Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
lukaz1987
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2017, 12:09

Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: lukaz1987 »

W związku z planem kupna drukarki prusa i3 mk2s DIY mam następujące pytania.
1. W tej cenie lepiej kupić prusa i3 mk2s DIY czy coś innego.
2. Jaki możecie polecić sklep z dobrymi cenami drukarek i materiałów eksploatacyjnych w Krakowie lub okolicach.
3. W tej drukarce można korzystać z zamienników filamentów. Jak wygląda sytuacja z jakością wydruków z zamienników.
4. Drukarką planuję drukować obudowy do układów elektronicznych. W związku z tym tak wydrukowana obudowa jak zachowuje się przy przewodnictwie prądu i łatwopalności.
5. Nawiązując do powyższego pytania jak się ma sytuacja przy wydrukach elementów które mają styczność z żywnością?
6. W różnych video poradnikach widziałem że zdarzają się co jakiś czas wydruki z niedokładnością. W przypadku nadmiarowej ilości nałożonego pigmentu można nożykiem czy drobnym papierem ściernym sobie poradzić. Ale co w przypadku gdy sytuacja będzie odwrotna? Można jakoś ręcznie ubytki uzupełnić.
7. Przy braku napięcia zasilania drukarki wydruk przedmiotu jest kontynuowany czy trzeba wznawiać od nowa.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: FlameRunner »

Witaj na forum!

3. Aż dziwnie brzmi tutaj słowo "zamiennik". To nie jest zamknięty ekosystem. Bierzesz jakikolwiek dobry filament, dostosowujesz do niego profil druku i działa.

4. To zależy od użytego materiału. Typowe materiały jak PLA, PET-G, ABS prądu nie przewodzą i są palne. Istnieją materiały niepalne/samogasnące. Istnieją materiały cechujące się przewodnictwem dostatecznym, by nie zbierały się na nich ładunki elektrostatyczne.

5. viewtopic.php?f=5&t=676

6. To jest po prostu kawałek plastiku i wchodzą w grę wszelkie normalne metody, np. szpachlowanie.

7. Ogólna odpowiedź brzmi: zaczynasz od nowa. Nie pamiętam, kiedy ostatnio musiałem robić coś takiego. Jeśli masz problemy z jakością dostaw energii elektrycznej, kup UPS.
lukaz1987
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2017, 12:09

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: lukaz1987 »

Dzieki FlameRunner a jaką aplikację być polecił dla początkującego do projektowania 3d oraz edycji gotowych plików STL.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 3
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: Julian »

3. Z tego co wiem, to jest profil w Slicerze Prusy, pod nasz Polski HD PLA od Fiberlogy :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: FlameRunner »

Furorę robi teraz "chmurowy" Fusion 360 - bezpłatny dla entuzjastów i małego biznesu.
Osobiście jakoś dogaduję się z FreeCAD oraz OpenSCAD.
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: chemik72 »

Tak jak pisze FlameRunner z darmowych polecam Fusion360 bardzo dobre narzędzie ma nawet CAM przez co miażdży inne programy nawet płatne bo w większości za CAM trzeba dopłacać. A z płatnych polecam SolidWorksa.
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: anraf1001 »

3. Tak jak zostało powiedziane filamenty możesz używać od każdego producenta, ale słyszałem, że Wolfix jest najbardziej podobny do filamentów Prusy.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 2
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: S3b »

Zdaje mi się, że "filamenty Prusy" to czeska firma Plasty Mladec - a te materiały są normalnie do kupienia u nas i to w ludzkich cenach, więc jeśli zależy Ci na drukowaniu z gotowych profili to nie będzie z tym problemu. Oczywiście tak jak koledzy pisali wcześniej Oryginalną Prusą możesz drukować praktycznie każdym materiałem.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 3
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: Julian »

S3b, skąd masz takie info?
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 2
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Wybór drukarki prusa i3 mk2s DIY

Post autor: S3b »

Julian pisze:S3b, skąd masz takie info?
No chociażby stąd:
http://shop.prusa3d.com/cs/1__plasty-mladec :)

Poza tym na ja jego forum gdzieś to wyczytałem choć nie jestem na 100% pewien czy akurat tam (dlatego napisałem "Zdaje mi się...")
Miałem kilka szpulek drutu od PM i wyglądały one dokładnie tak jak te dołączane do zestawu..
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”