Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
simbo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2022, 21:25

Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: simbo »

Czy ktoś z Was posiada drukarkę 3D Artillery Genius Pro?
https://hotshops.pl/okazje/drukarka-3d-artillery-genius-pro-1kg-filamentu-15608

Jakieś opinie, wrażenia? Bo z tego co widzę w sieci to raczej pozytywne, ale czy ktoś na forum ma?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: cyfron »

Nie posiadam ale uważam, że rolki w drukarkach to zuooo. Chyba, że masz zamiar drukować nie częściej jak raz w miesiącu, to może tak szybko nie zużyją się te nieszczęsne rolki.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 4
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: Trolinka »

Eeee tam, Sidewinder czyli to samo tylko większe drukuje od kilku lat i w sumie 24/h dzień/noc i nic się z rolkami nie dzieje :>
Co prawda niedawno pozmieniałem na te polycarbonate? Ale nie ze coś się działo tylko ot tak żeby coś podłubać :P
Z rok temu kolegę namówiłem i sobie geniusa pro sprawił i też drukuje i drukuje i nie ma problemów (nie licząc ze przypalił rurkę ptfe sobie).
Artillery bardzo fajne siom :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: cyfron »

Ja tam zdecydowanie prowadnice MGN, od biedy wałki.
Awatar użytkownika
MaciekMM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2022, 11:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: MaciekMM »

Cześć,
czy zdecydowałeś się w końcu na tego Geniusa Pro?
lukasz.k
Postów w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2020, 11:19
x 5

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: lukasz.k »

Mam Geniusa od 2,5 roku, generalnie jestem zadowolony.
Widzę, że ten PRO ma poprawionych kilka rzeczy w porównaniu do zwykłego Geniusa:
-podstawka do szpuli z rolkami - wcześniej były małe łożyska z obu stron (kto to g. wymyślił?) - rolka potrafiła spaść.
-dodany system automatycznego poziomowania - tutaj chyba nie trzeba komentować.
-zmieniono budowę elementów mocujących oś X do profili w osi Z - w zwykłym Geniusie luz na rolkach jest kasowany sprężystością plastiku, do którego rolka jest zamontowana - może w tej wersji jest to rozwiązane normalnie na mimośrodach. W tej chwili mam duży luz na osi X i muszę to poprawić.
-zasilanie grzałki stołu za pomocą płaskiego przewodu - w poprzedniej wersji były dwa przewody wpakowane w osłonę silikonową z włóknem szklanym.

Z rzeczy które można by poprawić na początek to montaż lepszej dźwigni od ekstrudera Titan - plastikowa się wyciera (jest zamontowana na osi silnika krokowego) i dźwignia z rolką przechyla się na boki, filament pracuje z radełkiem nie na środku tylko bardziej z boku co powoduje overflow. Czekam na nową dźwignię z aluminium od majfrendów.
Wymieniłem też wentylator od chłodzenia elektroniki na wolnoobrotowy średnicy 120mm, bo seryjny 80mm jest dość głośny.
Awatar użytkownika
MaciekMM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2022, 11:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: MaciekMM »

Początkowo miałem kupić A. Hornet, dołożyłem i nie żałuję. Mój G. Pro pracuje od kilku dni sporadycznie. Tylko wtedy kiedy jestem w domu (trochę boję się go zostawić bez pilnowania). Wydruki idą po typowej kalibracji (kartka) + zalecana auto kalibracja z zapisem do epromu? Jestem bardzo zadowolony z tej drukarki. Dzięki za info o być może koniecznej wymianie. Jak Ci przyjdzie (i sprawdzi się) alu dźwignia podeślij proszę link. Co do wentylatorów (ogólnie całej drukarki) to jest bardzo cicha. Drukuję niewielkie obiekty, nie muszą być one idealne a nawet lepiej wyglądają jako lekko sfatygowane.
20221212_131720.jpg
pma_
Postów w temacie: 4
Posty: 148
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: pma_ »

No to od razu zaplanujcie wymianę prowadzenia zasilania stołu, przerywał mi termistor i po rozebraniu okazało się, że kabel od zalinia stołu jest pęknięty.
Dałem drag chain i mam nadzieję, że wystarczy na długo.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 4
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: Trolinka »

pma_ pisze:No to od razu zaplanujcie wymianę prowadzenia zasilania stołu, przerywał mi termistor i po rozebraniu okazało się, że kabel od zalinia stołu jest pęknięty.
Dałem drag chain i mam nadzieję, że wystarczy na długo.
Ten nowy płaski z Pro i X2? To jakiś pechowy się trafił raczej.

Za to znajomy z rok na niej tłucze figurki itd. to padł ten firmowy ich bltouch, nie tyle padł co spadła mu dokładność do dziesiątych, to samo miejsce raz 0.1 raz 0.2 itd. pomiar :> Ot bywa. Zmienił na orginalny BlTouch i znów śmiga. Ot jednemu padnie kabelek, innemu wentylatorek. Pracują to się zużywają :> A że "chińskie" po taniości to się szybciej zużywają :>

PS. A ramię extrudera aluminiowe jest pełno na ali np. https://pl.aliexpress.com/item/1005002806490839.html. Ceny od powiedzmy 15 do 40zł, samo lub ulepszonym prowadzeniem komplety.
Akurat to plastikowe ramię extrudera to jedyna rzecz co masowo na forach się pojawia ze pękła komuś. W razie czego są modele do wydrukowana awaryjnie :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
pma_
Postów w temacie: 4
Posty: 148
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Drukarka 3D Artillery Genius Pro - opinie

Post autor: pma_ »

Nie to był oryginalny genius
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”