Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: Rafix095 »

Niestety znowu pojawił się problem, CR 10 jest dostępna jedynie w Chińskim magazynie, trzeba czekać z nadzieją, że pojawi się również w europejskim albo zaryzykować i kupić z Chin wysyłką Priority Line jednak jeśli dopadną paczkę w UC to pewnie naliczą z 800zł opłat... ::(
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: McKee »

Nie będę zachwalał CTC, ale zwróćcie uwagę, że ma stół w osi Z (stół chodzi góra-dół a nie przód-tył trzęsąc wydrukiem).
Przy niektórych wydrukach robi to ogromną różnicę.
Moim zdaniem to CTC bardziej nadaje się do ABS, a pruso-podobne konstrukcje ramowe do PLA (jest to straszne uogólnienie i skrót myślowy: skrzynka v/s otwarta konstrukcja robiąc wiatr ruchami stołu ;)).
Siłą popularnej konstrukcji jest też ilość dostępnych (i co ważne sprawdzonych) ulepszeń.
W niszowym Lume nie ma tego wiele. Anet, CTC - setki. W przypadku CTC są gotowe poradniki co należy zmodyfikować/dodrukować/dorobić - naprawdę tanim kosztem (z 50zł?) - to m.in. podobało mi się w Lume - trzeba sobie było chłodzenie dodrukować (jest frajda z 1 wydruku).
I dementuję informacje odnośnie slicera: Slicer da się zastosować dowolny - Cura np. może nie natywnie ale działa. Silmlify3D ma wbudowany profil i obsługuje natywnie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: Rafix095 »

Cr 10 ma naprawdę dobre opinie, na grupie na FB każdy ją sobie chwiali. Kupiłem CR 10 na Gearbest jednak okazało się, że dostawca zawiódł i muszę czekać na wysyłkę do 29 lipca o ile w ogóle nastąpi. Na rynku pojawiała się jednak nowa drukarka Anet E10:
http://www.gearbest.com/3d-printers-3d- ... 64901.html

Ma 2 silniki na osi Z, ale nie wiadomo jak ogólnie drukarka będzie się spisywała, co myślicie? moze zamiast czekać na Cr10 powinienem kupić to E10?
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: dragonn »

cieżko mi powiedzieć jaka będzie Anet E10, ale polecam zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=6s_UJ9I0fQo gościu otwiera elektronikę i jak dla mnie to tak powinna wyglądać każda elektronika w drukarce, aż dziwne że to chińskie jest xD.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”