Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: Berg »

jeszcze dodam polemizując sam ze sobą: kupowanie polskich produktów - popieram, zachęcam.
Solo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2017, 21:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: Solo »

Czyli są wady i zalety bowdenów, dobrze wiedzieć. Sądzę, że to samo stwierdzą osoby, które trafią na ten wątek - idealnie te wyjaśnienia go uzupełniają ;)

rafaljot
Pierwszy większy projekt to będzie szczelnie zamknięta obudowa + wentylacja przez filtry HEPA i węgiel aktywny. Powinienem się pozbyć smrodu/części substancji szkodliwych. Co z tego wyjdzie to się okaże pewnie za miesiąc+++ ;)

Obawiam się, że po prostu zbraknie mi czasu na grzebanie przy tym aż tyle, ale nie ukrywam też przez grzebanie i przez nie naukę zastanawiałem się nad tym Vertexem. Poza tym widziałem wasz temat na forum i w ciekawą stronę leci. Inną sprawą jest, że bawiłem się starą Prusą lub czymś podobnym, no i Prusę kupuję w 2 sztukach, dla siebie i znajomego. Łatwiej wymieniać się doświadczeniami i pomysłami.

Ja się nie kieruję tylko ABS, ale też innymi materiałami, bardziej egzotycznymi. Nie wiem co mi trafi do głowy, a ta Prusa powinna sobie z większością poradzić. Przynajmniej żyję taką nadzieją :D
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: marek91 »

Z materiałami eksperymentalnymi najlepiej radzą sobie typowe reprapy zbudowane z tego co akurat było pod ręką - to jest prawda, prusa i3 świetnie się tu sprawdzi :)
byniek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2017, 22:12
Lokalizacja: ZMC

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: byniek »

Witam
Zarejestrowałem się specjalnie by skomentować wpis użytkownika Graveris
Zakupiłem u niego drukarkę 3D typu Prusa i3, drukarka jest zrobiona na "odwal się" żadnej jakości w wykonaniu, zestaw który zakupiłem do samodzielnego montażu za prawie 1500 zł.
1. ekstruder Wade- głowica drukująca miała takie luzy że musiałem dołożyć podkładkę (około 1 mm pomiędzy ekstruderem, a głowicę) żeby głowica przestała na boki latać.
2. end stopy poprzypinane na opaski samozaciskowe
3. łożyska przypięte do stołu na opaski samozaciskowe (brak jakichkolwiek obudów).
4. krzywe śruby (najtańsze marketowe gówno), dołożyłem łożyska w osi Z.
5. głowica która ciągle się zapycha przy ABS, teflon wymieniałem parę razy już
6. gotowe ustawienia (pla 215 stopni, a ABS uwaga 275 stopni), czy osoba która te presety robiła zastanowiła się w ogóle co za bzdury tam wpisuje.
7. Suport hym jak by to powiedzieć kupiłeś to spadaj.
8. brak jakiegokolwiek chłodzenia wydruków
9. chłodzenie samej głowicy (na wysięgniku)
10. Za słabe step sticki do silników.
11. Silniki :) (na połowie silników powycierane naklejki opisowe)> zapłaciłem za nowe silniki ale czy one są nowe to niewiem.

na plus instrukcja montażu :), ale co z tego jak są takie niedoróbki :)

Znalazło by się więcej, ale szkoda czasu

Nie wiem czy ten producent podchodzi tak samo do innych swoich drukarek, ale ja osobiście nic bym już od niego nie kupił.
Po dołożeniu paru stówek drukarka jakoś drukuje, ale za te pieniądze można było już kupić drukarkę działającą.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: dragonn »

Ale o jakiej drukarce mówisz? Bo temat jest o Prusa I3 MK2S i paru innych a nie setki różnych klonach i3 wątpliwej jakości chyba że coś mi umknęło w temacie.
byniek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2017, 22:12
Lokalizacja: ZMC

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: byniek »

Dokładnie o tej drukarce http://sklep.printo3d.pl/produkt/prusa- ... ukarka-3d/

Chciałem zwrócić uwagę na jakość produktów firmy graveris
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: dragonn »

cena wcale nie atrakcyjna, mniej dałem za LUME a tam przynajmniej jest bardzo solidna rama.
byniek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2017, 22:12
Lokalizacja: ZMC

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: byniek »

Właśnie kierowałem się tym że produkt Polski czyli pewnie dopracowany, a tu "gówno" chiński szajs z plastikami wydrukowanymi w PL :), żeby drukarka drukowała przynajmniej w PLA w jako takiej jakości dołożyłem trochę. Więc firmy graveris nie polecam. Choć dzięki nim nauczyłem się paru rzeczy :) Nawet dołożyłem autoleveling :). i myślę nad budową nowej drukarki samodzielnie.
q3ok
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 149
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:18
Lokalizacja: SL/SK
x 11

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: q3ok »

Myślę, że na to osobny temat ewentualnie powinieneś założyć - w stylu opinie, a nie pisać tutaj gdzie z prus to jest jak już napisał dragonn - to jest original mk2s, która jest od w/w 2x droższa, co powoduje też nieco lepszą jakość :P

I z tego co widzę, to nie graveris, a grawires, i czasem też tutaj pisze na forum ...

Drukarkę od niego sam też miałem ... sprzedałem, na szczęście nie kupiłem jej tak drogo, jak Ty (bez dodatkowych dysz, filamentu, karty pamięci i na używanych silnikach)

Co do stepsticków nie mogę się zgodzić, to są zwykłe a4988, z czym tam miałeś problemy? Silniki może były źle dobrane?
> MK2Clone http://prusaclone.wordpress.com/ <
> Revision 2 #inprogress http://mk2clone.dozuki.com/ <
byniek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2017, 22:12
Lokalizacja: ZMC

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: byniek »

Dla siników które mi sprzedał na step stickach powinienem ustawić 1.34 v, a max co mogę to 1,1.
Z nazwą się pomyliłem ale chodzi mi o producenta printo. a na dowod resztka wizytowki z ktorej docinałem kułeczko do podkładki (bo sama podkładka była za mała i dalej był luz :)).


Ps kartę pamięci dostałem 4gb, a nie 8
Załączniki
IMG_20170429_232231.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”