Problem z silnikami Prusa i3

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Zi3lu722
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2016, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: własna konstrukcja

Re: Problem z silnikami Prusa i3

Post autor: Zi3lu722 »

Ciekawi mnie jedna żecz. Po wyjęciu stepsticków od osi z i x oczywiście one nie działają. Ale ekstruder i oś y też nie powinny działać?
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2018, 21:53 przez Zi3lu722, łącznie zmieniany 1 raz.
Zi3lu722
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2016, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: własna konstrukcja

Re: Problem z silnikami Prusa i3

Post autor: Zi3lu722 »

Wszystko jest w pożądku w kablach od ekranu oraz w samym ekranie, ale ciekawi mnie jedna żecz. Po wyjęciu stepsticków od osi z i x oczywiście one nie działają, ale czy nie powinno być tak że ekstruder oraz oś y powinny działać. Bo wydaje mi się że powinny działać.

Dzisiaj więcej wiadomości nie będę pisać, online będę dopiero jutro od godziny 13:00
Zi3lu722
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 51
Rejestracja: 10 gru 2016, 11:05
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: własna konstrukcja

Re: Problem z silnikami Prusa i3

Post autor: Zi3lu722 »

Witam, chciałbym przypomnieć ten wątek gdyż zorientowałem się że nie napisałem o pewnej rzeczy. Nie wiem czy to jest ważne ale wole o tym napisać, może przez to ktoś wpadnie dlaczego drukarka nie działa. Chodzi o to że jak napisałem „Po uruchomieniu ekran zgasł i z okolic arduino zaczął lecieć dym :shock: .”, zapominałem napisać że po podpięciu do prądu ruszyłem osią x (ekstruderem) w energiczny sposób (przesunąłem po to by była ona w pozycji „home”). Nie wiem czy to w tym jest problem ale myślę że może to w czymś pomóc :) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”