Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: dekas »

Gdyby istniała jedna, prosta droga do dobrej i taniej drukarki, forum nie miałoby racji bytu.
Byłby po prostu jeden artykuł, może długi, opisujący wiele kroków.
Przeczytać, zrobić.
A dodatkowo nawet termin "tani" dla każdego znaczy co innego. Moje "dobre" też jest inne niż Twoje.

Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: morf »

Kruk pisze:(...) sorry chłopy ale wam się bidok trafił i marudzi, szukam aktualnie roboty na full etat bo mi się zamknął temat dorabiania po pracy a z połówki etatu to ciężko dziś nawet opłaty zrobić:(
Sorry ale takie jeczenie jest słabe, mamy Ci zrzutke.pl zrobic ? :)

Każde hobby to jest studnia bez dna, fotografia, modelarstwo RC, druk3D, akwarystyka i huk-wie-co-jeszcze...
Jestes w tej dobrej pozycji, że w ogole masz działające urządzenie. Sugeruję najpierw drukować na tym enderze tak jak jest.
Zobaczyc czy to Ci się podoba, czy sprawdza się w Twoich zastosowanach.

Pytałeś o porady --> dostałeś co najmniej kilka.
Widze ze kolejny wątek tasiemiec się tworzy, dywagacje przed zakupem, potem czeka nas jeszcze konfiguracja i uruchomienie i dlaczego nie dziala a wczesniej bylo lepiej
dziobu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Kruk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 17 wrz 2021, 02:46
Lokalizacja: Żory

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Kruk »

Dzięki za porady w takim razie wszystkim którzy poświęcili swój cenny czas, mam nadzieję że nie przysporzyłem wam zbyt dużo kłopotu na tym forum. Zdawało mi się że na tym to chyba polega że początkujący pyta, ale co ja tam wiem.
I’ve got a bad feeling about this
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: Pjoter »

Jeszcze dodam - jak chcesz mieć drukarkę uniwersalna to zainteresuj się systemem zmiany karetek. Wtedy i będziesz mógł zrobić sobie direct orbiter i mosquito jak i bowden Volcano i bmg. Proper Printing na swoim kanale fajnie moduje endera i np. Dodaje system 2 glowicowy czy właśnie system zmiany karetek.
Kruk
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Ender 3 Pro przed złożeniem ulepszenia, upgrade

Post autor: dziobu »

Kruk pisze:Wychodziło by na to że metal nadaje się bardziej do ABS a ptfe do PLA. Ktoś mi nawet rzucił temat że jak chcę sobie druknąć parę elementów do autka to już bym musiał użyć ASA (ze wzgl. na UV) a to jeszcze wyższa temperatura.
1. Ja sugerowałem że ASA będzie lepsze z tego powodu, ale skąd wytrzasnąłeś że ten materiał wymaga wyższej temperatury to nie wiem.
2. Fullmetal nadaje się do wszystkiego. WSZYSTKIEGO. O ile jest przyzwoity i dobrze skręcony. Do TPU, PLA i nylonu także.
3. IMHO jedyną zaletą hotendu z PTFE jest brak konieczności stosowania aktywnego chłodzenia (*1) co pozwala tworzyć prostsze, mniejsze i lżejsze konstrukcje. I tańsze.

Jakbym mógł, tj jakby mi się chciało, to bym wszędzie wstawił dobry fullmetal. W sumie tylko dlatego że co jakiś czas trzeba rurkę wymienić bo tak to nie mam innych problemów.

(*1)
Zmorph ma głowice z PTFE i z PLA sobie źle właśnie przez brak chłodzenia. Za to z ABSu/ASA drukuje świetnie i bezproblemowo.

morf pisze:Ja że swojej strony mogę polecić orginal e3d V6. Lub od razu konstrukcje z ekstruderem typu hemera.

Dlaczego orginal i co po wydawać kasę?
A to wszystko dlatego że na najtańsze mnie nie stać. Kiedys robiłem podejścia do chińczyka i innych wynalazków. Efekt był taki że zawsze wracałem do oryginału, który po poprawnym złożeniu jest bezproblemowy.
Dokładnie. Gdzieś pewnie jeszcze mi się wala chiński zestaw ale nie polecam (w sumie to niewiele droższy niż dysza stalowa do E3D ;p). Szkoda czasu, kasy, zdrowia, filamentu i nerwów.
konradsdev1, morf, Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”