Głowica E3D vs polska Lama3D

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
hobelik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2016, 06:05
Lokalizacja: Łaziska Górne
Drukarka: ZONESTAR P802M
x 1
Kontakt:

Re: Głowica E3D vs podobno polska Lama3D

Post autor: hobelik »

Artu pisze:Są jeszcze Chińskie, w chińskich cenach :mrgreen:
No właśnie ... i te chińskie kosztują 9$ wraz z akcesoriami .... Ma ktoś doświadczenie ?? bo myślę nad bowdenem po taniości.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Głowica E3D vs podobno polska Lama3D

Post autor: Kopytko »

Chińskich trzeba kupić kilka:) i kilka dysz. to moje doświadczenia:) z kilku złożysz jedną niczym nie odbiegająca od ori e3D, ale trzeba mieć szczescie.
ja mam z 10 kompletów z czego tylko z 3 działają prawidłowo.
Kupując dysze tylko z 2 na 10 jest ok. Więc wszystko zależy od szczęścia, czy produkt był wykonany na nowych częściach tokarki czy już zajechanych jak papcie dziadka i jest nie wytoczony a wyszarpany.
Polecam LAma 3D , cena ok a masz pewność ,ze będzie ok, minus to niekompatybilne mocowanie z e3D.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 1
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Głowica E3D vs podobno polska Lama3D

Post autor: S3b »

Mam 2 chinczyki (podrobki E3D v5 - 3mm i 1.75mm) oraz Lamę 3D 3mm i drukuje cały czas lamą. Chińczyk przy drukach z ABS dawał radę, ale przy PLA bardzo często się zatykał (dysza 0,4 i 0,5) - być może winne było chłodzenie radiatora - fabryczny wiatrak 30mm, ale odkąd założyłem lamę to już nie wróciłem do chińczyka więc nie jestem pewien czy większy wiatrak by coś zmienił. Lama przez cały okres użytkowania ani razu się nie przytkała i działa bezproblemowo, więc z czystym sumieniem polecam.

Trzeba mieć na uwadze to że jak chcesz zrobić bowdena to będziesz musiał przerobić Lame bo z tego co wiem Lama występuje tylko w opcji direct.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Głowica E3D vs podobno polska Lama3D

Post autor: Kopytko »

W chińczykach zauważyłem że problem jest z łącznikiem przelotowym z rurką ptfe, jeżeli łącznik jest z jednej strony stożkowy to rurka ładnie dociska do dyszy i wówczas nie ma żadnych problemów.
Takie własne spostrzeżenia:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Głowica E3D vs podobno polska Lama3D

Post autor: virgin71 »

Marek, FR, wywalcie z tematu "podobno", bo wiemy, kto i jak robi Lamę i jest to na pewno rodzima konstrukcja.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Głowica E3D vs podobno polska Lama3D

Post autor: marek91 »

virgin71 pisze:Marek, FR, wywalcie z tematu "podobno", bo wiemy, kto i jak robi Lamę i jest to na pewno rodzima konstrukcja.
Proszę bardzo :git:
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Głowica E3D vs polska Lama3D

Post autor: DVJCODEC »

W moim Zlepku mam Lamę 3D. Po przeróbkach związanych z założeniem termopary męczę ją do 300 stopni C. (choć i na 400 stopni C. śmigała) - szczerze polecam !!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”