Creality Halot-One CL-60 czy Elegoo mars 2 pro?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Aboryginal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2021, 21:07

Creality Halot-One CL-60 czy Elegoo mars 2 pro?

Post autor: Aboryginal »

Cześć, zastanawiam się nad kupnem jednej z drukarek (jak w temacie: Elegoo mars 2 pro lub Creality Halot-One CL-6). Aktualnie posiadam Endera 3 v2 i jestem z niego zadowolony. Jako że zainteresował mnie ostatnio druk w żywicy, postanowiłem zaopatrzyć się też w drukarkę działająca w tej technologii. Przewertowałem internet w poszukiwaniu czegoś w budżecie do 1200 zł i zainteresowały mnie te 2 modele. Czy ktoś z Was posiada/poleca którąś z nich? Z tego co wyczytałem, to Creality posiada (przynajmniej wg opisu) lepszy system rozpraszania światła, dzięki czemu jest ono równomiernie rozłożone na całej powierzchni roboczej, obie posiadają filtr węglowy, podobne parametry jeżeli chodzi o rozdzielczość i precyzję druku. Może są jakieś inne drukarki godne polecenia w podobnej cenie? Z góry dzięki wielkie za pomoc :)
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Creality Halot-One CL-60 czy Elegoo mars 2 pro?

Post autor: Tuchajbej »

Ja jeszcze dorzuciłbym Photon Mono. Sam dokładnie stałem przed podobnym dylematem i poszedłem w anycubica. Wyszedł mnie 1450zł drukarka+cure/wash+2L żywicy, z kurierem z DE (3 dni i u mnie). Na minus - nie posiada filtra. (ja i tak trzymam w piwnicy pod wyciągiem)
Aha i od razu zamów sobie whambam double wham - albo jakiś chiński odpowiednik - stolik magnetyczny mega ułatwia życie.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Aboryginal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2021, 21:07

Re: Creality Halot-One CL-60 czy Elegoo mars 2 pro?

Post autor: Aboryginal »

Dzięki za odpowiedź :)
Aktualnie nie mam możliwości trzymania drukarki w piwnicy/garażu/pracowni więc raczej stawiałbym na opcję z filtrem. Wham bam — super sprawa, dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”