Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: dziobu »

Z obu stron? Zostawiasz frezarke i idziesz spać?
Poza tym porównujemy dwie zupełnie różne technologie; warto dodać że z różnych półek cenowych.
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: sagittario »

A ile wynosi tpz dla frezarki CNC? Koszt materiału też jest istotny. Można drukować szybko i wydajnie ale trzeba się liczyć z wydatkami.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: Pjoter »

Jak mialem wydruk trwający 44h to spędziłem przy drukarce 20 minut - przypilnowanie 1 warstwy i później wyczyszczenie stołu z detalu. Przy maszynie cnc też byś tak mógł? :D
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: Berg »

Ten element trzeba podzielić na dwie części (jak torta przed przełożeniem masą truskawkową). Tę górną z uszami z otworami wydrukować osobno. To znacząco przyspieszy, bo nie będą potrzebne podpory.

Po drugie. Skoro już detal będzie podzielony to należy go wydrukować równolegle na dwóch drukarkach. Co przyspieszy jeszcze bardziej.

Po trzecie duże elementy warto dzielić na mniejsze również dlatego, że czasem pójdzie coś nie tak. Lepiej by poszło coś nie tak na mniejszym fragmencie niż na całości.

Po czwarte skoro już dzielimy coś na dwie części, to czemu nie podzielić na cztery albo osiem i wydrukować na zwykłej, mniejszej drukarce albo kilku mniejszych drukarkach.

To dość prosty detal. Puszczasz w robocie. Patrzysz czy dobrze idzie. Na rano masz gotowe.

3D print rulez


PS: @Pjoter na pewno nie zrobi tego na CNC za ~2000zł :D
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3218
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1592

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: morf »

Chyba EoT poszła propozycja w pierwszej odpowiedzi.
Sam autor nie za bardzo orientuje się w druku 3d więc nie widze sensu drążyć tematu jesli podejście jest "ja to na CNC zrobię szybciej, lepiej taniej".
Trzeba tez jasno powiedzieć że kupując "chińczyka" w tej cenie trzeba liczyć się z czasem spędzonym nad maszyną, doprowadzając ja do powtarzalnego druku i wieloma problemami które mogą zrodzić się w związku z nieznajomością lub niezrozumieniem technologii druku.



Jeśli to prototypowanie ma być na rzadkie to radzę poważne zastanówic się na zlecaniem tych elementów do wydruku.
Done is better than perfect.
blasterpl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 39
Rejestracja: 24 wrz 2021, 13:57
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: TRONXY X5SA 400 PRO
x 1

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: blasterpl »

Tego typu detale produkuje właśnie na frezarce CNC,czas produkcji jak pisałem to ok. 2h wiec nie trzeba zostawiać maszyny na noc. Sa detale które frezują się kilkanaście godzin np. formy i wtedy (jeśli czas goni) zostawiam maszynę pracująca na noc. Ale my nie o tym. Metale drożeją w zastraszającym tempie i dlatego rozważam druk 3D dla prototypu. Jak dla mnie to czas ok.10h jest do przyjęcia. Czy po za wspomnianym Tronxxy X5Sa-400 koledzy coś proponują ?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: dziobu »

W podobnej cenie (w sumie to droższa) jest CR-10 S4. Tyle że ma jeżdżący stół w Y.
Właściwie to zostaje tylko Tronxxy. W zbliżonym budżecie nie będzie niczego ciekawszego. Albo inaczej - niczego innego nie będzie.

Tak czy owak może czekać Cię pewna ilość niezbędnych modyfikacji czy poprawek.
blasterpl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 39
Rejestracja: 24 wrz 2021, 13:57
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: TRONXY X5SA 400 PRO
x 1

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: blasterpl »

Znalazłem coś takiego, dość blisko mnie, warte to coś ? https://www.facebook.com/marketplace/it ... ger_banner
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: dziobu »

Warte. Ze wszystkimi wadami drukarki ze stołem w Y (problemy z jakością przy wysokich wydrukach, zajmuje sporo miejsca, viewtopic.php?f=34&t=4047). Poza tym cechą używanej drukarki jest szansa że to co dostaniesz od razu zadziała :D

Ale dopóki nie masz żadnego pojęcia o druku 3D to tak na prawdę wylosuj coś na początek i zacznij robić to co jest Ci potrzebne. Bez tego wszyscy będziemy gdybać i nic z tego nie wyjdzie.
Pamiętaj że drukarkę zawsze potem możesz sprzedać; to nie sprzęt na całe życie. Albo kupić kolejną. Sporo osób tu na forum ma więcej niż jedną.
blasterpl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 39
Rejestracja: 24 wrz 2021, 13:57
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: TRONXY X5SA 400 PRO
x 1

Re: Zakup drukarki 3D o duzym polu roboczym

Post autor: blasterpl »

dziobu pisze:Warte.
Ale dopóki nie masz żadnego pojęcia o druku 3D to tak na prawdę wylosuj coś na początek i zacznij robić to co jest Ci potrzebne.
Święta racja,wiec zawężam do tych dwóch modeli,czy warto dopłacić do tego droższego ?
https://allegro.pl/uzytkownik/gk-SmartH ... nia-130504
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”