Zakup drukarki lub modernizacja Endera 3

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
barwa73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 25 gru 2021, 22:46
x 13

Zakup drukarki lub modernizacja Endera 3

Post autor: barwa73 »

Witajcie.
Posiadam dwie drukarki. Jedna to SLA (Anycubic) a druga - zwykła FDM (Ender 3).
O ile większośc rzeczy precyzyjnych drukuję sobie na Anycubic, tak czasem potrzeba mi wydrukowac coś porządnego filamentem. Kiedyś Ender był genialny. Zrobiłem na nim model samochodu ZiŁ-157 (1:10 RC) i wiele innych przydatnych rzeczy.
Ale czasy się zmieniają, postęp stawia wymagania i daje nowe możliwości. Zatem pomóżcie koledzy radą i doradźcie - czy inwestować w Endera (jeśli tak, to co wymienić), czy może zmienić drukarkę na inną. Jesli tak, to na jaką.
Konkretna pomoc będzie mile widziana i odwzajemniona jak tylko będę miał możliwość :)
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Zakup drukarki lub modernizacja Endera 3

Post autor: Mati »

Dobrze jakbyś te wymagania określił. Kiedyś był genialny a teraz nie jest, dlaczego? Zepsuł się? Ja w swoim enderze wymieniłem podkładkę na szkło, hotend na V6, ekstruder na BMG mini, elektronikę na Mellow fly-e3 RRF i wiatraki na ciche. Więcej nie potrzebuję, bo drukuje dobrze i nie muszę grzebać.
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 1
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: Zakup drukarki lub modernizacja Endera 3

Post autor: grzechotek »

Też mam Ender3 już od ponad 2 lat, wymieniłem płytę główną SKR Mini E3 v2 (v3 już leci do mnie), wyświetlacz dotykowy, ekstruder Biqu H2, prowadnice liniowe x i y, dual z. Sprężyny od stołu wymieniłem na takie silikonowe twarde dystanse, dzięki temu stół zrobił się sztywny. Dzięki temu drukarka stała się bezobsługowa: smaruje stół, odpowiedni filament, karta pamięci i ogień.
barwa73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 25 gru 2021, 22:46
x 13

Re: Zakup drukarki lub modernizacja Endera 3

Post autor: barwa73 »

Mati pisze:Dobrze jakbyś te wymagania określił. Kiedyś był genialny a teraz nie jest, dlaczego? Zepsuł się? Ja w swoim enderze wymieniłem podkładkę na szkło, hotend na V6, ekstruder na BMG mini, elektronikę na Mellow fly-e3 RRF i wiatraki na ciche. Więcej nie potrzebuję, bo drukuje dobrze i nie muszę grzebać.
Wymagania.. Hmm.. Na początek - żeby drukowała jak dawniej. Teraz drukuje, ale ileż to kombinacji trzeba uskutecznić zanim znów się zaczniemy dogadywać. Czasami wydrukuje ok a czasami tak sobie. Czasem ciągnie filament jak glut z nosa. Mam stockowego Endera i myślałem albo wymienić na coś współcześnie nie odstającego od norm, albo wymienić część gratów w Enderze tak, by był niemal bezobsługowy ;) Jedyne co zrobiłem - to dołożyłem szkło zamiast podkładki. A tak jak czytam - to jest trochę do poprawy...
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Zakup drukarki lub modernizacja Endera 3

Post autor: Mati »

To ja bym w takim razie na Twoim miejscu ogarnął endera, żeby działał jak należy. Zacznij od wymiany hotendu i ekstrudera, bo to imho najsłabsze punkty tej drukarki, a mające ogromny wpływ na jakość (i powtarzalność) wydruków. Propozycji jest wiele, zależnie od budżetu. Jedną z nich masz w moim poście. Inne tanie chińskie drukarki też będą podobnie wykonane, więc nie wiem czy jest sens pchać się w coś nowego. No chyba że masz budżet na zakup prusy. Wtedy warto :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”