Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Guyver
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 21 sty 2021, 02:26
x 2

Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Guyver »

Cześć
Mam pewną zagwózdkę w kwestii zakupu drukarki SLA.
Złożyłem zamówienie na Elegoo Mars 3 w kwocie 1450zł (3DJake, teraz cena wzrosła na 1680zł) i oczekuję na wysyłkę po 11 listopada. Zauważyłem ,że Anycubic wystawiło swój produkt w postaci Photon Mono 4K za 278$ na Ali.
Anycubic ma trochę mniejsze pole wydruku i minimalnie mniejszą rozdzielczość jednak jest prawie 400zł tańsze. Elegoo ma dokładność wydruku na poziomie 35 mikrometrów z kolei przy photon mono 4k nie ma żadnej informacji. Anycubic mono x i photon 4k mają tą samą rozdzielczość ,a przy mono x jest informacja o dokładności 50 mikrometrów ,więc podejrzewam że taka sama dokładność jest przy Mono 4K.
Ponadto w zestawie drukarka + Wash and Cure 2.0 i 4 litry żywicy zestaw będzie w cenie 1700zł. Z informacji od producenta Elegoo sama drukarka Mars 3 na rynek EU wyceniona będzie na 350$ (jak ktoś będzie chętny)
O Elegoo Mars znalazłem same pozytywne opinie w kwestii wydruku oraz sam wydruk wykonuje dużo szybciej w stosunku do Anycubic (z uwagi na szybsze ruchy osi Z).
Tu znalazłem podręcznik użytkownika mono 4k z uwagi na niewielki zasób informacji w sieci
https://www.3djake.pl/drukarka-3d-i-akc ... on-mono-4k
W kwestii myjki posiadam zwykłą ultradźwiękową i dodatkowo jestem w stanie zbudować pojemnik z diodami UV 405nm do naświetlania , więc bez wash and Cure przetrwam.
I tu moje pytanie do Was który produkt polecilibyście ?
Czarny_rybak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2019, 12:17
x 1

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Czarny_rybak »

Hej, sam wlaśnie będę zamawiał Anycubic Photon Mono 4k z myjką. Co do rozdzielczości wydruku to można go wyliczyć z rozmiaru obszaru roboczego i rozdzielczości ekranu (chodzi po prostu o rozmiar piksela). W Anycubic Mono 4k to 35 mikrometrów. Na 11.11 aliexpress daje jeszcze kod -35$. Wydaje mi się, że ciężko przebić tę ofertę. :)

Z drugiej strony zastanawiam się, czy takie różnice w rozdzielczości są widoczne. Może 50$ tanszy zwykly Photon Mono 2k jest wystarczający? Nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na to pytanie w internecie. Każdy ma swoją prawdę na ten temat :fool:
Guyver
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 21 sty 2021, 02:26
x 2

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Guyver »

To by się zgadzało Elegoo ma trochę większy obszar wydruku ,więc ma też większą rozdzielczość. Na YT jest sporo filmików z wydrukami 2K i 4K gdzie autorzy widzą różnice.
Zastanawiam się nad jakością produktów f-my Elegoo i Anycubic. Jeśli są na tym samym poziomie to jak uda mi się zakupić Anycubic z myjką i 4L żywicy to Mars 3 zwrócę.
Niestety są tylko 23 komplety Anycubica na Europę z wysyłką z Niemiec i trzeba się będzie wstrzelić.
Czarny_rybak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2019, 12:17
x 1

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Czarny_rybak »

Gdzie znalazłeś informację, że są tylko 23 sztuki? Ja nic takiego nie widzialem :unknown: W aukcji jest nawet napisane, że pierwsze 100 osob dostanie żywicę gratis :D
Guyver
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 21 sty 2021, 02:26
x 2

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Guyver »

Ja poluje na zestaw z myjką i 4 litrami żywicy. I widzę dostępne tylko 23 zestawy z Niemiec.
Czarny_rybak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2019, 12:17
x 1

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Czarny_rybak »

Udało Ci się kupić?
Przemek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2021, 11:22

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Przemek »

Witam, również noszę się z zamiarem zakupu drukarki - koniec końców, skłaniam się również ku Mono X.
Na aliexpress pojawiło się sporo ofert od poniższego sprzedawcy, tyle, że trochę podejrzanie atrakcyjnie wyglądają.
Przykładowo, zestaw Mono X + myjka wash&Cure Plus + 1l żywicy z rabatem: około 2150zł (przesyłka darmowa): LINK
z kolei Mono X + myjka wash&Cure 2.0 + 1l żywicy - z rabatem: około 2450zł (przesyłka darmowa): LINK

Pomyłka sprzedającego, czy naciągacz? Jest sposób na sprawdzenie, orientuje się może ktoś?
Ofert jest około tysiąca, do tego brak komentarzy i opinii, niby odpowiedź nasuwa się sama
Ewentualnie druga opcja, którą biorę pod uwagę, do poczekać do BlackFriday.

Pzdr
Czarny_rybak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2019, 12:17
x 1

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Czarny_rybak »

Hej, te 2 aukcje co podesłałeś są podejrzane. Ja zamawiam z oficjalnego sklepu Anycubic na aliexpress. W przypadku Mono X, tu jest link: https://pl.aliexpress.com/item/1005001379897946.html

Ja zamówiłem mniejszą wersję, ale z wyższą rozdzielczością (Mono 4k). Zaraz ma też wyjść Mono X 6k (chyba w styczniu), może Cię zainteresuje.
Przemek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2021, 11:22

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Przemek »

Czarny_rybak pisze:Ja zamówiłem mniejszą wersję, ale z wyższą rozdzielczością (Mono 4k). Zaraz ma też wyjść Mono X 6k (chyba w styczniu), może Cię zainteresuje.
Dzięki za info. No to teraz mi dałeś do myślenia. Wcześniej byłem nastawiony na sonic mini 4k, ponieważ głównie zależy mi na jakości, potem jednak stwierdziłem, że może jednak przeboleć tą różnicę kosztem rozmiarów, no a tutaj proszę, będzie 2in1. Tylko koszty rosną już dwukrotnie od pierwotnych założeń :cool2:
Guyver
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 21 sty 2021, 02:26
x 2

Re: Elegoo Mars 3 vs Anycubic Photon mono 4k

Post autor: Guyver »

Czarny_rybak pisze:Udało Ci się kupić?
Tak :thumbup:
Z tego co pisali wysyłka dopiero 22 listopada. Trzeba przedłużyć czas wysyłki.

Elegoo Mars 3 zwróciłem do sprzedawcy 8-)
Czarny_rybak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”