Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: McKee »

Jeżeli tylko dla jakości to moim zdaniem nie ma sensu.

Sens zmiany na TMC2208 jest dla "wyciszenia" drukarki, bo wielu osobom przeszkadza "świergot" silników (zwłaszcza kobiety mają pretensje), ale jeżeli na tym ci nie zależy (i nie śpisz koło drukarki :rotfl:) to (moim zdaniem) nie ma sensu zmieniać.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: Paragon »

McKee pisze:Jeżeli tylko dla jakości to moim zdaniem nie ma sensu.

Sens zmiany na TMC2208 jest dla "wyciszenia" drukarki, bo wielu osobom przeszkadza "świergot" silników (zwłaszcza kobiety mają pretensje), ale jeżeli na tym ci nie zależy (i nie śpisz koło drukarki :rotfl:) to (moim zdaniem) nie ma sensu zmieniać.
Ok za twoja rada zamówię smootery :), znalazłem takie Trianglelab przewija się czesto jako polecana firma chyba że masz coś lepszego ?
- https://pl.aliexpress.com/item/-/32841473812.html
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: kapi »

mimo wszystko wsadziłbym LV.
miałem DRV , co prawda smootherów nie testowałem, ale świergot całkowicie ustąpił.

ten co nie przesiadł się z DRV na LV nie zna tej "ciszy" ;) TMC - nie doszedłem do tego poziomu ;)
teraz tylko wiatraki słychać.

oczywiście podziękowania dla @rafaljot za pomoc w temacie.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: McKee »

-20% za dwa dni - można poczekać (a przy okazji też na inne wypowiedzi na forum poczekać;)).
TriangeLabs to już "marka" i ma sens przy mechanice, w przypadku samych diód to lekkie przepłacanie IMHO (tam Chińczyk nie bardzo ma co popsuć ;), marka się nie liczy), ale ma 8 diód więc OK.

Kapi: smoothery na świergot nie pomagają. To tylko lepsza jakość wydruku przez podniesienie napięcia (zapewnienie liniowej pracy stepsticka). Ale tu nie o głosność chodzi .... jeżeli drukarka stoi w innym pomieszczeniu to nie ma się czym przejmować. W innym przypadku zmianom nie ma końca, bo zawsze coś można poprawić / wymienić itp.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: kapi »

McKee pisze: jeżeli drukarka stoi w innym pomieszczeniu to nie ma się czym przejmować.
u mnie właśnie stoi w innym pomieszczeniu :DD teraz już nie muszę drzwi zamykać i koty śpią spokojniej :lol:
co do jakości - również poszło na plus
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: tig33r »

Lv mają większy mikrokrok (zawsze przy ewentualnej zmianie na 32-bity będzie już miał lepsze stepy), a tmc interpolację, więc jakość powinna być lepsza na obu w porównaniu do drv. Nie widziałem do tej pory jednak takich porównań, więc możemy tylko gdybać.
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: Paragon »

"Kapi" wiesz na początku "SanFable" napisał ze moja płyta główna czyli mks gen 1.4 nie obsługuje bądz będzie miała duże problemy z obsługą stepstików LV, a Ty jaka masz płytę?

Tak jak wspomniał "McKee" mi nie zależy na cichej pracy drukarki, bo jest w innym pomieszczeniu nie użytkowym dodatkowo zamknięta w obudowie, liczy się jakość i moc :)
tig33r pisze:Lv mają większy mikrokrok (zawsze przy ewentualnej zmianie na 32-bity będzie już miał lepsze stepy), a tmc interpolację, więc jakość powinna być lepsza na obu w porównaniu do drv. Nie widziałem do tej pory jednak takich porównań, więc możemy tylko gdybać.
jeśli to samo osiągnę jak zastosuję smootery to zabawa ze zmianą stepstików zaczyna być bez sensu :/
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: kapi »

Paragon pisze:"Kapi" wiesz na początku "SanFable" napisał ze moja płyta główna czyli mks gen 1.4 nie obsługuje bądz będzie miała duże problemy z obsługą stepstików LV, a Ty jaka masz płytę?
ja mam z Vertexa K8400 - ale na czym ona bazuje to nie wiem.
viewtopic.php?p=9435#p9435

w oryginale były DRV, ale silniki mam 2,5A. był pomysł by założyć , S109 - link, lecz odpuściłem.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: Paragon »

nom zamówię smootery i przetestuję czy cos to daje, ogólnie zbliża mi sie przebudowa drukarki zobaczymy co jeszcze się w głowie urodzi, skoro TMC nic mi nie dadzą poza ciszą a LV mogą nie współpracować z moją płytą to tak jak napisalem zostaje mi poczekać na "wygładzacze" i test :)

Co do silników u mnie nema17 jak się nie mylę to 1.7A, nie wiem może coś mogę zyskać mocniejszymi silnikami :) drukuję z prędkościami maks do 50mm/s, ogolnie oś X i Y jest ciężkawa hehe, musiałem zmniejszyć przyśpieszenia o 30%, bo silniki gubily kroki
SanFable
Postów w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: SanFable »

nie tyle co nie współpracować, a po prostu elektronika 8 bitowa może nie wyrabiać przy mikrokroku 1/128 ponieważ to jest dużo więcej obliczeń do wykonania niż przy takim 1/16 czy 1/32, oczywiście możesz ustawić np 1/64, ale ogólnie nie wiem co chcesz uzyskać, i tak będziesz miał drobne przekłamanie w wymiarach ze względu na luzy na śrubach/paski/rolki itd. prędzej interesowałbym się odciążeniem stołu,

a tak od siebie, jakbym miał drukować na 50mm/s tyle co wydrukowałem na swojej przy prędkości roboczej 80-100mm/s to bym chyba oszalał...

osobiście, na twoim miejscu kupiłbym lv i sprawdził na własnej skórze
i smoothery też bym kupił, najwyżej jedną z tych rzeczy sprzedasz w Polsce i w sumie nie stracisz dużo (o ile coś stracisz ) jeżeli nie masz zwyczaju chomikowania jak ja :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”