorę pod uwagę opcji np Prusa mks 3 i zamknąć ją w obudowie.
a może jednak weź prusę i zamknij ją w obudowie.
tylko nie jakiś gównolack. platsa + drzwiczki. do środka granitowa płyta i masz cicho, powtarzalnie, bez dłubania i (prawie) w budżecie;)
Roden
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2021, 20:37

Re: Problem z wyborem

Post autor: Roden »

jakubperson pisze:Może to? https://allegro.pl/oferta/drukarka-3d-q ... 0640096792

Na YouTube chyba znajdziesz odpowiednie recenzje.
Opinie ma raczej dobre, ale ta cena na alledrogo trochę podejrzana, ponieważ te modele przeważnie są sprzedawane ponad 1k drożej. Nie wiem jak z popularnością tej firmy u nas w kraju, raczej nie słyszałem, aby ktoś był posiadaczem tej marki.

Czytałem też o drukarkach FLASHFORGE Dreamer, które wydają się w miarę porządną drukarka.
JGFTW pisze:Swoją drogą nie napisałeś nic o zapachu - to może żywicówka? Mniej grzebania, ale więcej babrania
żywicówka za małe pole robocze oraz do mojego użytkowania wolę jednak FDM, SLA może w przyszłości :)
mpk pisze:a może jednak weź prusę i zamknij ją w obudowie.
póki co nie biorę takiej opcji pod uwagę
Awatar użytkownika
dawidex7
Postów w temacie: 1
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2019, 09:42
Drukarka: AM8; MK3S; MD16
x 16

Re: Problem z wyborem

Post autor: dawidex7 »

Roden pisze:
Opinie ma raczej dobre, ale ta cena na alledrogo trochę podejrzana, ponieważ te modele przeważnie są sprzedawane ponad 1k drożej.
a.PNG
a.PNG (1.76 KiB) Przejrzano 2221 razy
może dlatego cena 1k niżej, zresztą na alliexpress ta sama cena
morf
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Problem z wyborem

Post autor: McKee »

Roden pisze:
mpk pisze:a może jednak weź prusę i zamknij ją w obudowie.
póki co nie biorę takiej opcji pod uwagę
To kup Prusę i nie zamykaj jej w obudowie.
:rotfl:

FlashForge jest OK, ale slicer dziwny. Raczej odradzam.

Szukasz czegoś co ma działać bezproblemowo i cicho - Prusa bez obudowy te warunki spełnia. W zasadzie wszystkie wymienione warunki poza "akceptowalnymi wydrukami" spełnia. Więc jeżeli pogodzisz się z faktem bardzo dobrych wydruków zamiast tylko akceptowalnych to bierz w ciemno Prusę.
FlameRunner, morf
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Roden
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2021, 20:37

Re: Problem z wyborem

Post autor: Roden »

a czym się różni Qidi Tech i-Mate S od QIDI TECH X-PLUS? jest jakaś drastyczna różnica między tymi dwoma modelami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”