Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Andrzej_W »

W Talizman kolega gra ja tylko mu drukowałem organizer na karty do gry itp.
Tego MK8 daruj sobie już go próbowali na forum ulepszać i bez tokarki nie dasz rady fabryki poprawić :D
BMG spokojnie jakiegoś klona kupisz lub jakiś markowy i będzie bardzo dobry.
Na directa i dual Z zdążysz sobie jeszcze przerobić.
Tu jest fajnie zmodowany Ender viewtopic.php?f=67&t=8192
A i znalazłem przeróbkę MK8 viewtopic.php?f=72&t=5119&p=87058
Awatar użytkownika
Kruk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2021, 02:46
Lokalizacja: Żory

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Kruk »

Wiem, widziałem temat niestety raczej kasy na kopie nie starczy, bałem się tam odezwać w tak konkretnym temacie:D A jak wygląda sprawa z BLTOUCH warto czy nie? Tzn na ile to w zasadzie coś poprawia a na ile bajer. Temat powstał po to by wiedzieć na co wydać ten budżet:D Orientacyjnie wychodzi że można się szarpnąć na około 3 konkretniejsze modernizacje. Chyba w zasadzie najwięcej konkretów napisał lucash19 i pokrywa się to i z tym co proponujesz, marki też tak widzisz czy lepiej coś droższego (konkretnie). Pytanie jeszcze co by dała zmiana tej płyty na SKR E3 mini v2.0 i czy jest w tym sens. Kończąc na razie temat (pewnie pytania jeszcze wrzucę:D) ponawiam lepszy kit na dual Z z silnikiem czy na pasku?
I’ve got a bad feeling about this
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: dekas »

Kruk pisze:BLTOUCH warto czy nie?
Cześć, bawisz się pożyczoną drukarką. Zadaj sobie pytanie jak często miałeś problemy z poziomowaniem i ile byś dzięki niemu zaoszczędził.

Ja mam E5, mój BL leży w szufladzie, gdybym go zamontował to zacząłbym drukować na blasze, która leży w szufladzie bo nie chce mi się poziomować od nowa...

Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
Kruk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2021, 02:46
Lokalizacja: Żory

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Kruk »

Ha, problem to miałem głównie bo mi qumpel dał bez kółka:) Wyobraź sobie że trochę zeszło zanim zauważyłem ten problem bo z reguły boję się grzebać w czyimś sprzęcie (no poza PC tu mnie nic nie zaskoczy już) :D Tak że jednym z pierwszych el jakie wydrukowałem po założeniu nakrętki było kółko do regulacji:) O dziwo ono trzyma lepiej (oczywiście z nakrętką jest) niż standardowe bo te mają tendencję do luzowania, fakt że qumpel tam nie zmieniał totalnie nic aż boli, sam mu już wydrukowałem kilka polecanych el. Generalnie z poziomowaniem aż takiego problemu nie miałem ale odkąd weszła do "budy" to faktycznie upierdliwe kręcenie tylnymi jest. Natomiast byłby to chyba raczej jakiś 3dTouch bo jednak budżet ciasny. Od wczoraj przegrzebałem pod kątem płyty infa i już wiem że pierwsza pójdzie do wymiany (lubie cisze:) i dzięki Andrzej_W wypłynął temat orbitera 1.5, jak myślicie warto zamiast BMG? Z tego co widzę to tam cały koszyk do wózka i na wentyle można wydrukować więc problemu by nie było o ile nada się do tego ABS+ od DD.
I’ve got a bad feeling about this
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Tuchajbej »

