Drukarka do 1300 +/-

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
biglebowski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 30
Rejestracja: 30 kwie 2017, 11:03

Drukarka do 1300 +/-

Post autor: biglebowski »

Hej
Poszukuje jakiejś drukarki na użytek domowy/niskoseryjny/prototypowy, żeby raz skalibrowana pochodziła trochę. Materiał pla, jedna głowica szybka i w miarę precyzyjna. Od patrzenia na allegro już mnie głowa boli i miedzy drukarkami za 1000 i za 2000 nie widzę różnicy bo parametry praktycznie takie same, no ale pewnie diabeł tkwi w szczegółach. Może mnie ktoś nakierować co jest obecnie dobre a co pase i jaki model drukarki jest tani a dobry

Pozdro
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: kretu »

Doświadczenie mam żadne ale od tygodnia bawię się ctc bizer i jestem zadowolony. W tej cenie dostaniesz ją z ebay UK. Tylko przygotuj się że na początku jest kilka rzeczy które trzeba poprawić i odrobinę trzeba z nią popracować i doinwestować. Ale z takim budżetem nie ma raczej szans na maszynę w której wszystko od ręki działa. Z wad mojej to jest głośna (przez źle zamocowany i kiepski wentylator elektroniki do naprawienia) obszar roboczy nie jest imponujący no i demonem szybkości nie jest jak chcę mieć fajną jakość. Ale ja mam czas i dla mnie to był najlepszy wybór z możliwych.
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 174
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 29

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: Garreth »

Nie patrz na parametry takie jak szybkosc, dokladnosc, etc. Tego nie masz co porownywac na tej polce cenowej bo kazdy sprzedawca pisze wartosci teoretyczne i czesto oderwane od rzeczywistosci.

Szukaj solidnie wygladajacej konstrukcji z porzadna ramą, bo w taniej drukarce i tak jak sie wciagniesz zaczniesz wymieniac poszczegolne elementy na lepsze i/lub markowe.

Jak koniecznie chcesz kupic kit, to na Twoim miejscu z zaczalbym od drukarki prusa i3, ze wzgledu na duza ilosc gotowych modeli do druku pozwalajacych konstrukcje ulepszyc.

Lepszym rozwiazaniem byloby poszukanie po forach czy ktos nie sprzedaje swojej wlasnej autorskiej konstrukcji. Takie drukarki zwykle beda drozsze, ale sprzedawca wysle Ci zdjecia rzeczywistych wydrukow i o kazdy element mozesz dopytac.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Blazi
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: McKee »

+1 do CTC
IMHO CTC bije na głowę Prusy w tej samej kategorii cenowej.
Jak każda (?) tania drukarka wymaga trochę tuningu, ale wszystkie poprawki są opisane/omówione na Internecie (to jest jeden model a nie kilkanaście czasem bardzo różnych klonów jak w przypadku Prusy).
Dostajesz drukarkę złożoną i gotową do druku ABS.
Do PLA musisz dorobić chłodzenie wydruku.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: mcxmcx »

Nie mam pojęcia jakie pole robocze kolega chce osiągnąć, i jakie ma zdolności do majsterkowania, ale jak miałeś kiedyś kombinerki w ręku to proponuję kupić coś firmowego "uszkodzonego" i przerobić na opensource. Mechanika jest zawsze taka sama: 4 lub 5 krokowcow.

Ja np. kupiłem za £50 uszkodzona UP i po wymianie ekstrudera na mk8 + ramps mam dobrze działającą drukarkę na hiwinach za 65£.

Właściwie to za 0, bo głowica się sprzedała i płyta główna też, i skomentowało to koszta.

Minus to pole robocze, 12 cm z 12 cm, ale do większości zastosowań jest wystarczające.
Drukarki fabryczne mają swoje wady i musisz mieć filament oryginalny, ale zwykle znakomita mechanikę, więc przeróbka "zepsutej" jest opłacalna.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Blazi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:29
Drukarka: Easythreed, M200
x 92

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: Blazi »

Ja np. kupiłem za £50 uszkodzona UP i po wymianie ekstrudera na mk8 + ramps mam dobrze działającą drukarkę na hiwinach za 65£.
Upy akurat ciężko nazwać firmowymi... Największa ich zaleta to autorski soft (choć na dziś już raczej średni), konstrukcja choć na wózkach "ala hiwin" jest niesamowicie wiotka i awaryjna - choć pozbywając się płyty głównej pozbywamy się najbardziej problematycznego elementu (padającego procesora - to wada fabryczna). Niestety największa zaleta też odpada (softu nie odplaisz na RepRapie).

Za to sama idea używanego sprzętu nie jest zła - to nie dyski twarde i poza głowicą mało zużywają się z czasem.
Pozdrawiam,
Ten typ od oprogramowania do drukarek.
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: Yorg 68 »

Jestem w trakcie składania OSTATNIEJ Prusy - nie będzie w niej NIC do przerabiania.
Stół 24V - moment się nagrzewa, z własnym patentem na ocieplenie i usztywnienie.
Porządne chłodzenie wydruku.

Zdjęcia mogę porobić za kilka dni (wyjazd)
Kwestia domówienia szczegółów i poczekania - nie wyślę drukarki jak nie przerobi szpuli filamentu.
Najgorsza sprawa to zapakowanie i wysyłka - tu nie mam doświadczenia.
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Awatar użytkownika
biglebowski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 30
Rejestracja: 30 kwie 2017, 11:03

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: biglebowski »

A co byście polecili na dzień dzisiejszy np. z alledrogo w tej kwocie?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: McKee »

Publiczne polecanie i nakierowywanie uwagi na aktualne aukcje ma to do siebie, że okazje szybko znikają.
Kiedyś pokazałem Ultimakera 2 za ~2600pln, który kilka razy (kilka wystawianych aukcji) się nie mógł sprzedać. Po jednym poście na forum bardzo szybko zniknął :yahoo: (ale niestety nikt się nie przyznał do zakupu :sad:).
(PW poszło, ew. podziel się linkiem i poproś o ocenę, tylko się nie dziw jak ktoś inny kupi ;))

PS. Yorg: chcesz coś sprzedać? Bo trochę nie rozumiem Twojego posta.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Drukarka do 1300 +/-

Post autor: Yorg 68 »

Tak to zabrzmiało jakbym chciał sprzedać pruse - i dobrze zabrzmiało. Zrobię to jednak w odpowiednim dziale jak skończę-razem że zdjęciami.
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”