Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 5
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: Zepco »

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem PRUSY i3 MK2S i nie zamieniłbym jej na żadną inną! Sam ją złożyłem i były na początku problemy (tak to jest jak się nie czyta uważnie instrukcji i montuje późną nocą :) ), ale ostatecznie ruszyła i jest OK.
Jakość wydruków jak dla mnie jest imponująca tym bardziej, że miałem okazję porównać na ostatnich targach w Kielcach wyroby z dużo droższych maszyn.
Na plus prusy masz to, że jak wychodzi kolejna wersja z modyfikacjami, to wszystko jest publikowane za darmo i można ewentualnie dokupić upgrade.
Jedynie brakuje zamykanej komory, ale to już można sobie zrobić we własnym zakresie.

P.S. Instrukcja montażu w PRUSie jest tak dokładnie opisana, że przypomina te z klocków lego. Jedynie trzeba uważać przy paskach, żeby po maksymalnym przesunięciu wózków nie wadziły o koła zębate, bo wózki nie osiągną krańcówek.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: chemik72 »

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem PRUSY i3 MK2S i nie zamieniłbym jej na żadną inną!
Pożyjemy zobaczymy :good:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 5
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: Zepco »

chemik72 pisze:
Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem PRUSY i3 MK2S i nie zamieniłbym jej na żadną inną!
Pożyjemy zobaczymy :good:
Zortraxy, 3D Gence i inne droższe drukarki też mają swoje mankamenty. wiadomo, że eksploatacja nie będzie bezstresowa, ale taka jest natura druku 3D. Chyba, że wiesz o czymś o czym nie mam pojęcia a na co warto się przygotowć.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: anraf1001 »

Zepco pisze:Zortraxy, 3D Gence i inne droższe drukarki też mają swoje mankamenty. wiadomo, że eksploatacja nie będzie bezstresowa, ale taka jest natura druku 3D. Chyba, że wiesz o czymś o czym nie mam pojęcia a na co warto się przygotowć.
Wszyscy tak mówią. Ja mówiłem, że mojego Grabera też nie zmienie na nic innego. I co? Planuje budowy albo klona MK2 albo D-Bota. No cóż. Takie hobby. :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 5
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: Zepco »

anraf1001 pisze:Wszyscy tak mówią. Ja mówiłem, że mojego Grabera też nie zmienie na nic innego. I co? Planuje budowy albo klona MK2 albo D-Bota. No cóż. Takie hobby. :D
A ja odkąd zobaczyłem możliwości druku dojrzewam do zamysłu, żeby sklecić drugą drukarkę z podnoszonym stołem na konstrukcji aluminiowej i z zamknietą komorą. :-) Ale na pewno nie jako coś zamiast tylko dodatkowo.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Solo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2017, 21:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: Solo »

Widzę temat ożył kiedy ja nie miałem czasu zajrzeć na forum. Ja nie otrzymałem odpowiedzi od grawiresa, więc niestety ich drukarka odpadła. Wybór padł na Prusę mk2s od Józka. ;P

Chciałem dodać tutaj jeszcze takie podsumowanie, bo sporo informacji od was dostałem, więc też warto się chociaż czymś odwdzięczyć (np. w przyszłości mniejszą ilością pytań kolejnych 'nowych'). Drukarka została zakupiona u Juliana, a nawet dwie - Prusy Mk2s, jedna dla mnie, druga dla znajomego. Sam sklep i sprzedawcę polecam, mega kontakt - dostaliśmy bardzo dużo informacji i na wszystkie pytania odpowiedzi. Ogólnie duże zainteresowanie klientem (informacje telefoniczne, wiadomości na forum). Polecam jeśli ktoś chce dostać Prusę wcześniej i również jeśli liczy na dobry kontakt ze sklepem.

Co do samych drukarek. Składaliśmy 12-20h, nie liczyłem dokładnie, ale jak się siedzi cały czas na skype to jednak dodatkowe minuty 'składania' wpadają. Drukarki obie odpaliły za pierwszym razem, co prawda wywaliły się na kalibracjach, ale Prusa wiedziała co spapraliśmy i 10min poprawiania (w moim przypadku) wystarczyło by wszystko poszło sprawnie. Jedyne na co trzeba się poskarżyć to wykonanie elementów z tworzywa, są nierównej jakości i czasami trzeba było się namęczyć by je przykręcić, bądź wpiąć.

Pierwsze wrażenia są takie, że drukarki drukują genialnie, są tam oczywiście małe wady między warstwami, ale to nadal może być nasza wina i brak odpowiednich ustawień. Inna opcja, że coś nie zostało odpowiednio dokręcone i w przyszłości się dokręci. Lub odkręci. Drukarka bardzo mocno hałasuje i wibruje. Czytałem o tym przed zakupem, lecz teraz dopiero to odczułem. Sąsiedzi z dołu dzisiaj narzekali jak poszedłem się spytać o hałas z drukarki, a nie jedną imprezę już znieśli ;P
Aktualnie postawiłem ją na płycie wiórowej 50x50cmx1cm i do tego guma wibroizolująca do pralek 60cmx60cmx1,5cm, ale nadal jest to za mało (szczególnie że drukarka stoi na podłodze), udało mi się wyciszyć ją o jakieś średnio 10-15dB. Może ktoś miał podobne problemy i podzieli się informacją, w jaki sposób zniwelować wibracje? Samych wentylatorów poza pokojem gdzie się drukuje nie słychać, jedynie ruchy łożysk po prowadnicach lecą po bloku jak szalone (a niby nowe budownictwo z 2006 xd).
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: tpila1 »

Co do wibracji to ludzie na oficjalnym forum polecają płytę chodnikową albo bloczek granitowy. Coś w tym jest, ponieważ u mnie drukarka stoi na blacie ze sklejki 35mm i czuć trochę drgania, ale jak postawiłem ją na podłodze, na terakocie to w ogóle nie słyszałem (poza wiatrakiem), że drukarka chodzi.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
kamil3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2017, 09:40

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: kamil3D »

Cześć, w jaki sposób zamówić Pruse I3 MK2S od Józka? To jest to: https://blackfrog.pl/zestaw-diy-prusa-i ... -1017.html ? Tylko, że czas oczekiwania na zamówienie to 2 miesiące... Czy rekomenduje lub nie ten sklep: https://www.3drukarki.pl/PRUSA-i3-ORIGI ... Prusy-p545 ?
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 5
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: Zepco »

W obu polskich sklepach będziesz miał szyciej niż od prusy. Ja kupowałem w 3drukarki i jestem zadowolony ze współpracy z nimi.Ale też dużo pozytywnych opinii jest o BF
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Prusa I3 MK2S vs Monkeyfab vs CTC Bizer 2X

Post autor: marek91 »

tpila1 pisze:Co do wibracji to ludzie na oficjalnym forum polecają płytę chodnikową albo bloczek granitowy. Coś w tym jest, ponieważ u mnie drukarka stoi na blacie ze sklejki 35mm i czuć trochę drgania, ale jak postawiłem ją na podłodze, na terakocie to w ogóle nie słyszałem (poza wiatrakiem), że drukarka chodzi.
Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie głupie, tym bardziej przy cenie płyty chodnikowej (35x35cm to koszt ok 5zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”