dragonn to jakie w końcu te moons'y kupić?

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

dragonn to jakie w końcu te moons'y kupić?

Post autor: Dawid.S »

Cztery stówki znalazłem w skarpecie, dobierz mi coś :piwo:
Załączniki
dragonn.jpg
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: dragonn to jakie w końcu te moons'y kupić?

Post autor: dragonn »

O moons to pytaj chyba najlepiej rafaljot :P. Ja u siebie mam 42BYGHW811 na ekstruderze a na X i Y 42BYGHM810.
Ale podkreślam że ja nie mam bzika na punkcie "prożków" jak Ci którzy kupują moon's :P.
rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Re: dragonn to jakie w końcu te moons'y kupić?

Post autor: rezystor1990 »

Ja mogę polecić silniki 17HM19-2004S u mnie też pracują z driverami TMC5160.
17HM19-2004S https://www.omc-stepperonline.com/nema- ... 2004s.html

Jeżeli chodzi o prążki i ogólnie jak to się zachowuje opisałem w tym wątku:
viewtopic.php?f=8&t=4165&start=40

Z MOON obawiam się, że można stracić dużo pieniędzy ponieważ nie ma gwarancji, że silniki dojada sprawne.

"Replacement for the bad MS17HA2P4100 Moons stepper arrived today from Amazon.

What are the odds?!! The replacement unit is also strongly notchy. I was suspicious when I tried turning its shaft and felt coarse, strong detents. When I tried printing with it, VFA's nearly at the severity of 1.8º motors were produced. The motor is worse than the OMC (Stepper Online) motor.

Unbelievably, I received another bum unit. Perhaps it was the way it was packaged. Amazon put it in just a bubble wrap envelope plus the Moon's product box. The Moons box is foam lined. I don't see any dings on the Moons box, but something is definitely awry with the motor.

Trying again, but this is pretty surprising. My first two units are fantastic, but I need one more for the y-axis. Meanwhile, the OMC unit goes back on the y-axis."

7 strona wątku o VFA
https://shop.prusa3d.com/forum/user-mod ... 8-s60.html
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: dragonn to jakie w końcu te moons'y kupić?

Post autor: Berg »

pytanie do czego te silniki, w czym mają być lepsze od obecnych....
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: dragonn to jakie w końcu te moons'y kupić?

Post autor: Dawid.S »

rafaljot pisze:pytanie do czego te silniki, w czym mają być lepsze od obecnych....
Docelowo myślę o mini platformie testowej na której możnaby realnie sprawdzać teorie które pojawiają się na forach. Tym samym wnieść coś od siebie do reparpowej społeczności, jednocześnie rozwijając swoją wiedzę. (Gdzieś na dnie w szufladzie leży śruba kulowa, enkoder omrona o rozdzielczości 2000.. Powinno wystarczyć do sprawdzenia utraty kroków w różnych warunkach?)

Wracając do sliników, mamy budżet 400-500zł (może coś sie jeszcze dosypie) a cel to eliminacja prążków VFA. Od razu kilka pytań jakie parametry silników mają wpływ na rezonans? Czy mikrokrokowanie 256 w jakis spsób może go wygładzić?
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: dragonn to jakie w końcu te moons'y kupić?

Post autor: Berg »

eeee. to nie potrzebne Ci drogie silniki. Chcesz sprawdzić teorie, to kup takie gówniane oraz tmc5160 i poeksperymentuj jak poprawić krzywe, jak dobrać napięcia by te kiepskie działały lepiej. Na Moonsach to nie będzie nic ciekawego do pokazania :D a nawet jak będzie ciekawe to będzie mało powtarzalne bo prawie nikt więcej ich nie kupi. No chyba, że potrzebny jest jakiś silnik referencyjny.

One są dobre do Prusy konkretnie, bo mało która firma robi dobre silniki 1Amp-1.2Amp a właśnie taki prąd jest maksymalny dla EINSY Rambo, które jest w Prusie. Dlatego wszyscy kombinują jak tu poprawić wydruk przy takim ograniczeniu.

Jako że w tym, ubiegłym roku nastąpił mały postęp w dziedzinie stnpstików fokusowanie się na optymalizacji silników 1Amp przestaje być zajęciem rozwojowym. Lepiej badać moim zdaniem silniki 1.7Amp albo nawet 2-2.5 te z małą indukcyjnością, w obudowie 48mm (takie też ma Moons).
Abys, Dawid.S
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: dragonn to jakie w końcu te moons'y kupić?

Post autor: Dawid.S »

rafaljot pisze:No chyba, że potrzebny jest jakiś silnik referencyjny
Tego pytania zabrakło w moim poprzednim poście :friends:
rafaljot pisze:Lepiej badać moim zdaniem silniki 1.7Amp albo nawet 2-2.5 te z małą indukcyjnością, w obudowie 48mm (takie też ma Moons).
Skromna wiedza w tym temacie podpowiada mi dokładnie ten kierunek. Skoro prazki występują przy każdym pełnym kroku gdy bieguny silnika spotykają się (na co wskazuje ich zagęszczenie przy silnikach 0.9⁰) to wpakowanie slinków o większym zapasie momentu i dużym mikrokrokowaniu wygładzi artefakty.. (w teorii która jest do sprawdzenia)
Berg, Abys
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”