TMC2208 nieprofesjonalny test

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: Kopytko »

To jesteś drugim ewenementem :D Moze głośność nie wynika z pracy silników?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
marfot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2018, 19:36

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: marfot »

Wiem, czytałem cały wątek. Może to jednostkowe problemy z montażem lub częściami. Falab ma ostatnio kłopoty, najpierw tłumaczyli się, że zapomnieli wysłać, potem jak im przypomniałem, to zwlekali. Kiedy zgłosiłem do Allegro, to odpowiedzieli, że mają kłopoty z dostawcami, szybko wygenerowali etykietę Inpost, ale wysłali dopiero na trzeci dzień.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 1
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: artur_n »

Panowie potwierdzam mega poprawę w pracy silników. Co prawda mam założone tylko na X i Y ale drukarka stała się rewelacyjnie cicha.
Polecam wszystkim co się nadal zastanawiają czy warto.
jarn
Postów w temacie: 3
Posty: 200
Rejestracja: 06 maja 2017, 00:13
Lokalizacja: Strzelno
Drukarka: Delta, HevORT
x 37

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: jarn »

Również potwierdzam, core xy bardzo cicho, głośniejsze są wentylatory 40mm na 100% mocy. Na próbę założyłem do ekstruera "Titan" wydruk poprawny niczym się nie różnił od A4899. Jedyny minus prędkość retrakcji max 30mm/s przy 50mm/s terkotał silnik.

PS czy jest jakiś inny cichy step, który nadawał by się na ekstruder ?
Szaman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2016, 14:13
Lokalizacja: Włocławek
Drukarka: Hypercube

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: Szaman »

Chciałbym zmienić swoje TMC2100 z osi x i y na TMC2208 by tak jak kolega @morf podkręcić przyśpieszenie i akcelerację. Interesuje mnie jeszcze kwestia temperatur silników po takiej przesiadce. Czy ktoś zaobserwował spadek temperatury? W pierwszym poście jest tylko wzmianka o temp 45 stopni na TMC2208 ale bez informacji jaka była na TMC2100.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: dragonn »

Szaman pisze:Chciałbym zmienić swoje TMC2100 z osi x i y na TMC2208 by tak jak kolega @morf podkręcić przyśpieszenie i akcelerację. Interesuje mnie jeszcze kwestia temperatur silników po takiej przesiadce. Czy ktoś zaobserwował spadek temperatury? W pierwszym poście jest tylko wzmianka o temp 45 stopni na TMC2208 ale bez informacji jaka była na TMC2100.
Spadek temperatury oznacza że po prostu ustawiłeś inny prąd niż przy 2100. Przy tym samym prądzie temperatura silnika będzie taka sama niezależnie od stepsticka.
Szaman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2016, 14:13
Lokalizacja: Włocławek
Drukarka: Hypercube

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: Szaman »

dragonn pisze:Spadek temperatury oznacza że po prostu ustawiłeś inny prąd niż przy 2100. Przy tym samym prądzie temperatura silnika będzie taka sama niezależnie od stepsticka.
A czy natychmiastowe ustalenie prawidłowego prądu co jest opisywane jako ulepszenie w stosunku do TMC2100 nie będzie grało tutaj roli?
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: kretu »

Dragonn a przypadkiem te mądrzejsze stepstki nie mają funkcji że automagicznie regulują prąd w zależności od wykonywanej aktualnie czynności dzięki czemu jednak średni prąd jest mniejszy a co za tym idzie temperatura pomimo tego samego prądu w "stresie". Mogę gadać bzdury i jak coś niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi ale tak rozumiem działanie funkcji CoolStep która jest np w TMC2130
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: dragonn »

kretu pisze:Dragonn a przypadkiem te mądrzejsze stepstki nie mają funkcji że automagicznie regulują prąd w zależności od wykonywanej aktualnie czynności dzięki czemu jednak średni prąd jest mniejszy a co za tym idzie temperatura pomimo tego samego prądu w "stresie". Mogę gadać bzdury i jak coś niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi ale tak rozumiem działanie funkcji CoolStep która jest np w TMC2130
Faktycznie taka funkcja jest ale wydaje mi się ze przy normalnym wydruku na normalnej prędkości to raczej nie zmieni jakoś dużo.
bielawa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2017, 20:15
x 1

Re: TMC2208 nieprofesjonalny test

Post autor: bielawa »

Hej,
gdzie polecacie kupić TMC2208?;-) na allegro jest 2 sprzedawców wystawiających fv
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”