Anet A3

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Muzzy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2017, 10:08

Anet A3

Post autor: Muzzy »

Od jakiegoś czasu czytam o drukarkach 3d i nadszedł czas coś kupić. Budżet jaki mam to około 3000 pln, ale chętnie wydałbym mniej.Dodam jeszcze, że maja być to wydruki hobbystyczne, obudowy do urządzeń, brakujące elementy plastikowe, które uległy awarii i el. kostiumów dla dzieci (stąd zależy mi na tym, żeby stół nie był zbyt mały). Umiejętności manualne posiadam, ale posiadam też braki czasowe, więc najlepiej gdyby drukarka była już złożona. Myślałem o zakupie oryginalnej Prusy i3 mk2s w kicie DYI, ale jak pisałem chętnie wydałbym mniej. Czy w przedziale 1500 - 2000 można kupić coś co będzie oferowało podobną jakość wydruków co oryginalna Prusa? Poszukałem w necie takie coś: Anet A3, http://www.gearbest.com/3d-printers-3d- ... 59985.html , czy ktoś używał tej drukarki i jest warta zakupu, czy jednak dołożyć do oryginalnej Prusy? A może macie jakieś 100% typy już złożonych polskich klonów i3 mk2s, które nie będą wymagały godzin spędzonych na ulepszeniach i rgulacjach?
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Anet A3

Post autor: Julian »

Będę nie obiektywny.
Bierz Prusę. Projekt jest ciągle rozwijany, o czym świadczą liczne upgrade'y, dodatki i rozszerzenia. (np. upgreade MK2 do MK2S czy rozszerzenie do dwóch głowic drukujacych). Ponadto masz autopoziomowanie - wydawało mi się zawsze że to zbędny gadżet, ale nic bardziej mylnego :)
Gdy pojawi się jakaś kolejna wersja, na pewno bedzie można Twoją, upgrejdować.

I Prusę zawsze sprzedasz za dobre pieniądze, a Anet po prostu sprzedasz :D

Pozdrawiam!
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Anet A3

Post autor: tpila1 »

Ja też jestem za Prusą i też nie obiektywnie, ponieważ sam jej używam i jeżeli miałbym ją na coś zamieniać albo brać coś dodatkowo to tylko z większym polem roboczym. Moim zdaniem w tym obszarze roboczym to jest to bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Druga sprawa, tak jak wspomniał Julian, drukarka jest cały czas rozwijana, począwszy od dedykowanego slicera po modyfikacje sprzętowe.

BTW: Julian o jakie rozszerzenie do dwóch głowic Ci chodziło? Chodzi Ci o ten multimaterial uprade czy jest jeszcze coś innego?
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Anet A3

Post autor: Julian »

Dokładnie, multimaterial dual lub quad.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anet A3

Post autor: SQ9KRD »

Ile kosztuje orginalna Prusa w wersji max upgrade.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Anet A3

Post autor: tpila1 »

W wersji czterokolorowej to będzie lekko ponad 4 tysiące za wersję DIY. Mnie osobiście niezbyt przypadł do gustu ten upgrade do druku kilkoma kolorami. Są straty czasu i materiału na zmianach kolorów. Marzy mi się taka normalna głowica z dwoma extruderami ;) Ale jak to powiadają: Z braku laku dobre...
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anet A3

Post autor: SQ9KRD »

Ja właśnie szukam jakiejś drugiej (firmówki) do druku PLA.
Również skłaniałbym się na twoim miejscu na Pruse niekoniecznie w najdroższej wersji. Jeśli zaczynasz poprostu bierz podstawową a z czasem i tak ją rozwiniesz.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Muzzy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2017, 10:08

Re: Anet A3

Post autor: Muzzy »

Dzięki za wszystkie opinie, a czy nie ma na forum żadnego właściciela Anet A3?
tpila1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 128
Rejestracja: 24 kwie 2017, 10:04
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 34

Re: Anet A3

Post autor: tpila1 »

Oficjalnego (takiego jak u Prusy) raczej na pewno nie ma. Ta drukarka to zwykły chińczyk, tyle tylko, że produkowana przez jakąś tam chińską firmę (w sensie taką co ma swoją stronę internetową). Są jakieś nieoficjalne, ale od znalezienia ich to google jest. Generalnie z tego co wiem to na jakieś porządne oficjalne wsparcie przy tej drukarce nie masz co liczyć. Ja w swojej Prusie miałem np sytuację, że stół był lekko zakrzywiony, zrobiłem foty, wysłałem do supportu i na kolejny dzień już wysłali nowy stół, starego nawet nie musiałem odsyłać. Wątpię, abyś mógł liczyć na takie wsparcie ze strony producenta Anet A3.
Prusa i3 MK3(S)
Prusa i3 MK2 3030 Haribo Edition
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 3
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Anet A3

Post autor: jagus »

Witam
Nikt sie nie odzywa to ja napiszę aktualnie od roku jestem posiadaczem klona pruski anet a3 jak dla mnie drukareczka jest ok w szczególności jak za takie pieniądze to drukuje przyzwoicie. Jak pamiętam to po złożeniu i pierwszej kalibracji zupełnego laika w dziedzinie druku pierwszy wydruk wyszedł zadowalający. Na dzień dzisiejszy drukarka jest po paru ulepszeniach jak na foto (wszystko koloru bialego z pet-g)ogólnie większość projektów dostepna na thingiverse jedynie przerobiłem mocowania osi Z bo po pewnym czasie mocowania łożysk się wyrobiły i łożysko miało luzy w w tym plastiku.Co do tego jak drukuje to zdjęcia powiedzą wszystko ale wciąż sie ucze. Jak dla mnie jest ok a co najważniejsze mogę juz wydrukowac czesci do nastepnych maszynek cnc:)
Załączniki
Wazon
Wazon
Klosz kinkiet
Klosz kinkiet
Klosz wiatrak
Klosz wiatrak
20170519_100350.jpg
Czołg też jest jednym z pierwszych wydruków i moich pierwszych zabawach DSM sterowany smartfonem miała byc jeszcze wieżyczka z kamerką ale nie poradzilem sobie z kodem do arduino.
Czołg też jest jednym z pierwszych wydruków i moich pierwszych zabawach DSM sterowany smartfonem miała byc jeszcze wieżyczka z kamerką ale nie poradzilem sobie z kodem do arduino.
20170519_100259.jpg
20170519_100252.jpg
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 10:24 przez jagus, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”