pierwsza drukarka do 1,5-2 k, zakup około 11.11

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
borsuk_z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2021, 16:51

pierwsza drukarka do 1,5-2 k, zakup około 11.11

Post autor: borsuk_z »

Siema,
proszę o pomoc w wyborze pierwszej drukarki 3D, którą planuję zakupić przy okazji promocji na 11 listopada:
1. budżet do około 1500-2000 zł;
2. drukarka do zastosowań hobbystycznych: modelarstwo rc, majsterkowanie; pole robocze 220x220x250 powinnow wystarczyć, powinienem poradzić sobie ze złożeniem drukarki z zestawu czy ulepszeniami;
3. nie drukowałem nigdy niczego samodzielnie ale widziałem wydruki i pracującą drukarkę.

Po lekturze forum myślę o takim zakupie:
Creality 3D® Ender-3 V2
i ewentualnych późniejszych ulepszeniach jak już trochę podrukuję i będę wiedział więcej.

A czy Ktoś może kupował nieoryginalną Prusę i jest w stanie podzielić się opinią na jej temat ?:
Dotbit Cloned Prusa i3 MK3S
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: pierwsza drukarka do 1,5-2 k, zakup około 11.11

Post autor: Andrzej_W »

Do tego zestawu clona prusy będziesz musiał wydrukować gdzieś sobie plastiki bo w zestawie ich nie ma.
A nie lepiej kupić od sprawdzonego producenta podzespołów do drukarek https://pl.aliexpress.com/item/33022178159.html
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: pierwsza drukarka do 1,5-2 k, zakup około 11.11

Post autor: Pjoter »

1) jeśli klony Prusy to bym rozważał aby pójść od razu w Bear Upgrade. Czemu? A temu że tak czy siak nie będziesz miał dostępu do sklepu ori Prusy i będziesz musiał czekać aż chińczyki będą na Ali wystawiać kity do upgradów klonów do kolejnych wersji. Największy plus Prusy to gwarancja że wszystko po złożeniu będzie działać. Chińczyk Ci tego nie zapewni.
2) jeśli chińćzyk to może lepiej pójść w Sapphire Pro? Stół w osi Z, łatwiejsza do zabudowania, duże community.
3) moim zdaniem najpierw warto rozejrzeć się po OLX za używkami. Można czasem dorwać zmodyfikowane Endery 3 lub 5 za sensowne pieniądze. Ja wyrwałem ori Prusę za ~2300 zł (musiałem w niej hotend wymienić ale nowy chińczyk to koszt 100 zł był). Ale jeśli chcesz kupować z OLX to najlepiej porozmawiać z kimś ogarniętym w druku 3D z forum. Jeśli jesteś z 3miasta i znajdziesz coś na OLX co się interesuję to z chęcią pomogę (czy to w przejrzeniu oferty czy nawet pojechać na miejsce i pomacać drukarkę przed zakupem).
morf, Artu
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
borsuk_z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2021, 16:51

Re: pierwsza drukarka do 1,5-2 k, zakup około 11.11

Post autor: borsuk_z »

Dziękuję za odpowiedzi. Czekam do jedenastego jak ceny będą wyglądać.
borsuk_z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2021, 16:51

Re: pierwsza drukarka do 1,5-2 k, zakup około 11.11

Post autor: borsuk_z »

Ostatecznie zamówiłem 11 listopada Endera-3 V2 z losowym PLA w zestawie za 0,983 k (wysyłka z Polski). Jakoś po tygodniu przesyłka była u mnie. Drukarka po drodze stała się prezentem na święta więc została ładnie zapakowana i czekała do 24 grudnia. Dopiero 30 grudnia miałem czas ją złożyć. Nie było to trudne. Najwięcej wysiłku wymagało ustawienie prawej strony prowadnicy osi X równolegle do podstawy drukarki.

Jako pierwszy wydruk odpaliłem wgranego na kartę "psa".Oczywiście po właczeniu nie chciał trzymać się stołu. Odtłuściłem stół spirytusikiem i jeszcze raz skalibrowałem go "na kartkę". Ponownie włączyłem drukowaniei tym razem wszystko poszło ok.

Kolejne wydruki to jakieś 3 drobiazgi - wyszły poprawnie.

Następnie wydrukowałem benchiego ale tu najsłabiej wyszła dolna część przodu kadłuba. Mocno widoczna jest też linia na wysokości pokładu.

W międzyczasie przeczytałem to:

https://www.reprapy.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread

i zrobiłem tak jak radzi się poście.

Następnie wydrukowałem "kostkę kalibracyjną 2cm" oraz drugiego benchiego - nadal spód kadłuba z przodu szału nie robił...

W kolejnym [trzecim] benchym zmieniłem domyślną prędkość drukowania ze 100 na 60 i to poprawiło wygląd dolnej części kadłuba z przodu.

Ostatni wydruk to jeż.Wyszedł poprawnie.

Jak na razie jestem raczej zadowolony z zakupu. Pewnie za niedługo wydrukuję coś większego i zobaczę jak wyjdzie.
Załączniki
a.jpg
b.jpg
c.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”