Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: Paragon »

Witam proszę o pomoc, a mianowicie chciałbym zmienić stokowe stepstiki na LV8729 lub TMC2208, które polecacie od razu dodam że nie zależy mi na wyciszeniu pracy tylko na ewentualnej poprawie jakości druku, płyta MKS Gen 1.4 za każdą pomoc i rady z góry bardzo dziękuję :)

Obrazek
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: tig33r »

A jakie masz aktualnie?
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: Paragon »

Stokowe jak się nie mylę to DRV8825
SanFable
Postów w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: SanFable »

Jeżeli masz elektronikę 32bity, a widzę , że nie to wtedy lv8729 bo mają 1/128 i to jest dużo więcej liczenia gdzie 8bit może sobie nie poradzić,

Jeżeli chodzi o tmc2208, są ciche i tylko ciche, ponoć za szybko nie można drukować(?) a wymienisz na tmc to usłyszysz wiatraki i wciąż będzie za głośno więc wg mnie to bez sensu, jakości wydruku nie poprawisz wymieniając stepsticki, chyba, że ewidentnie coś z nimi jest nie tak


Jeśli drv8825 to conajwyzej dodałbym smoothery i tyle, parę lat używałem gołych i mendel robił piękne druki...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: dragonn »

SanFable pisze: Jeżeli chodzi o tmc2208, są ciche i tylko ciche, ponoć za szybko nie można drukować(?)
Problem dotyczył tylko TMC2100
SanFable
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: tig33r »

Moim zdaniem drv to są do wywalenia definitywnie. Ja bym się skłonił ku tmc, bo dają chyba większy wachlarz możliwości, ale są droższe.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: McKee »

tig33r pisze:Moim zdaniem drv to są do wywalenia definitywnie.
Czy możesz to jakoś uzasadnić?
tig33r pisze:Ja bym się skłonił ku tmc, bo dają chyba większy wachlarz możliwości, ale są droższe.
Ale autorowi zależy na poprawie jakości druku a nie na wyciszeniu. Wystarczy dodać smoothery. DRV8825 to nie jest jakiś szmelc - dużo drukarek na nich chodzi - jeżeli nie dla głośności, to nie ma sensu ich wymieniać moim zdaniem. Smoother-y to ledwo kilka USD ... a za ~2 dni na Ali zaczynają się promocje.
"chyba większy wachlarz możliwości" ? Wykorzystasz cokolwiek ? Zmieniać jest sens tylko ze względu na głośność moim zdaniem.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: Paragon »

dragonn pisze:
SanFable pisze: Jeżeli chodzi o tmc2208, są ciche i tylko ciche, ponoć za szybko nie można drukować(?)
Problem dotyczył tylko TMC2100
Czyli TMC2208, jeżeli o mechanikę daje radę, ale elektronika to tak średnio, jest jakiś tutorial jak mogę to zrobić ewentualnie ktoś pomoże?
tig33r pisze:Moim zdaniem drv to są do wywalenia definitywnie. Ja bym się skłonił ku tmc, bo dają chyba większy wachlarz możliwości, ale są droższe.
Jak wyżej głównie chodzi mi o jakość nie musi być cicho wiem że jak ustawi się żeby było cicho lubi gubić kroki, a ja mam ciężki stół i oś X nie należy do najlżejszych hehe
McKee pisze:
tig33r pisze:Moim zdaniem drv to są do wywalenia definitywnie.
Czy możesz to jakoś uzasadnić?
tig33r pisze:Ja bym się skłonił ku tmc, bo dają chyba większy wachlarz możliwości, ale są droższe.
Ale autorowi zależy na poprawie jakości druku a nie na wyciszeniu. Wystarczy dodać smoothery. DRV8825 to nie jest jakiś szmelc - dużo drukarek na nich chodzi - jeżeli nie dla głośności, to nie ma sensu ich wymieniać moim zdaniem. Smoother-y to ledwo kilka USD ... a za ~2 dni na Ali zaczynają się promocje.
"chyba większy wachlarz możliwości" ? Wykorzystasz cokolwiek ? Zmieniać jest sens tylko ze względu na głośność moim zdaniem.
dokładnie chodzi głównie o jakość, możesz mi coś więcej napisać o smooterach? trochę mocno jestem zielony w temacie :/

aktualnie wydruki nie są najgorsze, tutaj wydruk na warstwie 0,2mm, dysza 0,4mm prędkość 40mm/s
Obrazek
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: McKee »

Paragon pisze:możesz mi coś więcej napisać o smooterach? trochę mocno jestem zielony w temacie :/
Wpisz "Smoother" w prawym gornym rogu forum (wyszukiwanie) - było sporo na ten temat.
Cała teoria / wytłumaczenie problemu / rozwiązanie problemu / schemat itp jest tu: https://web.archive.org/web/20171227204 ... steps.html
Możesz sam polutować albo kupić na AliEx za 5-7USD (hasło: TL Smoother).

PS.: Tu masz poprawę na Tevo: https://www.youtube.com/watch?v=KMoVxF0Yd2M
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Tevo Black Widow LV8729 czy TMC2208

Post autor: Paragon »

Ok poczytam dziękuję Ci bardzo, czyli nie ma za bardzo sensu bawić się w TMC?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”