Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
mickpr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2021, 09:07

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: mickpr »

cyfron pisze:Na co chcesz wydawać 600zł w Sapphire Plus? Tam trzeba ewentualnie poprawić mocowanie stołu (dogięcie do kąta prostego profili metalowych) i maksymalne skrócenie rurki bowdena lub przerobienie na direct. Jeżeli martwisz się krzywizną stołu, to takie same szanse masz co w Enderze a można to obejść bez problemu programowo przez Mesh Bed Level.
600 zł to mniej więcej różnica w kwocie między Enderem a Sapphire Plus. (albo źle patrzę). Jeśli tak, to mnie popraw.
Cena Saphire Plus: https://allegro.pl/oferta/drukarka-3d-s ... 0639979874
Cena Ender Max https://botland.com.pl/drukarki-3d-crea ... 08840.html
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 9
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: cyfron »

Strasznie drogie oferty znalazłeś. Tutaj Sapphire Plus masz za 1370zł z magazynu w Estonii:
https://www.banggood.com/TWO-TREES-Sapp ... rch&DCC=PL
Ender MAX z wysyłką z magazynu w Polsce za 1140:
https://www.banggood.com/Creality-3D-En ... h&ID=47184

więc różnica w cenie jakieś 230zł a nie 600 :)
mickpr
1kamil
Postów w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: 1kamil »

Dokładnie. Sapphire Plus jest zdecydowanie lepszym wyborem niż Max :)
mickpr
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
mickpr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2021, 09:07

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: mickpr »

1kamil pisze:Dokładnie. Sapphire Plus jest zdecydowanie lepszym wyborem niż Max :)
Mówimy o Sapphire Plus. czy Sapphire Pro
Bo Sapphire Plus ma koszmarną recenzję (w przeciwieństwie do Pro) np. tutaj:
Plus: https://www.youtube.com/watch?v=MsFqvQjW24c
Dla porównania: Pro: https://www.youtube.com/watch?v=dsqZYec6C1c
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 9
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: cyfron »

Mówimy o Sapphire Plus w porównaniu do Ender Max. Nie sugeruj się opinią obrażonego na dystrybutora jołtiubera.
Podsumowując recenzje wspomnianego jołtiubera: Sapphire Pro nie jest taki wspaniały jak go przedstawia a Spahhire Plus nie jest taki tragiczny. To bardzo podobne drukarki, tylko o różnym polu roboczym. Oczywiście w Plus duży stół będzie dłużej się nagrzewał i trudniej będzie go wypoziomować, ale tego doświadczysz również E max - na plus w porównaniu z E max, że nie trzeba machać tym wielkim i ciężkim stołem w osi Y, po drugie w Sapphire Plus masz prowadnice liniowe zamiast rolek co robi to dużą różnicę w kulturze pracy, po drugie prowadnice są zdecydowanie trwalsze.
mickpr
mickpr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2021, 09:07

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: mickpr »

cyfron pisze:Mówimy o Sapphire Plus w porównaniu do Ender Max. Nie sugeruj się opinią obrażonego na dystrybutora jołtiubera.
Podsumowując recenzje wspomnianego jołtiubera: Sapphire Pro nie jest taki wspaniały jak go przedstawia a Spahhire Plus nie jest taki tragiczny. To bardzo podobne drukarki, tylko o różnym polu roboczym. Oczywiście w Plus duży stół będzie dłużej się nagrzewał i trudniej będzie go wypoziomować, ale tego doświadczysz również E max - na plus w porównaniu z E max, że nie trzeba machać tym wielkim i ciężkim stołem w osi Y, po drugie w Sapphire Plus masz prowadnice liniowe zamiast rolek co robi to dużą różnicę w kulturze pracy, po drugie prowadnice są zdecydowanie trwalsze.
Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Postaram się poszperać jeszcze zanim wybiorę jakąś drukarkę. Czy oprócz SapphirePlus w podobnej cenie jesteś w stanie coś dobrego jeszcze polecić?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 9
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: cyfron »

Z takim polem roboczym w CoreXY w podobnej cenie raczej nic nie znajdziesz. Ze stołem 235x235 wybór jest zdecydowanie większy. Oczywiście Sapphire na początku wymaga trochę nakładu pracy (finansów mniej) żeby drukowała na prawdę ładnie - pierwszą czynnością jaką należy zrobić, to wymienić oprogramowanie na Marlina lub Klippera, bo firmware producenta to nieporozumienie, wręcz może być niebezpieczny.
Edit: czynnością zero, jest to co robi się z każdą tanią chińską drukarką, czyli rozbiera się ją na czynniki pierwsze i składa wszystko od nowa zgodnie ze sztuką, bo żółte rączki nie zawsze są precyzyjne.
mickpr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2021, 09:07

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: mickpr »

cyfron pisze:Z takim polem roboczym w CoreXY w podobnej cenie raczej nic nie znajdziesz. Ze stołem 235x235 wybór jest zdecydowanie większy. Oczywiście Sapphire na początku wymaga trochę nakładu pracy (finansów mniej) żeby drukowała na prawdę ładnie - pierwszą czynnością jaką należy zrobić, to wymienić oprogramowanie na Marlina lub Klippera, bo firmware producenta to nieporozumienie, wręcz może być niebezpieczny.
Edit: czynnością zero, jest to co robi się z każdą tanią chińską drukarką, czyli rozbiera się ją na czynniki pierwsze i składa wszystko od nowa zgodnie ze sztuką, bo żółte rączki nie zawsze są precyzyjne.
A z propozycji ze stołem 235x235 w CORE XY co poleciłbyś godnego uwagi (i w podobnej cenie)?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 9
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: cyfron »

Polecę tylko Sapphire Pro, bo mam i jestem zadowolony. Z tym, że jeżeli liczysz $, to ruchomy stół 235x235 ma jeszcze sens, więc tutaj przewaga CoreXY jest mniej zauważalna niż przy 300x300 :)
mickpr
mickpr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 15 maja 2021, 09:07

Re: Ender 3d max czy jednak lepiej Ender 3D v2 ?

Post autor: mickpr »

cyfron pisze:Polecę tylko Sapphire Pro, bo mam i jestem zadowolony. Z tym, że jeżeli liczysz $, to ruchomy stół 235x235 ma jeszcze sens, więc tutaj przewaga CoreXY jest mniej zauważalna niż przy 300x300 :)
Dzięki, rozumiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”