Nie pchałbym sie w orbitera skoro nie bardzo znasz temat. Orbiter ma sens kiedy chciesz extremalnie odchudzić toolhead przy zachowaniu dużego flow. Wtedy też zmieniasz silnik na taki mały okrągły. Moim zdaniem to ma sens gdy idziesz w Klippera, InputShaping i masz wysokie acc/vel/jerk.
Przerobilem kwestie 3dtouch i BLTouch. Chiński klonik niestety nie ma w ogole porownania. Nie warto.
Pamiętaj że jeśli zrobisz komorę i będziesz miec tam wyższą temperaturę to większość czujników nie da sobie rady. Wtedy najlepiej iść w czujniki z kompensacją temperatury albo w oldschoolowe mikroswitche. Niestety ani bltouch, ani żaden zwykly indukcyjny nie dadzą rady.
Jeśli chcesz bardzo robić upgrade elektroniki to kup jakiegoś skra z 2209 i zorganizuje sobie raspberry i postaw klippera. To otworzy Ci wiele możliwości.

A jak chcesz wspiąć się na wyżyny modowania to zajrzyj tutaj:
https://github.com/walttriano/Ender_3Pro_Switchwire
Kruk
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Mati »

SilentiumPC nie są takie złe. W Enderze i V-Core mam w zasilaczu i miałem w obudowie elektroniki Endera (teraz jest w V-Corze na hotendzie) już trzeci rok i działają, są ciche i wystarczająco wydajne. Sunony są dobre (tu polecam np. turbinki 5015), ale jak kupowałem to nie było porównywalnie cichych modeli w tych rozmiarach (4010, 6015,5010). Teraz może jest inaczej ;)

BMG to bardzo dobry ekstruder i myślę, że nie masz co się za dużo zastanawiać nad nim. BLtoucha do drukarki z takim małym stołem jak Ender sobie daruj, to niepotrzebne. Z moich dotychczasowych doświadczeń poziomuję stół dopiero jak coś poprzestawiam, a tak to nie ma potrzeby (a dodam, że sprężyny stołu mam fabryczne).
Directa (i ewentualnie dual Z) jeszcze zdążysz sobie zrobić, o ile uznasz że Ci to potrzebne. Ja się kiedyś przymierzałem, ale uznałem że Ender na bowdenie drukuje wystarczająco dobrze i stwierdziłem. ze to bez sensu, przynajmniej dopóki nie zamierzam drukować z flexów zbyt często.
Co do płyty to przemyśl jeszcze raz wykorzystanie takiej, na której uruchomisz RepRapFirmware. Cała obsługa drukarki bezprzewodowo (w tym bezpośrednie przesyłanie g-codów prosto ze slicera bez karty SD) to kusząca propozycja. Na start nie potrzebujesz raspberry Pi, a jeśli nawet kiedyś uznasz, że chciałbyś spróbować klippera to wtedy je po prostu dokupisz i uruchomisz na tej płycie :)
Kruk, lucash19
Awatar użytkownika
Kruk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2021, 02:46
Lokalizacja: Żory

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Kruk »

Zaś robota, poniedziałek:( Śmieszne bo już zaczynam sprzedawać wiedzę w temacie w którym pływam (info o czujnikach, strasznie dzięki za to, lipa że takich info nie ma przy zakupie przecież dużo ludzi planuje jakie obu zrobić). Co do SilentiumPC to cały problem w tym że went 40mm to przestarzała konstrukcja a mimo że firma Polska to produkcja w chinach z czym niektórzy mają problem (generalnie to klony). Wspomniałem w temacie bo oprócz Ninja, Thermalrighta to najczęstsze chłodzenie jakie polecam/montuje ludziom do PC zawsze duużo lepsze niż stockowe i ciche a tanie. Temat went. sobie jeszcze przegrzebie, w sumie to moja działka. Spytam jeszcze konkretnie zanim kupie: ekstruder Trianglelab BMG 1.75mm Dual Drive V2.0 R, płyta np. BigTreeTech Główna SKR v2 REV B (afkors widzę że tu obu pójdzie do krojenia/wydrukowania?, mam nadzieję że w razie co otrzymam tu konkretną pomoc jak to z Enderkiem z skonfigurować:D, jest wolny laptop i z 5 małych delli na core2duo) i ostatni problem - Hotend, ciężko mi się na coś zdecydować, propo było Trianglelab v6 tu mamy wersje metal i ptfe. Wychodziło by na to że metal nadaje się bardziej do ABS a ptfe do PLA. Ktoś mi nawet rzucił temat że jak chcę sobie druknąć parę elementów do autka to już bym musiał użyć ASA (ze wzgl. na UV) a to jeszcze wyższa temperatura. Czy da się w znaleźć coś uniwersalnego czy nie ma opcji i generalnie jeśli nie to która opcja to mniejsze zło:)
I’ve got a bad feeling about this
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: morf »

