Drukarki Alfawise U30 Pro, U50 i U20 w 2022 roku

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
BetPay
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2022, 23:04

Drukarki Alfawise U30 Pro, U50 i U20 w 2022 roku

Post autor: BetPay »

Cześć, szukam swojej pierwszej drukarki 3D. Do tej pory rozglądałem się za Ender 3 Pro, jednak nie mogłem go znaleźć poniżej $150 - tyle chce maksymalnie przeznaczyć (chociaż wiadomo, chciałbym wydać jak najmniej). Użytek typowo domowy, do zabawy, wydrukować potrzebny uchwyt itp.

Przeglądając internet znalazłem 3 starsze modele, które obecnie są w bardzo ciekawych pieniądzach:
Alsawise U30 Pro /konkurecja dla Ender 3 Pro/ za 515 zł
Alfawise U50 za 410 zł
Alfawise U20 za 590 zł.

Zastanawiam się między U30 Pro a U50. Widzę, że na forum parę osób miało U30. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat wersji Pro? Jest warta swoich pieniędzy?

PS. Udało mi się jeszcze znaleźć Anet E10 za $75, więc niecałe 300zł (nowa), ale nie wiem czy to ma sens, bo opinie są średnie.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Drukarki Alfawise U30 Pro, U50 i U20 w 2022 roku

Post autor: JGFTW »

Skąd bierzesz takie ceny? (chyba, że to w USD ;) )
Jesteś pewny, że przesyłka nie kosztuję drugie tyle?

To mało, ale IMHO tyle te drukarki są warte


EDIT: widzę, że jesteś edytorem na pepperze
https://www.pepper.pl/promocje/drukarka ... -zl-490104
pepper.png
(dodatkowo to Albeicy też wchodzi w grę?)
Więc rozumiem, że się nieźle naszukałeś takich cen ;)


Nie wiem, czemu tak zależy Ci na tym, żeby nie przekraczać 150USD - przecież wydasz jeszcze kolejne parę stów, żeby móc drukować w ogóle/akceptowalnie/bezproblemowo/powtarzalnie. Nie wspominając o poświęconym czasie (który niektórzy również na pieniądze przeliczają).

Tani chińczyk to zawsze grzebanina i tu nie ma cudów. Pozorna oszczędność.
Wszystkie podane sprzęty to praktycznie to samo, więc posiadają najprawdopodobniej ten sam zestaw problemów - głowica, ekstruder, wentylatory, czasem stół (wyliczam w formie skrótu myślowego). To jest w przypadku, gdy nie miałeś problemu niestandardowego - uszkodzony element w transporcie albo przez dziurawe lub nieistniejące QC.

Bierz cokolwiek, bo pewnie wyjdzie na to samo.

Osobiście wziąłbym Alfawise U30 Pro (widziałem na forum dobre opinie), ewentualnie od biedy Endera 3, którego ma sporo osób, więc jest bardzo dobrze rozpracowany (zarówno pod względem rozwiązywania problemów oraz dodawania usprawnień). Anet E10 za 300 stówy ma podwójną oś Z? To rzeczywiście półdarmo - może warto się zastanowić (powiedzmy jako trzecia opcja, bo jednak Anet to najniższa półka).
dziobu
BetPay
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2022, 23:04

Re: Drukarki Alfawise U30 Pro, U50 i U20 w 2022 roku

Post autor: BetPay »

To prawda, trochę szukania było + istnieje ryzyko dodatkowego VATu (czyli cena +23%, więc już nie jest tak kolorowo) oraz po prostu faktu, że będzie coś nie tak i przyślą cegłę. Ale jak to w promocyjnym świecie bywa, kto nie ryzykuje ten nie ma. Anet E10 nawet nie wrzucałem na Peppera, bo aukcja jest mocno podejrzana i są tylko 2 sztuki.

Szukam na razie czegoś taniego, ponieważ nie wiem czy się wkręcę w druk 3D - szkoda mi dawać 1500 zł za drukarkę, którą odstawię po miesiącu. Na razie myślę w ten sposób - kupić coś "w miarę", do zabawy, zobaczyć czy się spodoba - jeśli tak to sprzedać i kupić coś porządnego :)
Grzebać w elektronice lubię, więc robienie jakiś modyfikacji i rozwiązywanie problemów to będzie raczej przyjemność.

Właśnie widziałem, że U30 Pro / Longer LK4 Pro oraz Anet E10 ma duże zaplecze użytkowników, więc zastanwiam się wlaśnie miedzy tymi dwoma modelami.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Drukarki Alfawise U30 Pro, U50 i U20 w 2022 roku

Post autor: mcxmcx »

Wlasnie kupunac tanie g... mozesz "sie nie wkręcić".

Jezeli nir masz duszy dlubacza to prusa, uzywane cos firmowego jak M200.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
BetPay
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2022, 23:04

Re: Drukarki Alfawise U30 Pro, U50 i U20 w 2022 roku

Post autor: BetPay »

Anet za 300 zł niestety anulowano. Kupiona U30 Pro. Zobaczymy co to będzie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”