modyfikacja silnika

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

modyfikacja silnika

Post autor: samezrp »

Wiem, że modyfikacja czy rozkręcanie silnika to taki sobie pomysł, ale może ktoś się zdecyduje? ;)
https://www.youtube.com/watch?v=NmmFoBsSfEQ
Pozdro poświąteczne :)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: modyfikacja silnika

Post autor: Kopytko »

Ja jestem w trakcie testow przerabiania silnikow na precie 5mm silnik za 7.5 uzywany i pret za 30 tr5 o skoku 2 mm. Silniki przerobione i kreca ale do drukarki pojda dopiero w styczniu.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: modyfikacja silnika

Post autor: samezrp »

Jak co to opowiadaj :) Zamówiłem trapezy fi6 u majfrienda, jak by się udało zmienić łożyska na 6mm z 5 i wstawić te śruby to by było zaebiście.
Awatar użytkownika
glodnicki.m
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2016, 11:16
x 3

Re: modyfikacja silnika

Post autor: glodnicki.m »

Nie wiem czy wiecie ale silnik po rozebraniu traci swoje właściwości. Po skręceniu może mieć mniej niż połowę momentu.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: modyfikacja silnika

Post autor: dragonn »

glodnicki.m pisze:Nie wiem czy wiecie ale silnik po rozebraniu traci swoje właściwości. Po skręceniu może mieć mniej niż połowę momentu.
Nie powiem że tak nie może być, ale ciekawi mnie dlaczego tak się może dziać? Poza złym poskładaniem przez co ma większe tarcie.
Awatar użytkownika
glodnicki.m
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2016, 11:16
x 3

Re: RE: Re: modyfikacja silnika

Post autor: glodnicki.m »

dragonn pisze:
glodnicki.m pisze:Nie wiem czy wiecie ale silnik po rozebraniu traci swoje właściwości. Po skręceniu może mieć mniej niż połowę momentu.
Nie powiem że tak nie może być, ale ciekawi mnie dlaczego tak się może dziać? Poza złym poskładaniem przez co ma większe tarcie.
Tu nie chodzi o tarcie. Silnik jest namagnesowany przed lub w trakcie składania. Jak się go rozbierze to traci właściwości magnetyczne.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: modyfikacja silnika

Post autor: samezrp »

OK, nie chcę dyskutować czy tak, czy nie, zakładam, że tak, tym bardziej że jak podkreśliłem na początku słyszałem/czytałem, że rozbieranie nie jest dobrym pomysłem. Chciałbym tylko zrozumieć czemu. Wyciągnięcie rotora ze stojana zmienia namagnesowanie? Czemu?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: modyfikacja silnika

Post autor: dragonn »

No właśnie też mnie to ciekawi, tam są magnesy stałe a one raczej nie są tak że łatwo się same rozmagnesowują czy zmienią swoje pole.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: modyfikacja silnika

Post autor: Kopytko »

JA dlatego mam zamiar zrobić jakiś prowizoryczny układ testowy. Sprawdzić czy trzyma mikrokrok itp. na zasadzie wskazówki i ciągłych ruchów.
Nie wiem czy zda egzamin , bardziej to robie dla zabawy i potestowania, a może uda się wykorzystać na oś Z.
Obrazek
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: modyfikacja silnika

Post autor: dragonn »

Mógłbyś porównać również moc mocując jakiś ciężar na jego osi na ustalonej odległości i porównując to z silnikiem bez modyfikacji. Ewentualnie sprawdzić to przed modyfikacją. Przy zbyt dużym masie wiadomo zacznie gubić kroki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”