Ja że swojej strony mogę polecić orginal e3d V6. Lub od razu konstrukcje z ekstruderem typu hemera.

Dlaczego orginal i co po wydawać kasę?
A to wszystko dlatego że na najtańsze mnie nie stać. Kiedys robiłem podejścia do chińczyka i innych wynalazków. Efekt był taki że zawsze wracałem do oryginału, który po poprawnym złożeniu jest bezproblemowy.
Po prostu drukuje PLA, PETG, ABS ASA oraz w zasadzie wszystko do 285C bez kombinowania z rurkami, łącznikami itp.

Moze jestem "niepopularny" z tym poglądem, ale (jak wielokrotnie wspominałem zreszta) to jest kwestia podejscia czy drukarka ma: stac i drukować czy stać i "być grzebana" przez wiekszość czasu.
Najlepiej zresztą miec dwie lub wiecej maszyn, referowales do terminologi IT, analogicznie do branchów: stable, dev, testing, feature/... :DD


PS. Daj żyć stosuj jakiekolwiek formatowanie tekstu :) O nic wiecej jak kilka znaków nowej linii od czasu do czasu nie prosimy :)
dziobu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kruk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2021, 02:46
Lokalizacja: Żory

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Kruk »

Fajno bo fajno ale budżet pójdzie na spacer. Byłby ekstruder i hotend a poza tym goło i wesoło:) Zakładając że bym się i szarpnął to o wymianie płyty trza zapomnieć przy hemerze bo z pierdółkami budżet wtedy się wzbije do 800zł.

Powiedz czy warto? Bo ze stwierdzeniem że na tanie mnie nie stać to się zgadzam jak najbardziej (w zasadzie przy wszystkim), sorry chłopy ale wam się bidok trafił i marudzi, szukam aktualnie roboty na full etat bo mi się zamknął temat dorabiania po pracy a z połówki etatu to ciężko dziś nawet opłaty zrobić:(

Generalnie w zasadzie koniec końców wszystko sprowadza się do tego jaki konfig z całego tego upgrade'u zwiększy jakość druku drobnicy typu 4cm fig. Czy to będzie wymiana 1 elementu czy 4 to usz nie istotne, zawsze można coś dokupić, ważne żeby później nie bolało że się na coś 100 poskąpiło.

ps. co do formatowania racja, nie ma na tym forum możliwości edycji własnego posta bo nikaj nie widza?
I’ve got a bad feeling about this
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Pjoter »

Ja mam v6 klona od Trianglelabs z aliexpress i sobie chwalę mocno. Za ich klona Hemery jeszcze okazji się zabrać nie mialem ale leży w szufladzie.
Jakość jest taka ze do Prusy jak naprawiałem wsadziłem v6 od TL i w sumie już przedrukowała kilkadziesiąt kg materiału i nie mam żadnych problemów. Mam na zapas ori hotend ale nie wymieniam zgodnie z zasadą "działa to nie ruszam".

Ja serio uważam że minimalne wydatki które TRZEBA wykonać podczas składania to wymiana heatbreaku na ten od TDI-CAD oraz szkło od szklarza. Cała resztę (elektronika, double Z, hotend, ekstruder, direct, prowadnice liniowe itp) można wykonać już po jakimś czasie, zależnie od tego z czego będziemy drukować i co potrzebować.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”