Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
look4me
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:06

Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: look4me »

Hey,
Poszukuję drukarki jak najmniej "awaryjnej", takiej, której przed każdym wydrukiem nie trzeba będzie godzinami ustawiać. Drukować będę sporadycznie, najczęściej części zamienne do urządzeń: zębatki, obudowy, uchwyty etc. + czasami pewnie jakieś gadżety dla dzieciaków. Która z poniższych drukarek będzie najlepszym wyborem:
- Creality3D CR-10
- Anet A6 3D Desktop Printer Kit
- PrintO H2
- Bizer 2X Pro

Naczytałem i naoglądałem się dużo dobrego o Creality3D CR-10, tylko zastanawiam się ile z nich to artykuły sponsorowane...
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: kretu »

Ja tylko podpowiem co do bizera wersja 2xpro to jest zwykły dual z szybkami :D a zwykłego na ebay idzie dostać za ok 1300zł (zależy od kursu) prosto z UK wiec jest w 3 dni i bez ryzyka cła. Jednak tak jak wszystkie wymienione to odrobinę kapryśna zabawka potrafi dać super wydruki ale nie powiedziałbym że jest bezobsługowa ale w tej cenie żadna nie jest. Ale po lekkim dofinansowaniu kultura pracy jest na poprawnym poziomie. Na dniach powinienem uzupełnić swój worklog bo już doprowadziłem maszynę do poziomu zadowalającego (przynajmniej mnie) to opiszę co i jak.
look4me
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:06

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: look4me »

Kto ma może jakąś wiedzę na temat pozostałych?
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: pyblo »

Co do Anet A6 to wielu ludzi radzi kupować starszy model A8. Jak je porównać to wychodzi, że mają ten sam hardware i oprogramowanie. Różnica jest w ramie i tym że LCD ma gałkę zamiast guzików. No i A6 jest droższa. Jakość wydruku podobno identyczna. Do A8 na thingverse jest więcej schematów do ulepszeń.

To tyle co udało mi się zebrać przez ostatni miesiąc szperania o Anet w necie.
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: Rafix095 »

Tez szukam czegoś na początek, budżet około 2000zł, ale wolałbym wydać mniej. Drukarka miałaby mi służyć do drukowania różnych części/ elementów do wszelkiego rodzaju urządzeń , oraz projektów z neta, np jakis powerbank... Wolałbym coś czego nie trzeba składać, zastanawiam się nad Anet A3 za około 1000zł, + darmowa wysyłka z gearbest "priority line" niby przy tej wysyłce ogranicza się ryzyko połacenia vatu do minimum... Albo CTC Bizer z ebay za około 1500zł. Wiem, że na forum kilka osób ma już CTC, ale czy ktoś może powiedzieć mi coś o tej drugiej?
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: Rafix095 »

Sorry że tak post pod postem ale nie mogę się doszukać w aplikacji na telefonie funkcji edytowania...

Od ponad roku przymierzam się do zakupu drukarki 3d ale nie stać mnie na żadną dobrą drukarkę np. oryginalną prusę za 3 koła. Więc zastanawiałem się nad tymi, które wymieniłem wyżej, ale wszyscy odradzają mi zakup tych drukarek, więc mogę nie mieć nic albo mieć drukarkę niskiej jakości. Z dwojga złego uznałem, że jednak coś kupię ale mam dylemat czy lepiej nie kupić drukarki za 600zł a mianowicie Anet A8, zamiast przepłacać i kupić np. Ctc za 1300 skoro i tak obie drukarki są ponoć marne?
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: Rafix095 »

Dodatkowo zauważyłem, że taka anet ma dużo lepsze opinie na gearbest.com niż np ctc z ebay
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: dragonn »

Nie mam CTC ale po tym jak czytam to nie jestem zbytnio jego fanem - głównie z względu na elektronikę która nie umożliwia użycia dowolnego slicera co potrafi trochę narobić początkującemu problemów. Również ekstuder tak sobie średnio działa, silnik dobrany na styk. Anet to bardzo 'klasyczna' konstrukcja, główne jej wadą jest po prostu rama z akrylu który to średnio się nadaje na budowę drukarki. Ale na necie jest masa 'wzmocnienie ramy' a ostatnio ludzie się rzucili na przerabianie Anet A8 na profile aluminiowe xd. Wiem trochę o niej bo jestem na ich grupie na FB, sam chciałem kupić najpierw A8/A6 dopóki nie wpadłem na LUME. Jeśli ja bym miał wybierać miedzy CTC a Anet to wziąłbym Anet (pewnie zaraz odpisze ktoś kto ma CTC i napisze że CTC jest dużo lepszy xD).

BTW

Creality3D CR-10 niby recenzję wyglądają trochę na 'sponsorowane' ale moim zdaniem jej konstrukcja jest lepsza od Anet.
Rafix095
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:40
x 2

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: Rafix095 »

Dzięki za odpowiedź, zainteresowałeś mnie tym Creality3D CR-10, z tego co widziałem na YT wydruki wyglądają naprawdę dobrze... Chyba się na nią zdecyduję...
Moja drukarka:
Cr10+ Bltouch
Dual- Z
Ekstruder e3d tytan aero
Stół 230V
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-10 / Anet A6 / PrintO H2 / Bizer 2X Pro

Post autor: dragonn »

No moim zdaniem jednak profile aluminiowe to profile aluminiowe a nie akryl. Dodatkowo drukarka dociera w dużo bardziej 'poskładanym' stanie niż taki Anet.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”