Problem z TMC5160 brak ruchu

Silniki krokowe i wszystko, co z nimi powiązane
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Problem z TMC5160 brak ruchu

Post autor: Dawid.S »

dziobu mam konfiguracje merlina która po wgraniu uwala tmc5160 w kilka minut
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Re: Problem z TMC5160 brak ruchu

Post autor: rezystor1990 »

Szukając informacji w sieci o problemach z TMC5160 natknąłem się na taką informacje:

"Even this issue is closed, I had the same kind of issue. I used TMC5160 V1.0 from BIQU. That version does have pin 6 floating, whereas it should be wired to the ground of the stepstick. Also the pin towards the SKR 1.3 board shall be cut. as pins 5 and 6 are shorted in mainboard. When I fixed that - i had no issue with marlin 2.0.x (I used experimetal SQUARE wave steppin optin, and the minimum step was default) now I have X and Y running TMC5160 and Z and E0 with TMC2130."

Okazuje się że pierwsza wersja driverów od BIQU wymagała modyfikacji do poprawnej pracy być może to było powodem uwalenia po czasie. W innym wątku znalazłem informacje o błędzie w bibliotece, który powodowała blednę przeliczanie prądu skutecznego dla 5160. Teraz zamówiłem w wersji v1.2 w której poprawiono "niedoróbki". Mam nadzieje, że to koniec niespodzianek bo to droga impreza jest zmieniać te stepy.

Dawid.S możesz szerzej rozpisać okoliczności uwalenia Twoich TMC? Częste resety przed? Zmiana okablowania? Czy tylko załadowanie nowego marlina powodowała upalenie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki, sterowniki silników (stepsticki)”