Nowa drukarka CoreXY

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Longer911
Postów w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 19 sie 2021, 23:40
x 1

Nowa drukarka CoreXY

Post autor: Longer911 »

Cześć,

Od jakiegoś czasu nosi mnie żeby zbudować drukarkę samemu od podstaw. Chciałbym, żeby drukarka drukowała dobrze i jak się uda szybko, dlatego padło na CoreXY (dodatkowo podoba mi wygląd ;) ) Po przekopaniu internetu w poszukiwaniu różnych projektów doszedłem do wniosku że chciałbym uderzyć w kierunku Rat Rig'a V-Core, tyle że patrząc ile wyniesie koszt budowy to się lekko przeraziłem bo nie chciałbym tyle wydawać od razu na początek.

Dlatego wymyśliłem sobie żeby może zmiksować sobie Rat Riga Z HC evo I w ten sposób przyoszczędzić kasę. Moja wizja jest następująca: bryła oraz mechanizm XY z Rat Riga, stół w Z na 2 śrubach (jak w HC Evo), wtedy mógłbym też elektronikę dać tańszą (typu SKR 1.4 lub 2) Tylko zastanawiam się czy takie coś ma sens jeśli chodzi o zaoszczędzenia kasy na zbudowanie drukarki do stanu używalności i zadowalającej jakości.

Obecnie mam Anet A8+ i bawię się nią oraz gdzieś coś próbuje ją ulepszyć po swojemu, więc coś tam ogarniam druk 3d i budowana drukarka była by drugą. Cel i potrzeba na drukarkę jest bardziej hobbystyczna z chęcią podłubania sobie przy czymś zimą i potem przy upgrade'ach. Jeśli chodzi o moje umiętności to majsterkować umiem, a na co dzień pracuje w CAD'zie więc zaprojektowanie czegoś samemu też nie jest problemem. Najważniejszę czy jestem w stanie zamknąć się z tym moim pomysłem wstępnie w okolicach 3k zł (do stanu działającej drukarki, bo potem przy ulepszaniu to wiem że cena będzie rosnąć)?
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Nowa drukarka CoreXY

Post autor: Mati »

Longer911 pisze:Najważniejszę czy jestem w stanie zamknąć się z tym moim pomysłem wstępnie w okolicach 3k zł (do stanu działającej drukarki, bo potem przy ulepszaniu to wiem że cena będzie rosnąć)?
Na sensownej jakości częściach nie. Zwłaszcza po ostatnich zmianach w zakupach z Chin.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1433
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Nowa drukarka CoreXY

Post autor: cyfron »

Skoro ogarnąłeś A8, to może trochę inna opcja niż budować drukarkę od zera. Kupić taniego gotowca i poprawić. Doprowadziłem Sapphire Pro do naprawdę fajnych wyników. Podstawowa drukarka, to koszt ok 1000zł. Nie licząc własnego czasu trzeba w nią zainwestować jakieś 300-400zł i masz bardzo fajną drukarkę CoreXY poniżej 1500zł. Jeżeli potrzebuje większego pola, bierzesz Sapphire Plus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”